Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Mizah bölümü ile alakalı...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ayyþe

New member
yönetici arkadaşlarım,
mizah bölümüne koyduğunuz mj sınırlamasını ne için yaptığınızın farkındayım. iyi niyetlisiniz ama bırakında buna üyeler karar versin.oraya ne kadar mj yazacağımıza karar verebilecek yaşta ve olgunluktayız!!
mesela mizah bölümünde bi muhabbet açıldı 3.mjı yazmak için YARIM SAAT beklemem mi gerekicek??şu durumda evet gerekicek bu benim konuşma hakkımı elimden almak oluyo ayrıca ben 3. mjı yazmak için yarım saat nasıl bekleyebilirim,yanlışmıyım?.
mesela 2 dir mj yazmaya çalışıyorum aynı uyarı bu bölüme yarım saat içinde ancak 2 mj yazabilirsiniz insan ister istemez sinir oluyo yanlış anlamayın!!
yani sitenin islami özelliğini kaybederek mizaha kaymasını istemiyosunuz anlaşılan ama böyle bişeyle buna engel olmak ne kadar doğru?
o zaman kaldırın mizah bölümünü daha iyi....
saygısızlık değil sözlerim tepkimi gösteriyorum;)

ibrahim571632

New member
Ne yani insanlar mizaha yarım saatte bir mi ihtiyaç duyuyor yoksa...
Doğrusu bu 30 dakika sınırlamasına anlam veremedim.
Mizahı islami siteye yakıştırmamak nekadar yanlış ise bu sınırlamada okadar yanlıştır diye düşünüyorum.

ayyþe

New member
evet çok doğru bunun yanında mesela ayışığı bana bi soru sormuş cvp yazacam yazamıyorum yani olmazki böyle 2 mj nedir ki!!!

samanyolu

New member
arkadaşlar foruma açılan mizahların çoğu konu tekrarı olduğu ve sürekli açılan konular mizaha yönelik olduğundan aynı üyenin kısa zaman içinde çok fazla mizah bölümüne konu açmasından dolayı böyle bir önlem uygun görüldü anlayışla karşılamanızı bekliyoruz.

ayyþe

New member
arkadaşlar foruma açılan mizahların çoğu konu tekrarı olduğu ve sürekli açılan konular mizaha yönelik olduğundan aynı üyenin kısa zaman içinde çok fazla mizah bölümüne konu açmasından dolayı böyle bir önlem uygun görüldü anlayışla karşılamanızı bekliyoruz.

tekrar açılan konular kaldırılabilir ki zaten arama butonu çalışmıyo yada ben kullanmasını bilmiyorum aratıyoyorum birsürü alakasız konu çıkıyo bu benim suçum değil bu noktada ya siz yönetici arkadaşlar sürekli konuları kontrol edeceksiniz yada arama butonu düzeltilecek yada arama butonunda bi problem yoksa artık sık sık arkadaşlara açacakları konuları aramaları söylenecek.
2.konu mesela ben mizah bölümüne çok fazla konu açtım farkındayım ama bunun ne zararı var bi insana tebessüm ettirmenin neresi kötü ki zaten astığım konular seviyesiz değil belli çerçevelerde konu asmaya çalışıyorum.ayrıca ben ne kadar konu assamda başkaları bakmayabilir yani tercih meselesidir engel koymak niyedir?
sözlerim yanlış anlaşılmasın lütfen sizede hak veriyorum ama uygulama yanlış(bence)en azından bu şekilde olmaz. bi çok konuya cevap yazamıyorum haliyle sinir oluyorum sizde anlayışla karşılayınız beni ve benim gibi düşünen arkadaşları ve bu uygulamayı lütfen sürmeyiniz rica...

