Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Meryem suresi

leyla

New member
Arkadaslar meryem sureside doğum yapacak biri için okunursa şifa oluyomuş bide hamilelikte sıkıntı çeken bayanlara okunursa inş sifa oluyomuş aklınızda bulunsun.

AYRICA HER TÜRLÜ SIKINTIDAN KURTULMAK İÇİN
FATİHA
ELİFLAM
AYETEL KÜRSİ
AMENERRASÜLÜ
YASİN
SAFFAT
RAHMAN
VAKIA
FELAK
NAS
BU SURELER KIRK GÜN BOYUNCA SÜREKLİ OKUNURSA İNŞ OİNSAN SIKINTISINDAN KURTULURMUŞ DENEYİN.

AYRICA KOLAY DOĞUM İÇİNDE 7 YASİN 2DEFA TAHA SURESİ OKUNURMUŞ .SAYGILARIMLA:) :) :)

gulya

New member
s.a Allah razi olsun kardesim bilgilerin icin.ama bise sorucam.yukarda saydigin sureler var ya hani sıkıntidan cikmak icin 40 gun okumamiz gerekiyor ya.onlarin hepsini mi okuyoruz yoksa icinden birini mi secib okuyoruz.lutfen bu konuyuda aydinlatirmisin.selam ve dua ile

chamdali

New member
Kur'an ayetleri sinelere şifadır. Bunun için onu bir hayat rehberi olarak okumalıyız.

leyla

New member
s.a Allah razi olsun kardesim bilgilerin icin.ama bise sorucam.yukarda saydigin sureler var ya hani sıkıntidan cikmak icin 40 gun okumamiz gerekiyor ya.onlarin hepsini mi okuyoruz yoksa icinden birini mi secib okuyoruz.lutfen bu konuyuda aydinlatirmisin.selam ve dua ile

hepsini 40 gün boyunca okumamız gerekiyormuş hocam öyle söyledi inş yapabiliriz

leyla

New member
ayrca inşigag sureside doğumdan önce okunursa kolay doğum olmasını sağlarmış bilgilerinize

yýldýz

New member
Selamün Aleyküm.
Allah(c.c.) razı olsun kardeşler.
Yalnız önemli bir nokta var, lütfen anlamını anlayarak okusunlar. İnanıyorum ki gerçek faydası o zaman olacaktır.

chamdali

New member
Selam,

Yıldız ve #21,

Katıldığınız şey Allah'ın ayetinin tarafımdan ifadesidir. Ayetlere karşı mütevazice boyun bükenlere selam olsun. Desteğiniz için teşekkürler.

Yunus 57: Ey insanlar, Rabbinizden size bir öğüt, sinelerde olana bir şifa ve mü'minler için bir hidayet ve rahmet geldi.

Kur'an'ın gönüllerimize şifa olması için tüm samimiyetimizle ona yönelmeliyiz. Anlamak maksadıyla okumanın yollarını aramalıyız. Yukarıda arkadaşların iyi niyetle yazdıkları şeyler maalesef Kur'an'ın gerçek mesajının önüne geçiyor.

Kur'an hayata yön vermek için var. Ancak bunun için birilerinin hayatlarını ona açmaları, teslim etmeleri gerekiyor. Ve bugün biz bunun adaylarıyız. Fırsatı kaçırmayalım.

Selamlar.

T

teslimolan

Guest
40 defa demek 41 defa olunca olmuyormu :) Allahim sen bana sabir ver.

leyla

New member
40 defa demek 41 defa olunca olmuyormu :) Allahim sen bana sabir ver.

40 defa değilde 41 defa olunca olmuyomu böyle düşünmek çok saçma niye insanlar ALLAH A dua ediyolar onun kelamını okuyolar elbetteki samimi bi şekilde yönelip manasını bilerek okumak önemli sadece bu bir dua bunları okuyunca hiç acı çekmiyecekmi insan tabiki çeker burda önemli olan samimi yalvarış acısını biraz daha aza indirmek neden insanlar herseyi kötüye çeker anlamıyorum okuyun denilen burda kuran bunun tartışması bile olmaz.gidinde sıkıntıdan kurtarın diye türbeye çabıt bağlayın denmiyo iyi birsey tavsiye ediliyo .tabiki herşey ALLAHIN DİLEMESİ VE TAKDİRİYLE OLUR ZATEN MÜSLÜMAN HER İNSAN BUNU BİLİR..........SAYGILARIMLA

chamdali

New member
Selam,

Dua ederken sayıların hiçbir önemi yoktur. Önemli olan samimiyetinizdir. Bize nasıl dua edeceğimizi öğreten Rabbimiz sayısal bir şart koşmamıştır. Kerim kitabımızdan iki ayet meali:

Bakara 186: Kullarım Beni sana soracak olursa, muhakkak ki Ben (onlara) pek yakınım. Bana dua ettiği zaman dua edenin duasına cevap veririm. Öyleyse, onlar da Benim çağrıma cevap versinler ve bana iman etsinler. Umulur ki irşad (doğru yolu bulmuş) olurlar.

A'raf 55: Rabbinize yalvara yalvara ve için için dua edin. Şüphesiz O, haddi aşanları sevmez.

Selamlar!

Abd

New member
su kristalleri belli kelimelerin yaydığı frekansa göre beli biçimler alır. kuranın okunup anlaşılması gereken bir kirap olduğüunu söyleyen akadaşlar haklı ama vücudunun yüzde 70 küsürü sudan oluşan insan için kuranın eşsiz sözlerinin fayda getireceğine inanıyorum ben. lütfen şu linkteki örnekleri inceleyin ve sözün en güzeli olan kuranın su üzerinde pozitif bir etki edip etmeyeceğini düşünün.

http://www.saglikmemurlari.org/uyeler/fgx1.htm

konu başlığında belirtilen fayda zanna göre söylenmiş ise (yani bir hadise dayanmıyorsa) biz bna inanmasakta sonuçta kuran her insana fayda verir.

leyla

New member
teşekkür ederim duha kardesim sen anladın beni sağol söylediklerine katılıyorum.

leyla

New member
arkadaşlar ayrıca şunu ilave edim meryem suresini isteyenler hergünde okuyabilirlermiş hamilelik süresince
saygılar.........

Üst Alt