Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

La Ilahe Illallah Demenin Fazileti

reyyan

New member
Katılım
29 Eyl 2006
Mesajlar
1,279
Tepkime puanı
18
Puanları
0
Yaş
44
LA İLAHE İLLALLAH DEMENİN FAZİLETİEbu hureyre ( r.a. ) şöyle dedi: Resulullah ( s.a.s )'a dedim ki: Ya Resulullah, kıyamet gününde şefaatine en çok mutlu olacak sevinecek insan kimdir. Diye sordum. Resulullah ( a.s. ); Ey eba hureyre senin hadis nakletmeye olan gayretini bildiğim için ben zaten bu soruyu senden önce başkasının sormayacağını biliyordum. Kıyamet gününde şefaatim ile en fazla mutlu olacak kişi; halis bir şekilde kalbinden " La ilahe illallah " diyendir. ( Buhari )

Ubade b. Sabit'ten; Resulullah ( a.s.) şöyle buyurdu. Kim şehadet ederse ki Allah ( c.c.)'dan başka ilah yoktur. Sadece O vardır ve O'nun hiçbir ortağı yoktur. Muhammed ( s. a. s. ) O'nun kulu ve Resulüdür. İsa ( a.s. ) O'nun kulu ve Resuludür. Allah ( c.c.)'nın Meryem'in rahmine attığı kelimesidir. ( Yani ol emriyle olmuştur. ) ve Allah ( c.c. ) tarafından rahmettir. Ve şehadet ederse ki cennet ve cehennem haktır ameli ne olursa olsun Allah onu cennete sokar ( Şeyhan ve Tirmizi )

Cenade rivayetinde: Cennetin 8 kapısının hangisinden isterse ondan girer. ( Buhari ve Müslim )

Kim şehadet ederse ki Allah ( c.c.)'tan başka ilah yoktur. Ve Muhammed ( s.a.s. ) O'nun Resülüdür. Allah ( c.c. ) ona cehennemi haram kılar.
 

aklý selim

Mesajlari Onaylanacak
Katılım
3 Kas 2006
Mesajlar
120
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
54
La Ilahe Illallah Demenin Fazileti

La Ilahe Illallah Demenin Fazileti değil,bu sözün hayatımızda,inancımızda,inancımızdan kaynaklanan düşüncelerimizde,amellerimizde nası bir etki oluşturduğu önemli!
 

Sokrates

New member
Katılım
5 Kas 2006
Mesajlar
3
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
32
dualar

dualar

allah hepinizden razı olsun.bu güzel konuyu bizlere sunduğunuz için.
 

reyyan

New member
Katılım
29 Eyl 2006
Mesajlar
1,279
Tepkime puanı
18
Puanları
0
Yaş
44
" Cennetin bedeli : LA İLAHE İLLALLAH "

Bu aslı şu anlama gelen bir "Kutsi/İlahi Hadis" ten kaynaklanan müjdedir ki, bilindiği gibi, sözü Hz.Peygamberin olmakla beraber anlamı "vahiy" veya "İlham-ı Hak" tır.
" Cenabı-ı Hak (C.C.) Buyuruyor: İzzetim, Celalim ve Rahmetim hakkı için "LA İLAHE İLLALLAH" Diyen kimseyi ateşe koymayacağım."
Yine aynı anlama yakın bir başka Kutsi Hadis de şu mealdedir:
"Allah-u Teala buyuruyor: LA İLAHE İLLALLAH Benim Kal'amdır. Kal'ama giren kişi benim azabımdan emin olur. "
 
Üst Alt