Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Nerede bu ümmet-i Muhammed?

VÝRANESARAY

New member
Katılım
28 Şub 2007
Mesajlar
116
Tepkime puanı
8
Puanları
0
Yaş
48
NEREDE ÜMMET–İ
MUHAMMED?
Merhum Abdülhakim Arvasî Kuddise Sırruhu Hazretlerine sorarlar:
"Efendi Hazretleri, ümmet–i Muhammed'in hâli ne olacak?"
Mübarek cevap verir:
"Bana ümmet–i Muhammed'i gösterin size hâlinin ne olacağını söyleyeyim."
Bir buçuk milyarlık İslâm âlemi… Yetmiş milyonluk bir Türkiye… Bunca insan Müslüman değil mi? Müslüman fakat kimlik kartı Müslüman'ı. Bırakın bir buçuk milyarı, bırakın yetmiş milyonu, az sayıda gerçek iman ehli olsa, dünyanın altı üstüne gelir, her beldede tehvid hâkim olur, hak hukuktan her fert nasibini alırdı. Tarih bunun yüzlerce örneği ile doludur. Gerçek iman ehlinin önünde durulmaz; ama nerede gerçek iman ehli?
Bir kardeşimiz şöyle diyordu: "Bırakın Müslümanlarla uğraşmayı! Size ne mü'minlerin lüks yaşantısından! Size ne mü'minlerin üçer beşer evlenmesinden! Size ne mü'minlerin dünyalık elde edip zenginleşmelerinden! Müslümanlarla uğraşacağınıza, kâfirlerle uğraşın!"
Biz gerçek mü'min kardeşlerimizle uğraşmaktan ALLAH'a sığınırız. Biz gerçek mü'minlerin ayaklarının tozuyuz. Bizim uğraştığımız, yanlış ve hata içinde olan kişi ve kurumlardır. Bizim uğraştığımız, milletin yardımlarını, ihtirası doğrultusunda, lüks yaşam için kullananlardır. Müslümanları kullanarak saltanat kuranlardır. Bizim mücadelemiz, sünnet–i seniyyeyi bahane ederek, on sekiz, yirmi yaşında kızları kandırarak harem kuranlarladır. Bizim işimiz dine karşı savaş açanlarladır. Bunlarla inançlarımız ve imkânlarımız ölçüsünde mücadele edeceğiz.
ALLAH, inşALLAH kimlik kartı Müslümanlarına gerçek mü'minler olmayı nasip eder.
 

radikal

New member
Katılım
10 Şub 2007
Mesajlar
2,635
Tepkime puanı
1,763
Puanları
0
Yaş
49
Konum
Gönül aleminden
İnsanları o kadar böldülerki; mubarek Abdülhakim arvasi (k.s.) hazretlerini dediği gibi ortada toplanacak bir çatı altında bulunacak ümmet kalmadı. Siz mezhebci, diğeri tarikatçı yok şucu vay bucu diye diye geldiğimiz nokta burası işte. Tabi şuan ellerini oğuşturarak bizi tefrikalara ayıran siyonizmin önderleride keyf ile seyrediyorlar içinde bulunduğumuz hali.
Ama umutsuzluk yok bize, şahsım adıma söylemem gerekirse bir doğum ki; hemde ne doğum sancıları ta yüreklerimizde duyulan bir doğum hemde, çok yakın.Belki yarın, belki yarından da yakın inşaallah.
 
Üst Alt