Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Küfür gerçeği kabullenememektir

aslan2

New member
Katılım
16 Mar 2007
Mesajlar
12
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
49
Web sitesi
www.kayipkuran.com
İnkâr etmek , sadece bu kur’an Allah tarafından indirilmemiştir, peygamber onu kendi yazmıştır , Allah yoktur demekle sınırlı değildir. Ayetlerde anlatılmak istenenilenin aksini iddia etmekte bir tür küfürdür. Kur’an da verilen mesajların aksi yönünde veya kur’anla tam örtüşmeyen inanç sistemlerinin kabulude küfür kapsamındadır. Gerçekleri anlamayıp, nefsini ilah edinmek kâbilinden kendi bildiğine uymayan meselelere , ısrarla muhalefet etmekte küfre girer.
İman esaslarına inanmamız herşey tamamdır demek değildir, asıl iman ,yaptığı işleri iman değerlerine yakışacak şekilde yapmaya çalışmaktır. Ankebut suresinin ilk ayetinde “ İnsanlar sandımı ki iman ettik demeleriyle bırakılacaklarda, imtihana çekilmeyecekler.” Buyrularak amentu billah esaslarına iman etmenin yeterli olmayacağı, emir ve yasaklara uyup uymadığına da dikkat edileceği vurgulanmıştır. Kişi Rabbinin kendinden beklentilerini doğru tespit edip , hayatına geçirme gayreti içersinde olmalıdır. Yoksa iman bizim dilimizde kalır, kalbimize ise yavaş yavaş inkâr tohumları saçılır.
Ali İmran suresinin 3ve 4. ayetlerinde şöyle buyrulmaktadır “ Sana kur’an ı , ondan önceki kitapları da tastik ederek hak ile indirdi. Daha önce , insanlara doğru yolu göstermek için Tevrat ı ve İncil i indirmişti . Birde Hakkı batıldan ayıran hükümleride indirdi . Allah ın ayetlerini inkâr edenler yokmu , onlar için şiddetli bir azap vardır. Allah güçlüdür, intikâm sahibidir”. Burada bahsedilen inkâr, Allahın varlığını inkâr etmek değildir , Allah tarafından gönderilen ayetleri kabullenmemedir. Ben şunu kabul ederim , diğerini etmem gibi tutumlar küfür olduğu gibi , ayetleri , sahip olduğu inanç ve ideolojiye uydurmakta aynı kapsamdadır. Dinimizi Rabbimizin bizlerden beklediği şekilde yaşama gayreti içersinde olmalıyız. Sahip olunan yanlış inanç sistemine , dinimizi uydurma gayreti yerine , inancımızı kur’an daki Allah u tealanın isteklerine yönlendirmemiz gerekmektedir.
Durum böyle olunca günümüzdede Allah ın ayetlerini inkar eden veya kendi inancına uydurmaya çalışan kimselerde çoktur. Ben ve arkadaşlarım bu konuda çok özen göstererek çalışıyoruz. Birbirimizle istişare edip , en doğru bilgileri insanlara sunmaya gayret gösteriyoruz. Sizlerden bu ayetleri yalanlamamanızı ve tarafsız olarak incelemenizi bekliyoruz.
Mesele ile alakalı olan Araf suresinin 146 ve 147. ayetleriyle bu konuyu kapatıyorum. “Yeryüzünde haksız yere büyüklenenleri ayetlerimden uzaklaştıracağım . Onlar her mucizeyi görselerde yine iman etmezler, doğru yolu görselerde , onu kendilerine yol edinmezler. Ama sapıklık yolunu görürlerse , onu yol edinirler. Bunun sebebi , ayetlerimizi yalanlamaları ve onlardan gafil bulunmalarıdır.”
 
Üst Alt