Müslümanlar niçin huzursuzdur...

sinang

New member
Esselamü aleyke.Allahın kulları,kardeşlerim.Evet müslümanlarının huzursuz olmalarının nedeni açıktır.İtikat ettikleri islam dinini pratiğe dökemiyorlar.

Müminler hem kendi nefislerinin ağırlığından olsa gerek hemde tatbikat alanlarının kısıtlanmasından olsa gerek şu dinin bir kısım güzelliklerinden mahrumdurlar.İnançlara saygılı olduklarını iddaa eden dünya hükümetleri islam dinine ve onun tabilerinede saygılı olmalılar.İslam dinini yaşamada müminler alimsiz yapamazlar.

Çünkü alimler peygamber efendimizin varisleridirler.Ayrıca resulullah ümmetinin alimlerini israiloğullarına gönderilen nebilerin misyonu gibi sayarak Allahın kuran ve resulüyle yolladığı son dini islamı ve hayat tarzını bu kaynaklara uygun olarak yaşamaları ümmetin fıhki,idari,tetrisi...yani her alanda islamı nasıl yaşayacaklarına,ogünün şartlarına göre islamı nasıl anlamalı ve yaşamalılar bu misyonu ulemaya görev kılmış.dinin halis hizmetkarları ve mütehasısları yapmış.

Madem üç kişi olunduğunda aranızdan en ehil olanı imam kılın diyor,resulü kibriya öylede Allahtan en çok korkan alimlerdir ise bizim onların görüşlerine ihtiyacımız var.Bizim sorunlarımızla müslüman alimleri canları pahasına,fedakarca uğraşır ve uğraştılar(allah razı olsun)alim zatlardan.Biz eğer şu dini yaşamak istiyor isek ve itikatımızı pratiğe dökmekle huzurlu olcağımıza eminsek.Ulemaya saygılı olmalıyız.İnanca saygılı olduğunu söyleyen devletlerde saygılı olmalıdır.

Madem islam barıştır,biz barışın tesisi ile mükellefiz,şiddet bizim sözlüğümüzde yoktur.Yalnız dünya devletleride müslüman topluluklara yasalar çıkarırken alimlerimize saygılı olmalı ve şeran cevaz istemeliler.Çünkü devlet millet içindir,amacıda insanına hizmettir.Her birey ve topluluğun huzurlu olması gerekir.

Evet müminlere uygulanacak kurallar kuran ve sünnete uygun olmalı o müslüman cemaatin ulema heyetinden cevaz almalıdır.Duyurulur..!

Allaha emanet kalınız..!

İSTİKBAL İSLAMINDIR...
 

E R H A N

New member
DUHAN-12: Rabbenekşif annel azâbe innâ mû’minûn(mû’minûne).
Rabbimiz, azabı bizden kaldır. Muhakkak ki biz, mü’minleriz. DUHAN-13: Ennâ lehumuz zikrâ ve kad câehum resûlun mubîn(mubînun).
Onlara (herşeyi) açıklayan bir resûl gelmişti. (Buna rağmen resûlün söylediklerinden) ibret almadılar. DUHAN-14: Summe tevellev anhu ve kâlû muallemun mecnûn(mecnûnun).
Ve (O’NA) (şeytan tarafından vahyedilerek) “öğretilmiş” ve “deli” dediler ve sonra O’NDAN yüz çevirdiler.

ahir zamandayız ve dünyadaki tüm müslüman olduğunu iddia edenler huzursuz ve zulm altında nedenide
gerçek islamı yaşamamaları ve Allah ın elçilerini değil kendi liderlerine tabi olmaları
MEHDİ RESUL Ü YALANLAMALARI
VE BU ZÜLM MEHDİ RESUL İSLAM BİRLİĞİNİ KURANA KADAR ARTARAK DEVAM EDECEK
İNSANLAR ALLAH A ULAŞMAYI DİLEMEDİĞİ SÜRECE RUHLARINI HAYATTAYKEN ALLAH A TESLİM ETMEDİĞİ SÜRECE TESLİM EDEN ANLAMINA GELEN MÜSLÜMAN DEĞİLLERDİR
KENDİLERİNİ ÖYLE ZANNETMELERİ ONLARI MÜSLÜMAN YAPMAZ
 
Üst