Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Müslüman için zor asirlar

acohsny

New member
Katılım
30 Kas 2006
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
44
Kiyamet yarin kopacak, öbür gün kopacak diye tarih verenlere itibar etmemelidir. Çünkü dünyada Müslüman bulundugu müddetçe kiyamet kopmayacaktir. Bir hadis-i serif meali söyledir:


(Allah diyen bir kimse kaldigi müddetçe kiyamet kopmaz.) [Müslim]Ama kiyamet yaklastikça Müslümanlar çok garip olacak, çok zulüm görecek, çok sikinti çekecek, dinini rahatça yasamasi çok zor olacaktir. Bir hadis-i serifte, (Bir zaman gelir, sünnet unutulur, bid'atler meydana çikar. Sünnete uyanlar garip olur, yalniz kalir. Bid'atlere uyan ise, kendilerine çok arkadas, yardimci bulur) buyuruldu. O zamandaki Müslümanlarin nasil yasayacagi soruldugunda, (Sudaki tuz, sirke içindeki kurt gibi) buyuruldu. Dinlerini nasil koruyacagi soruldugunda, (Avuçtaki ates koru gibi. Birakirsa söner, tutarsa elini yakar) buyuruldu. (Sir’a)Bir hadis-i serif de söyledir:


(Öyle bir zaman gelir ki, sünnetime tutunmak, avucuna ates almak gibi olur.) [Hakim]
Müslümanlar, bütün dünyada garip olacaktir. Bir hadis-i serif söyledir:


(Islam dini, garip olarak basladi, sonu da garip olacaktir.) [Müslim, Tirmizi]Garip olmasinin sebebi ise, insanlar gittikçe bozulmaktadir. Bir hadis-i serif de söyledir:


(En iyi, en hayirli insanlar benim asrimda bulunan Müslümanlar [Eshab-i kiram]dir. Onlardan sonra en iyileri, onlardan sonra gelenler [Tabiin] dir. Onlardan sonra da en iyiler onlardan sonra gelenler [Tebe-i tabiin] dir. Onlardan sonra gelenlerde yalanlar yayilir. Bunlarin sözlerine, islerine inanmayiniz.) [Buhari]Herbiri bir mucizeyi bildiren bu hadis-i serifler gösteriyor ki, günümüzdeki insanlarin sözlerine ve islerine ihtiyatla yaklasmak lazimdir. Kendi sözlerine degil, eski âlimlerden bildirdiklerine itimat etmelidir. Sayet eski âlimler kötülenirse asla itibar etmemelidir. Yine bir mucizeye bildiren hadis-i serifte buyuruluyor ki:


(Ahir zamanda sonra gelenler, önceki âlimleri cahillikle suçlayacaktir.) [Ibni Asakir]Peygamber efendimiz o zaman ne yapilacagini da bildirmistir:


(Bu ümmetin son zamanlarinda gelenler, önceki âlimleri kötüledigi zaman, ilmini gizleyen, Allah’in indirdigi Kur’ani gizlemis olur.) [Ibni Mace, Ibni Adiy, Ibni Asakir]

Kiyamet alametini bildiren hadis-i seriflerden bazilari da söyledir:


(Haine itimat edilir, emine ihanet edilir.) [Harâiti]


(Hadisi birak, Kur’ana bak diyerek beni yalanlayanlar çikar.) [Ebu Ya’la](Kur’andan baska delil kabul etmem diyenler çikar.) [Ebu Davud]


(Dogru söyleyenler yalanlanir, yalancilar kabul görür.) [I.Ahmed]

(Gençler, çocuklar âmir olur.) [Hakim]


(Camilerde binden fazla kisi namaz kilar, içlerinde bir mümin bulunmaz.) [Deylemi]

(Camiler ve hafizlar çogalir, ama, hakiki âlim hiç bulunmaz.) [Ebu Nuaym]


(Kiyamete yakin ilim azalir, cehalet artar.) [Ibni Mace]

(Ilmin azalmasi, âlimlerin azalmasi ile olur. Cahil din adamlari, kendi görüsleri ile fetva verir, insanlari dogru yoldan saptirirlar.) [Buhari]

(Isler ehli olmayana verildigi zaman, kiyameti bekleyin.) [Buhari]

(Kiyamet kopmadan önce deccal çikar, deccaldan önce de 30 veya daha fazla yalanci deccallar gelir.) Bu yalancilarin alametleri soruldugunda buyuruldu ki: (Yeni âdetler çikarip dininizi degistirenler çikar, bunlardan sakinin ve onlara düsman olun.) [Taberani]

(Hakkin pesinde olmak, garip ve yalniz kalmak demektir.) [Ibni Asakir]


(Kötülerin arasinda kalan salih kimse gariptir.) [Deylemi]


 

yýldýz

New member
Katılım
22 Ağu 2006
Mesajlar
1,359
Tepkime puanı
8
Puanları
0
Misyonerlik ile ilgili yazıyı bulamadığım için buraya yazıyorum. Kusura bakmayın. Alakalı bir konu aslında.
Müslümanı Hıristiyanlaştırma semineri
Haziran 12, 2006 at 1:53 am · . TÜM ARŞİV

ABD’de, Müslümanları Hıristiyanlığa geçmeye teşvik amacıyla seminerler düzenlendiği ortaya çıktı.

Amerika’nın en etkili gazetelerinden New York Times’ın haberine göre, bu seminerlerden biri Ohio eyaletinin Grove City kentinde yapıldı. Semineri düzenleyenler, “Müslümanlara karşı iyi davranılmasını; sevgi, dostluk gösterilerek yardımda bulunulmasını’’, ayrıca onlara İncil hediye edilmesini tavsiye ettiler. Seminere, ABD ya da yurtdışında misyoner olarak görev almak isteyen üniversite öğrencilerinin de ilgi gösterdiği bildiriliyor. Habere göre, seminerlerde, İslam dinine karşı olumsuz ve saygısızca eleştiriler yöneltiliyor.

‘İslamiyet küresel bir tehdit’

Gazeteye açıklamada bulunan ve Hıristiyanlığı seçmiş Criswell Üniversitesi ilahiyat profesörü Ergun Caner adlı Türk, “Ben polemikten çok Hıristiyan doktrininin savunulmasıyla ilgiliyim’’ dedi.

Haberde, 11 Eylül saldırılarının, Amerikalıların İslamiyet’i “küresel bir tehdit’’ olarak görmelerine sebep olduğu; Müslümanlığın günümüzde, “kötülük sembolü Sovyet imparatorluğunun yerini aldığının’’ düşünüldüğü de öne sürüldü.

Öte yandan, ABD Ulusal Evanjelistler Derneği, Hıristiyan liderleri İslam aleyhtarı söylemlerini değiştirmeye çağırdı ve “Bunun dinler arası ilişkiler açısından yararlı olmadığını, ayrıca Müslümanlara İncil dağıtılmasının tehlikeli olduğunu’’ bildirdi. New York, aa
Dış Haberler / 29.05.2003 / ZAMAN

İslam' a iftira atılması önemli sıkıntı doğuruyor.
 
Üst Alt