pdrliii

New member
kesinlikle ayyşeye katılıyorum bu konuda özellikle de şu arama butonu meselesi..arama butonu çalışmıyor ya da ayyşe gibi ben de kullanmayı bilmiyorum:rolleyes::p

ayyþe

New member
yalan söleyecek halim yokya sayın samanyolu çalışmıyodu şimdi çalışıyo aynı şeyi yapıyorum bende bi değişiklik yok yani şimdi çalışıyosa bu önceden çalıştığını göstermez neyse bu konudaki problemi gidermiş olduk kısacası.

samanyolu

New member
ayşecim ben bu gün değil sürekli arama yaparak açıyorum konuları ve çalışıyordu sana yalan söylüyorsun demedim ayşe bende çalışıyor dedim.

ayyþe

New member
ayşecim ben bu gün değil sürekli arama yaparak açıyorum konuları ve çalışıyordu sana yalan söylüyorsun demedim ayşe bende çalışıyor dedim.

tamam ben yanlış yapıyorum anlaşılan mesela bugünün dikeni yarının çiçeği adlı konuyu arıycam ama adını tam hatırlayamıyorum diken yazdım misal içinde diken geçen konu başlıklarını sıralanmıyo böle bir sürü alakasız konu çıkıyo arada teken tüken diken geçen konu başlıklarını veriyo bu konuyada ulaşmaya çalışırken 4.sayfaya kadar gittim yoktu.(deneyiniz)
sanırım tam konu başlığı yazmak gerekiyomuş öylemi?
herzaman tam yazmakta ne kadar mümkün olabilir buda tartışılır.
ama her neyse asıl konuyu dağıttık.

mhmt

New member
:)
hakkaten asıl konunuz gitmiş.
acizane, bende kısıtlama olmaması taraftarıyım.
yönetimin kararına da saygı duyarız ayrı konu..;)

selametle..

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Sevgili arkadaşlar, değerli dostlar

İslam Forum, sizlerinde bildiği gibi ana amaç olarak, İslami ve diğer ilmi konuların, kardeşlik ve dostluğun pekiştirileceği ve fikir teatisinde bulunulacağı bir forumdur. Amaçları içinde aktüalite ve mizah olmamasına ve bunun forum kurallarında bulunmamasına rağmen, zaman zaman gelişen mizahi yazıların bir yeri olsun diye ve bazen de gülelim, gülerken de düşünüp, düşündürelim amacı ile açılmış bir bölümdür.

İslam Forum sizlerinde dikkat edeceği gibi, fikirlerinde, mesajlarında ve tarzında mümkün olduğunca ciddi, ağırbaşlı ve kayda değerdir. Her türlü melayanileşmeye ayak direten, özellikle İslami konularda kaynak olabilecek kadar hassas takip ve kontrol altında tutulmaya çalışılmaktadır.

Bu bizleri diğer benzer forumlardan ayırır ve fark koyar.

Bu manada temayülün dengesini de tabii ki yönetim ayarlamaya çalışır ve forumu korumak adına bir takım önlemler alır. İşte bu da forum adına, bu formu şu an yönetmeye çalışan kişilerin üzerinde düşünerek, münazara ederek yaptığı bir uygulamadır. gerek görülürse bu sınırlama daha sert veya daha yumuşak ta olabilir.

Siz sayın sevgili üyelerin bu durumu sizlere uygulanmaya çalışılan bir müeyyide gibi değil, hepimizin bağrına bastığı bu forumun daha iyi olması adına yapılmış bir hareket olarak görmesini ümid ediyoruz.

Bu manada göstereceğiniz anlayış için teşekkür ediyorum.

Selam ile

ayyþe

New member
Sevgili arkadaşlar, değerli dostlar

İslam Forum, sizlerinde bildiği gibi ana amaç olarak, İslami ve diğer ilmi konuların, kardeşlik ve dostluğun pekiştirileceği ve fikir teatisinde bulunulacağı bir forumdur. Amaçları içinde aktüalite ve mizah olmamasına ve bunun forum kurallarında bulunmamasına rağmen, zaman zaman gelişen mizahi yazıların bir yeri olsun diye ve bazen de gülelim, gülerken de düşünüp, düşündürelim amacı ile açılmış bir bölümdür.

