Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Miras kalsa ne yaparsınız?

unzurna

New member
Arkadaşlar büyük bir miras kalsa ne yaparsınız?
Benim için bu önemli bir anket. Lütfen ilk aklınıza gelenleri samimiyetle yazınız.
Cevaplayanlara şimdiden teşekkürler.
:)

unzurna

New member
Yanıtlamadığınız için Allah razı olsun.
Arkadaşlar ben artık bu forumdan ayrılıyorum. ALLAH'A EMANET OLUN.

hasret

New member
dur kardeşim nereye...
ben herhalde babama verirdim çünkü iflas etti...
ama nerde o şans...
:) selam ve dua ile...

mhmt

New member
kardeşim zor bi soru sormuşun..ne diyelim..ben ne derim bilmem..söyleyeceklerim kendime göre ihtiyaç hissettiklerimden başkası olmayacak..ayrıca şçle diyecek olsam"fakirlere yardım ederim..camii yaptırırım vs vs vs..."bir ne derece samimi olduğum belli değildir. ve başka kardeşlerimizn içinde nokta(!)bırakmış olurum belkide..yani zor bi soru sordun..senin ihtiyaçların neyse onlara harca..allah yolunda vakfet..evli değilsen evlen..vs vs vs ..allah yardımcın olsun..parasızlığı zorlukları vardır..paralı olmanında kendince sıkıntıları vardır..hayırlısını dile allahtan..derim.!!!

unzurna

New member
Kardeşlerim bu anketi açmamın nedeni vardı tabii ki. Allah biliyor niyetimi. Baktım bakan var ama cevap yok, üzüldüm daha doğrusu hayal kırıklığına uğradım. Çünkü burclar konusunda bile bilmem kaç kişi cevapladığını görünce hali ile üzüldüm.
Bu platformda bildiğim ve de bildiğiniz konularda bilgi alışverişi yapmaktı niyetim.
Allah'a emanet olun kardeşler.

hasret

New member
tabii gitmek istersen kendin biilirsin...
ama hemen böyle vazgeçmen yanlış...
galiba yeni üyesin, birkaç konuna katılım olmadı diye gitmen yanlış...
burdaki üyelerini çoğuna oluyo...
arkadaşlarının kötü niyetinden değil bu...
bazı konular fark edilmiyor, bence kal bilmediklerini sor, bildiklerini paylaş...
ama kendin bilirsin yok gidiceğim dersen de allah'a emanet ol kardeşim...
selam ve dua ile...

unzurna

New member
Kendi anketime cevap vermek istiyorum. Lütfen parayı dağıtımım adil değilse yanıtlayın.
Bana para kalsa, öncelikle borcum varsa onu öderim. Mesela 5 milyar borcum var. Kalan para 20 milyar. Sonra bakarım evimde lazım olan varsa alırım. Ama burada dikkat edeceğim var olan varsa almamak. Bakarım lazım olan şeyleri aldım, kalan parayı ihtiyaç sahiplerine bırakırım. Yani ihtiyacım 1,220 ytl ise bunun dışına çıkmam. Hatta kuruşu kuruşuna. Aşırılık, oburluk şeytanın sevdiği şeylerdendir.
Fakirlik korkusuda aynı katagoriye girer. İnsanın en zayıf noktalarında biri.
Yani bu madde kullanımının adil olması çok ince iş.
Allah yardımcımız olsun.

hasret

New member
Allah ağzımızın tadını bozmasın saolun...(hemşerim ve khan19556)

Rahmet4

New member
Yanıtlamadığınız için Allah razı olsun.
Arkadaşlar ben artık bu forumdan ayrılıyorum. ALLAH'A EMANET OLUN.

kimse cevap yazmiyor diye hemen ayrilmakmi lazim kardes sen acarsin konuyu cevap verendende vermeyedende Allah razi olsun hem siz daha dün bu konuyu acmissiniz hemen cevap bekliyorsunuz öyle oluyorki 4-5 ay sonra cevap yazan oluyor.

bana miras kalsa önce villa alirdim altima bir mersedes sonra dünya turuna cikardim düsmanlarimi catlatirdim (saka saka ) ;)

benim durumum iyi Allaha sükür ac degilim acikta degilim ... önce sokak cocuklarina sahip cikardim onlari okutur millete hayirli olmalari icin iyi yetismelerine yardimci olurdum sonra yurttaki cocuklara iyi bakicilar tutardim o cocuklarin bir amanet oldugunu bilen acima duygusu olan Allahtan korkan kuldan utanan. fakir ögrencilere yardim ederdim ...

bir yillik varlik istersen bugday, on yillik varlik istersen agac, yüz yillik varlik istersen insan yetistir

gelincik tarlasý

New member
Arkadaşım,sen yaz yazılarını biz okuyoruz , hemen nereye gidiyorsun,vaktim olmadığı için okudum ama cevap veremedim.Şimdi yazayım.
Önce araştırırım ben bu sebepsiz zenginleşmeye yol açan mirası, hak ettim mi yani kimden kaldı bu malvarlığı bana???Nasıl kazanılmış zamanında,helaldan mı haramdan mı???Bu mirasa benden daha çok ihtiyacı olan mirasçı var mı???...Eğer hakkım olduğunu bilirsem bu mirasın o vakit değerlendirmeye başlarım...Ve en önce çok güç durumda olan müslüman kardeşlerimize yardım ederim,evi olmayana ev alırım...Okumak isteyip de maddi imkansızlıklarla okuyamayan çocukları okuturum...Tabi yapacağım bu yardımlar alacağım mirasın miktarıyla sınırlı kalacaktır...Kendimle ilgili plan yapmam,zaten bana yetecek kadar geçiniyorum,miras kalmamış gibi hayatıma devam ederim açıkçası...

Enver Ýstek

metin mete
Arkadaşlar büyük bir miras kalsa ne yaparsınız?
Benim için bu önemli bir anket. Lütfen ilk aklınıza gelenleri samimiyetle yazınız.
Cevaplayanlara şimdiden teşekkürler.

Ne miras kalsin nede basin belaya gitsin,aha benim basimda hemde püsküllü bela.Kardesle ablayla babayla hepsiyle kötü olduk simdide mahkeme mahkeme geziyoruz.Atsan atilmaz satsan satilmaz,Arkadaslarim sakin hakkindan fazlasini istiyor zannetmeyin ben mirasi degil kendi malimi istiyorum ama olmuyor her sey Rahmetli anamin üzerineydi maliye nedeni ile.Allaha emanet olun.

unzurna

New member
Gerçekten mal, mülk derdi de hiç çekilmiyor. Eminim elimize geçtikten sonra bıkkıyoruz hepsinden.

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
mirasının boyutuna bağlı olarak hareket ederdim. ama kesinlikle hayır iş iiçin kullanmay açalışırdım.. birileirne iş kpaısı açabilirdim ama kalam miras gayri mekul cinsindense o o şekilde kalması daha hayırlıdır...

emre_uzer

New member
hepimiz dünyaya Allah c.c.'ye kulluk için varız ben henüz askerliğimi yapmadım,yaptıktan sonra çeçenistana gitme en büyük hayalim eğer bana bir miras kalırsa Allah c.c. şahidimdir'ki hepsini cihad cephelerine taşırdım...

Üst Alt