Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Piramitlerin şok eden sırrı

seyfullah putkýran

New member
Katılım
30 Eyl 2005
Mesajlar
5,807
Tepkime puanı
205
Puanları
0
Yaş
40
Konum
Ruhlar Aleminden
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Piramitlerin şok eden sırrı

piramitler-misir.jpg


ABD'deki Drexel üniversitesinden Michel Barsoum ve Fransa Ulusal Havacılık Araştırmaları Ofisinden Gilles Hug'un çalışmasına göre, Gize piramitlerinde kullanılan taşların yapısı, taşların çıkarıldığı düşünülen Tura ve Maadi ocaklarındaki taşlardan farklılık gösteriyor.

Araştırmacılar, piramit taşlarının sentetik esaslı "jeopolimer" olduğunu düşünüyor. Dergiye göre, uzmanların başta X ışını taraması olmak üzere değişik yeni teknikler kullanarak yaptığı araştırmaya göre, "piramit taşlarının bazı mikro bileşenleri, hızlı bir kimyasal reaksiyonun izlerini" taşıyor. Taşlar gerçekten yontulmuş olsaydı, bu kimyasal izler bulunmayacaktı. Bu da, taşların beton gibi dökülerek elde edildiğini düşündürüyor.

Dergi, elektronik mikroskop incelemelerinin de, taşların kırınma özelliklerinin ocaklardakilerden farklı olduğunu gösterdiğini yazdı. Dergiye göre, taş bloklarını yapmak için doğal kalkere bağlayıcı unsur ilave edildi. Suda çözünen kaolinitik kil (siliko-alüminat) katılan kalkere, daha sonra sönmüş kireç eklendi. Belçikalı fizikçi Guy Dumortier de, piramit taşlarının doğal taşlardan daha fazla fluor, silisyum, magnezyum ve sodyum içerdiğine dikkat çekti.

habervakti : 30.11.2006
 

yýldýz

New member
Katılım
22 Ağu 2006
Mesajlar
1,359
Tepkime puanı
8
Puanları
0
Selamün aleyküm.
Bu konu bana yine siyah giyen adamları hatırlattı. :)
Firavun ve Nemrut dünya' ya hakim oldular. Nasıl? ALLAH TEALA bilir fakat karanlık güçlerin izleri var gibi bu işte. :confused:
H.z. Zülkarneyn(a.s.), H.z. Süleyman(a.s.) Dünya' ya hakim oldular. Mehdi(a.r.) Dünya' ya hakim olacaktır. Tabi bunlarınki karanlık güçlerle olmaz. Bizim bildiğimiz öyledir. :)
 
Üst Alt