İslam Forum sizlerinde dikkat edeceği gibi, fikirlerinde, mesajlarında ve tarzında mümkün olduğunca ciddi, ağırbaşlı ve kayda değerdir. Her türlü melayanileşmeye ayak direten, özellikle İslami konularda kaynak olabilecek kadar hassas takip ve kontrol altında tutulmaya çalışılmaktadır.

Bu bizleri diğer benzer forumlardan ayırır ve fark koyar.

Bu manada temayülün dengesini de tabii ki yönetim ayarlamaya çalışır ve forumu korumak adına bir takım önlemler alır. İşte bu da forum adına, bu formu şu an yönetmeye çalışan kişilerin üzerinde düşünerek, münazara ederek yaptığı bir uygulamadır. gerek görülürse bu sınırlama daha sert veya daha yumuşak ta olabilir.

Siz sayın sevgili üyelerin bu durumu sizlere uygulanmaya çalışılan bir müeyyide gibi değil, hepimizin bağrına bastığı bu forumun daha iyi olması adına yapılmış bir hareket olarak görmesini ümid ediyoruz.

Bu manada göstereceğiniz anlayış için teşekkür ediyorum.

Selam ile

bunun farkında olduğumu ilk yazımda belirttim bekir abi iyi niyet adı altında.
ben buna rağmen yasaklamanın olamaması taraftarıyım.
dediğiniz gibi dostluk kardeşlik gibi erdemler sadece dini konular konuşarak geliştirilmez gerektiği yerde güleceğiz gerektiği yerde oturup adam gibi saygı çerçevesinde dini konuları konuşacağız.
şimdi siz böyle bi kısıtlama ile oturup 2 laf etmemize engel teşkil ediyosunuz yani insanın ağzına laf tıkar gibi çok itici ve saygısızca bi davranış bence benim düşüncelerime ve konuşma hakkıma müdahale olarak görüyorum ben bunu ,sen ne yapman gerektiğini bilmiyosun bizde böyle yaparız dercesine bi yasaklama. yasaklama getirmeden önce bunun mantığını oturtturursanız zaten giderek mizah konuları azalır kanaatindeyim buna rağmen yok bizim dediğimiz doğru diyosanız diycek lafım yok işi edepsizliğe götürecek kişilikte bi insan olmadığım için tartışmayı sürdürmem zira.
sözlerim yanlış anlaşılmasın ben bana sorulan sorulara bile cvp veremedim bu yüzden sinirliyim haliyle..
saygılarımla.....

ayyþe

New member
Ayrıca bir örnek vermek istiyorum. irandaki başı açık dolaşma yasağı yüzünden birçok saçma sapan islama aykırı örtünme şekilleri ortaya çıkmıştır eminim ki bunlar başlarını açsalar daha iyi olurdu en azından islamı yanlış tanıtmazlardı. demek istediğim uygulayıcı zorlayıcı yasaklar insanları bi yerde yanlış bi şekilde o davranışı ortaya çıkartabiliyor. Oysa böyle yapmak yerine örtünmenin neden olması gerektiği nasıl örtünülmesinin gerektiği ve bunları mantık ve islam temellerine dayandırılarak ikna edici bi yöntemle anlatılsaydı ve böylece kökten bi değişim ve bilinçlilik farkındalık yaşansaydı daha hoş görüntüler ortaya çıkardı tabi açıklarda olurdu hemde baya.ama başını örtenler islamı doğru dürüst yaşayanlar olurdu en azından.
Buradan nereye varmak istiyorum:
söz konusu burada, bu forumda mizahla ilgili bir bölüm yokken bu konular konu dışı bölümde açılmaya başlanmıştır. Ne kadar kısıtlasanızda bir yerden patlak veriyor.tamam burada bu yasaklarla yada uygulamalarla diyelim buna engel oldunuz iyi hoş yaptınız ama bu insana bişey katmaz sadace o kişi yasaklandığı için yapmaz ama forum dışında yada başka forumlarda bu davranışları sergiler.yani böyle yapılacağına mizahın neden az olması gerektiği konusunda bi alt zemin oluşturulursa daha kalıcı ve yapıcı davranış değişiklikleri gözlenir.
Ki zekice ve seviyeli yapılan mizahı kimseye zararının dokunmayacağı kanısındayım.
İyi geceler……

not:amacım hiçbir şekilde irandaki yönetim ve kapanma şeklini kötülemek değildir konu farklı yerlere çekilmesin lütfen!
saygılarımla....

