Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Nerede ve nasıl Vefat Etmek İstersiniz?

Nerede ve nasıl Vefat Etmek İstersiniz?

• Kullanılan toplam oy
    14

Enver Ýstek

metin mete
Ölüm;cok izafi bir kavram hatta nerede demek ise anlasilir gibi degil.Ölümü tatmayan,ölümün nasil ve ne sekilde olmasinin tercihini yapsinki?Mesela kim icimizde geleceginden emindir?Seccadenen üzerinde ölünce kurtulmusmu oluyoruz?Veya namazda secdede?Veya isal olarak cocuk dogururken,evden calismaya giderken vs vs...Hatta denizde bogulurken?Bunlar gercekte kurtulusumuzmu olacak?Öncelikle nerede nasil degil,fitrata göre yasiyormuyuz yasamiyormuyuz?Kuranla aramiz nasil?Ayetleri bir heyecan duyarak anliyormuyuzki onun emirlerindeki samimiyetimizden tam emin olalim?Yani Durusumuz önemli?Ki ölüsümüzün önem kazanmasi lazim!!!Yoksa derler bir IT öldüde kurtulduk!!!Aslinda bu sözde bir sey ifade etmiyor acaba Sorguya tabii olabilme sansimiz ne kadar?Bu durusumuzla ilgili bir olaya!Ki ölümümüz hayra vesile olsun..Nerde ne önemi var?Eger durusumuz yamuk ise ne önemi var?Fitrata ters isek seklimizin önemi ne!!!Ki cesedimizin önemi o olsun?Meger Alemlerin Rabbinin tek emri ile geriye rücu edeceksekki edecegiz sartsiz gümansiz,ölümün ne önemi var?Ölümün önemi olmadigina göre sekli ve nerede olmasinin önemi nedir?Mesela simdi kalkip Filistinde savasa gittik ve adimiz SEHÌD olarak cikti?Acaba öylemi?Biliyormuyuz?Ki Alemlerin Rabbi,bizden SIRKsiz bir hayat isterken eger pisligi varsa SEHIDligimizin önemi ne olaki?Öncelikle bu soru cok önemli;Sirk hayatimin neresinde var?Ne kadar var demiyorum neresinde var?Bu cok önemli;Eger biz bu pislikten kurtulamiyorsak veya haberimiz yoksa SEHIDligimizin önemi nedir?O nedenle ne sakilde,nerede degilde SIRKsiz nasil ölürüm olmali gayemiz...

Enver Ýstek

metin mete
Bu gece...

Bu gece...

Bir hal oldu acaib
Ölümü tattim bu gece
Secdeye vardim kainat gibi
Ölümü anladim bu gece

Muhasebe yaptim yildizlarla
Eksigimde ar ettim kendimle
sevabimda sükrettim noksanlarimla
Ölüme kucak actim bu gece..

Bir varmis bir yokmus Enver ile
Kainata muttali oldum bu gece
Kendimi tanidim muhasebemle
Ölümü doya doya tanidim bu gece...

Ölüm güzel ölüm huzur demekmis
Bunu gördüm tattim bu gece
Öyle kolay degil teslim oldum demekle
Teslimiyeti müsahede ettim bu gece...

Anahtar belli ismi üstünde
La Ilahe ilallah demekle
Kapilari kirdim Tevhid ile
Ibrahimin o nurlu dini ile
ölüme kucak actim bu gece..

Duydum teslim oldum
O kutlu Resulün Tebligi ile
Muhammede selam olsun
Yoklugum ile Tebyine sadik
Oldum,ölümü tattim bu gece

Atalar dinine rest cektim
Müsriklige bir son dedim
Bu hazla Huzura cikmaya
Cok yaklastim bu gece..

Mutlak yokluga merhaba dedim
Hanif olan dinimi Allah has kildim
Tevhid ile mütmain oldum
Ben gercege nam oldum bu gece...

Kah Metin oldun kah Mete
Bazan Enver oldum nur ile
Varsa bir hatam dil ile
Söyleyin dostlarim yolcuyum bu gece
Allahin emrine teslimim her gece...

Metin Mete
(Enver)
05-Haziran-2008/Frontenhausen-Almanya

gönül dostu

New member
Aslında çok imrendiğim hatta kıskandığım bir ölüm şekli var.Belki bilirsiniz 10 çinli kardeşimizin islamiyeti seçmeleriyle ilgili olan kıssayı orda muhammet isimli bir kardeşimizin ravzada Peygamberimiz(s.a.v)cennet bahçasi die sölediği yerde bir sabah namazında Kulun Allah'a en yakın olduğu yerde yani secdede ruhunu teslim edişine çok imrenmişimdir (Rabbim bizede böle bir ölüm nasip etsin inş.)

Dostlara duacýyýz

New member
Aslında çok imrendiğim hatta kıskandığım bir ölüm şekli var.Belki bilirsiniz 10 çinli kardeşimizin islamiyeti seçmeleriyle ilgili olan kıssayı orda muhammet isimli bir kardeşimizin ravzada Peygamberimiz(s.a.v)cennet bahçasi die sölediği yerde bir sabah namazında Kulun Allah'a en yakın olduğu yerde yani secdede ruhunu teslim edişine çok imrenmişimdir (Rabbim bizede böle bir ölüm nasip etsin inş.)

İnşALLAH inşALLAH Cümlemiz inşALLAH

Henna

New member
sabah namazına kaltığım bi gün secdede iken canımın alınmasını isterdim, hayırlı bi ömür yaşadıktan ve hakkıyla kul olabildikten sonra,Rabbim heppimize böyle can vermeyi nasip eylesin...

ayýþýðý

New member
ben nerde nasıl hiç düşünmedimde,hep ölünce şehit olarak ölmek istemişimdir :)

Üst Alt