Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Otorite değil insanız

sinang

New member
Katılım
10 Eyl 2006
Mesajlar
1,628
Tepkime puanı
276
Puanları
0
Konum
bezm-i ezelden
Esselamün aleyküm,aziz ve muhterem abdullah!

Şu tüm yazılarımda şu bende siz muhteremlere hep Allah'ın kulları veyahut şunların türevleriyle hitap etmeye çalışmıştır.

Evet bir insana yakışan ve övünç kaynağı olabilecek yegane sıfattır,O.

Ne mutlu ki size ve ne mutlu ki biz şu dinin gariblerine,yetimlerine hala şu sultanlığa değişilmeyecek tat ve yücelikteki Allah'a kulluğu istiyor,arzuluyoruz..tüm benliğimizde İslam deryasında; yüzme bilmesekte boğulmak istiyoruz ve kerim olan Allah'tan bizleri İslam nimetinden tam ve gerçek anlamıyla istifade ettirmesini arzu ediyor,yalvarıyoruz.
Bunlar su-i emel değil,hey müslüman bu gerçeğinle yüzleş ve ürkme garibsediğin şu durumu anla,düşün..sen Allah tealanın kulusun ve şuna vakıf olsan senin için sen gerçektende ölümsüzsün,ölüm belki bir vuslat,tebdili mekan...
İnşaallah..!

Allah sıkı saflar bağlayarak samimane dini için mücadele verenleri sever...SAFF

Hakkınızı helal ediniz,samimane dua ediniz,Allah'a emanet kalın..!

İSTİKBAL İSLAMINDIR..!

Başa dön


sinang
Süper Aktif ÜyeKayıt: Sep 09, 2006
İletiler: 281

Tarih: Çar Oca 17, 2007 7:35 am İleti konusu:

--------------------------------------------------------------------------------

israiloğulları yıllarca firavunun hizmetkarlığımda kalmış ve köleleşmiş bir toplum idi onlar ruh ve kafa olarak tamda budur.Hiç bir zaman tam anlamıyla resulullah diyememiş bir toplum idiler,ne zaman ki resulleri başlarından gitse batıl ve çıkarcı anlayış ve dünyalarına geri dönüyorlar Allah onlara emin bir şahsiyet göndersede şu haleti ruhiyetten kurtulamıyorlar ve çok azları hariç resullerine inkiyat,iman etmiyorlar ve riyakarlıklarında boğuluyorlardı.Bu milletin Kuranda epeyce yer alması oldukça anlamlıdır..

Başa dön


sinang
Süper Aktif ÜyeKayıt: Sep 09, 2006
İletiler: 281

Tarih: Per Oca 18, 2007 4:43 am İleti konusu:

--------------------------------------------------------------------------------

Aslında Kuranı kerimin israiloğullarından bu kadar bahsetmesi onların karakterikstik Allah tealanın istemediği bir toplum olmalarıdır.Kurannın Onların resulleriyle başlarından geçen olayları uzun uzun anlatmasıda diğer toplumlarada ibret olsun diye belki.
Evet şu bir tez değil Kuran hakikatlerinden bir hakikat belki,Toplumlar sürekli tevhidden şirke,İslamdan cahiliyeye dönüyorlar,en belirgin kavim ise şu ehli kitap yahudiler...

Allah'a emanet olunuz..

Başa dön


sinang
Süper Aktif ÜyeKayıt: Sep 09, 2006
İletiler: 281

Tarih: Cum Oca 19, 2007 3:07 am İleti konusu:

--------------------------------------------------------------------------------

tağuta kulluğu karekter edinmiş toplumları Allah tealaya kulluğa çağırmak ne zor iş,nebiler bu yönüyle insan üstü gayret göstermiş halis kullar elçiler..

Başa dön


sinang
Süper Aktif ÜyeKayıt: Sep 09, 2006
İletiler: 281

Tarih: Pzr Oca 21, 2007 9:08 pm İleti konusu:

--------------------------------------------------------------------------------

kardeşlerim benim sözlerim yalnızca beni bağlıyor,bu bakış açısına uymayan milyarlarca inanan vardır,olabilir.malum namazı nasıl kılarım,orucu nasıl tutarım bunları fukuhadan ilmihalden öğreneceksiniz,bir konu hakkında peygamberimiz ne söylemiş o nasıl birisidir bunları muhaddis ve siyercilerden edinmelidir,Kuran nasıl bir kitap ayetler nelerden bahssediyor açıklamalı olarak müfessirlerden alacaksınız,ashab dönemi olaylar ve sonrasındaki olaylar bunlarıda İslam tarihçilerinden öğrenmelidir.
bunların hepsi içiçedir ama hepside ciddiyet gerektirir,ihtisas gerektirir.

samimane çalışmış ve yıllarca emek vermiş insanları bir köşeye atmak bu birikimleri hiçe saymak hilafı akıldır ki ne funun ne medeniyet ve nede islam dini kabul eder.

sayılarımla...

Başa dön


sinang
Süper Aktif Üye

--------------------------------------------------------------------------------

İslam aşkın bir dindir.O insanı hayatın külfetinden kurtarmak insanı tüm varlığı ile halıkına yöneltmek böylece ruhu tüm şirklerden arındırıp onu nefsani ve dünyevi tüm zincirlerden kurtarıp hayatına yön verdirip,insanı kendisi yaparak hayatının mahmuzlarını yine Allah adına ve yine Allah hesabına ve yine Allah yolunda İslamın bir neferi,süvarisi,fedaisi olarak geçirmesini hedefler ki İlahi murada mütabık,ilahi hoşnutluğa mazhar bir hayat sürsün ister ve gerçek hürriyetin sadece Alemlerin rabbine kulluk olduğunu tebliğ eder,talim ettirir,ölüm korkusundan kurtararak onu ölümsüz kılar,Allah'ın dini için ölüme teşne bir mücahid yapar.

İşte ashabımdan hangisini takip etseniz,onu örnek alsanız,onun hayatını kendinize hayat kılsanız,Allah'ın hoşnutluğunu kazanır,ilahi murada mutabık bir hayat sürersiniz,sözleri hep bu gerçekten yola çıkılarak söylenmiştir.
Evet doğrusu Onlar göklerdeki yıldızlar gibidir,onların ışığı yıldızlar gibi kendi iç dinamiklerinden hasıl olur,onların içlerinde yanan iman neşvesi ve aşkınlık şu dine ve resulüne dahada önce Allah telaya olan sevgileri,aşkları onların ölmesiyle bitmez.hepsi bir yıldız gibi Allah tealanın semasında ,cennetinde,nezninde eşsiz yerlerini alırlar çünkü onlarda iman hayata karşı zafer kazanmıştır,hayatlarının dizginlerini ellerinde bulmuşlar ve islam için yorulmadan çatlarcasına mücadele vermişler,tüm asrlara ve sonsuzluk alemine adlarını bir yıldız gibi Allahın buyruğu ve resulünün bildirmesiyle çakmışlar,kelime-i tevhidi içlerinde ve diş alemlerinde en yükseğe taşımayı imanların ve davayı islamlarının tek ve yegane gayesi saymişlar,ölümsüzleşmişlerdir,müslümanların yüreğinde...


sürçü lisan ettiysek af ola..İSTİKBAL İSLAMINDIR....şehit seyyid kutub
 
Üst Alt