Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Komutan Hayrullah'in Intikami Alindi

Mücahid

New member
Katılım
17 Mar 2007
Mesajlar
2,553
Tepkime puanı
223
Puanları
0
Yaş
56
Konum
Tr
8-9 Nisanda Bas-Ğordali bölgesinde yaşanan çatımada rus ve işbirlikçi hainler yenilgiye uğradılar. ÇİC yetkililer bugün operasyon sonrası yaptıkları çalışmalardan sonra iki günde rus ve işbirlikçi hainlerin kayıplarını bildirdiler.Kayıplar arasında Kadırov'un yakınları da bulunmakta.Sivil halk hainlere lanet okudular ve hainlerin isteklerine hayır dediler...

Çeçen İçkeriya Cumhuriyeti Yetkililerin bugün verdiği bilgilere göre 8-9 Nisan 2007 tarihler arasında Bas-Ğordali ve Tsentoroy arasında Emir Osman ve Zaurbeke bağlı mücahitler ve Rus ve işbirlikçi hainler arasında yaşanan çatışmalarda rus ve işbirlikçiler büyük yanılgıya uğrayarak büyük kayıplar verdikleri bildirildi. Çeçen İçkeriya Cumhuriyeti Askeri Şura sözcüsü Bu çatışmada Oyshar Kasabasındaki Kadirovun Yakını olan Hainlerin "SEVER" birliğin komutanı Alanbek ve kardeşi Aslanbek'in de bu çatışmalarında öldürüldüğünü açıkladı. Sadece Oyshar kasabasından 12 hain ölmüş ve Kasabada sivilleri toplayarak kalan cesedlerini mücahitlerin bulundukları bölgeden çıkarmaya çağırmışlar. Ancak kasaba sakinleri red etmişler ve kendi köpeklerini kendiniz alın diye cevap vermişler. Öte yandan, İşhoy-Yurt'ta da ölüler vardı. Bu köye 6 kişi getirmişler ve köyün ortasına bırakmışlar. Kadırov'un köyüne ise sadece 14 cesed getirmişler.Ancak Kadirov'un amcaoğlu öldürülmüş.
Emir Osman ve Emir Zaurbek iki günde Kadirov'un ve Rus işgalcilerin adamlarından 56 kişi öldürmüş ve 74 kişi yaralı. Çeçen İçkeriya Cumhuriyeti Askeri Şura sözcüsü mücahitlerden şehit olan yok sadece 11 kişi hafif yaralandığı bildirdi. Mücahitler bölgede hainlerin bıraktıkları silahlarına da el koyarak ganimet almışlar. Askeri Şura sözcüsü:"Bu operasyonu bir aydır hazırlanıyordu ve maalesef Emir Hayrullah şehit olduğu için operasyona katılamadı, ancak biz inanıyoruzki onun ruhu bizimle beraber idi", diye konuştu.
 

talha_

New member
Katılım
6 Mar 2007
Mesajlar
1,184
Tepkime puanı
264
Puanları
0
Konum
simeranyadan..!
müminlerden.allaha verdikleri..sözde duran...nice erler vardır...
öyleki onlardan..kimi adağını yerine getirdi...(bu uğurda ruhunu.kurban etti.) kimide..(KURBAN OLMAYI.)..beklemektedir..
onlar hiç bir şekilde verdikleri..sözü değiştirmediler...ahzap.s.23.
 
Üst Alt