Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Para-Geç-Beyenme 10-11-12 Âl-i İmran

ruhlara

Mesajlari Onaylanacak
Katılım
16 Kas 2006
Mesajlar
120
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
44
Para-Geç-Beyenme 10-11-12 Âl-i İmran
10- Şüphesiz ki inkâr edenlerin malları ve evlatları, Allaha karşı ken*dilerine hiçbir şey sağlamaz. İşte onlar, ateşin yakıtıdırlar.
Şüphesiz ki, Yahudi, münafık ve diğer kâfirlerden, hakkı söyleyen Mu*hammedi inkâr edenleri, mallan ve evlatları, Allanın azabından koru yamayacak ve onlara hiçbir fayda sağlayamayacaktır. Âhirette cehennemin yakıtı işte bun*lardır.

Şiir

Para dünyada geçer

Ahirette niye yarar

Kefenin cebimi var

Bunu düşünmüyen enailiğe yarar

Geç 11 Âl-i İmran
11- Bunların durumu, Firavun ailesinin ve onlardan öncekilerin du*rumu gibidir. Onlar, âyetlerimizi yalanladılar. Allah da onları günahları sebebiyle yakalayıvcrdi. Allah, cezası çok şiddetli olandır.
Bu kâfirlerin davranışı, Firavunu ailesinin ve onlardan önce geçen Nuh, Hud, ve Lut gibi Peygamberlerin , azgınlaşan ümmetlerinin davranışları gibidir. Onlar, âyetlerimizi yalanladılar. Allah da onları günahları sebebiyle yakalayıp helak etti. Malları ve evlatları kendilerine fayda vermedi. Allah, kendisini inkâr edene ve Peygamberini yalanlayana karşı cezalandırması çok şiddetli olandır.

Şiir

Firavunda inkar etti

Can boğaza gelince kabül etti

Geç gelen pişmanlık faydaya yetmedi

Cehennemin yakacağı olarak gitti

Beyenme 12 Âl-i İmran
12- Ey Muhammet!, inkâr edenlere de ki: "Yakında mağlup olacak*sınız ve toplatılıp cehenneme sürüleceksiniz. Orası ne kötü bir döşektir."
Ey Muhammed, Yahudilerden olan şu kâfirlere de ki: "Yakında bir hezi*mete uğratılıp bir araya biriktirilecek ve cehenneme sürüleceksiniz Cehennem ne kötü bir döşektir."

Şiir

Kendini beyenme

Zalimliğe soyunma

Senden büyük allah vardır

İlahla yarışana af yoktur
 
Üst Alt