bekir

sadece bir kul
Yönetici
bunun farkında olduğumu ilk yazımda belirttim bekir abi iyi niyet adı altında.

Teşekkür ederim ayyşe...

ben buna rağmen yasaklamanın olamaması taraftarıyım.

Bu senin tercihindir ve beyan ettin.

dediğiniz gibi dostluk kardeşlik gibi erdemler sadece dini konular konuşarak geliştirilmez gerektiği yerde güleceğiz gerektiği yerde oturup adam gibi saygı çerçevesinde dini konuları konuşacağız.

Forum kurallarına rağmen, bu güne kadar hiç kimse kendi tercihini dayatmaya çalışmadı bu forumda.

şimdi siz böyle bi kısıtlama ile oturup 2 laf etmemize engel teşkil ediyosunuz yani insanın ağzına laf tıkar gibi çok itici ve saygısızca bi davranış bence benim düşüncelerime ve konuşma hakkıma müdahale olarak görüyorum ben bunu ,sen ne yapman gerektiğini bilmiyosun bizde böyle yaparız dercesine bi yasaklama.

Hiç kimsenin " 2 laf " etmesini kısıtlamıyoruz. Gaye iki laf etmekse, ikibin laf edecek fırsat var. Gaye iki espiri yapmaksa, buna da fırsat var. Gaye " geyik muhabbeti " ise buna forum mesajlar kısmında sınır var. Ama yine de sizlerin "msn" imkanı var, forum içinde "özel mesaj" imkanı var, yine forum içinde " flash chat" imkanı var. Buyrun, dilediğinizce ne yapmak istiyorsanız yapın.

Ancak " saygısızlıkla " suçlamak gibi iddialı ve düşündürücü ithamın adına söyleyebileceğim çok söz olmasına rağmen, bunu yadetmenin sınırlarımı zorlayacağı vechile susuyorum ayyşe abla...

yasaklama getirmeden önce bunun mantığını oturtturursanız zaten giderek mizah konuları azalır kanaatindeyim buna rağmen yok bizim dediğimiz doğru diyosanız diycek lafım yok işi edepsizliğe götürecek kişilikte bi insan olmadığım için tartışmayı sürdürmem zira.

Bu sınırlamanın mantığını gayet açık ve anlaşılabilir şekilde izah ettim. Bu izah tarzı " dediğim dedik, çaldığım düdük" gibi bir zihniyet taşımadığımız ve sabrımızın en açık delilidir.

Evet, ben seni edebli bir insan olarak bilirim. Değişen bir şey olmadığını da düşünüyorum. değil mi?

sözlerim yanlış anlaşılmasın ben bana sorulan sorulara bile cvp veremedim bu yüzden sinirliyim haliyle..

Relax ol, sakin ol yani... Öfkeyle kalkan, zararla oturur... Keskin sirke küpünü deler... Sabır her hayrın başıdır... Unutma.

saygılarımla.....

Sevgilerimle ayyşe...

ayyþe

New member
Sevgilerimle ayyşe...
madem böyle kurallar vardı bunu baştan uygulamalıydınız şimdi ilerlemiş bi hatayı düzeltmeye çalışıyosunuz başta yanlış yaptınız o zaman.
diycek başka sözüm yok hata sizin, yanlış(bence) uygulama sizin ,forum sizin ,kural koyup kaldırmak yetkisi de sizin,bu durumda bana artık diycek söz düşmez!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt