Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Msn Ve Zararlari

Mücahid

New member
Katılım
17 Mar 2007
Mesajlar
2,553
Tepkime puanı
223
Puanları
0
Yaş
56
Konum
Tr
Günümüzün tutkusu haline gelen, telefonun bile önüne geçen MSN sohbetinin zararları ortaya çıktı.

Amerika’da yapılan bir araştırma, sanal sohbet (chat) yapmanın depresyonu artırdığını ortaya koydu.

Konuyla ilgili bilgi veren Trakya Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Faruk Yorulmaz, “Bu araştırmaya göre, sanal sohbet geçici bir mutluluk meydana getiriyor fakat uzun vadede yalnızlık hissini ve depresyonu artırıyor” dedi.

‘BAĞIMLI OLMAYIN’

Prof. Dr. Yorulmaz, internet uygun kullanılması gerektiğini vurgulayarak, internet başında gereğinden fazla zaman harcayan, onu uygun kullanmayan insanların iş, okul, aile ve sosyal hayatlarının bu durumdan olumsuz etkilendiğini söyledi. Prof. Yorulmaz şöyle konuştu: “Sanal sohbeti alışkanlık haline getirenlerin öz güven problemi olduğu ve içe dönük kişiliğe sahip, konuşkan olmayan kişilerden oluştuğu gözlendi. Sanal sohbette, çok sosyal olmayan kişiler daha çok vakit harcıyorlar. Bağımlılık yapan tüm maddeler gibi internet de bağımlılık yapabilir. Bu uyku kaçırıcı, bellek bozukluklarına yol açan bağımlılıktır. İnternet bağımlılıkları, internette fazla vakit harcarlar ve internete giremediklerinde kendini kötü hissederler. Diğer uğraşlardan zevk almazlar. Okul ve işle ilgili sorun yaşar, bununla ilişkili olarak yalan söylerler.” Prof. Dr. Yorulmaz, her şeyde olduğu gibi ‘chat’in de aşırıya kaçılmadan ve gerçek hayattan kopulmadan yapılması gerektiğini söyledi.
 

gizemli

New member
Katılım
1 Nis 2007
Mesajlar
652
Tepkime puanı
61
Puanları
0
Yaş
37
Benim etrafımdada bağımlı olan yakınlarım var. Gece gündüz demeden pc nin başında. Gerçek hayattan uzak sanal alemde kaybolan. Bunun verdiği zararlarıda görüyoruz. Katılıyorum ve Kendimizi fazla kaptırmayalım diyorum.
 

bcetin811

AMEL-Ý SALÝH
Katılım
27 Eyl 2006
Mesajlar
1,495
Tepkime puanı
110
Puanları
0
Yaş
42
Konum
Hayatýn içinden
Allah razı olsun kardeşim!..Msn'in zararı konusunda bir tespitte ben yapmak isterim..benim genelde msn'im sürekli açık..eğer çevirimiçi durumda olursam msj yazıyolar ve konuşmak zorunda kalıyorum..ve msj yazan kişi çok sevdiğiniz birisi bile olsa bi saatten sonra sıkıcı gelmeye başlıyo..onun için devamlı meşgül modunda kullanıyorum..uzun lafı kısası msn arkadaş ilişkilerini de etkiliyo
 
Üst Alt