Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kin ve Nefretten Kurtulma Duaları

galata05

New member
arkadaşlar yeni üye oldum ve bu siteden memnunum. sizden istediğim yardım annem 25 senedir çok çile çekti ve psikolojisi sinirleri bozuldu herkesten gururu ve onuru için hallarımdan amcalarımdan babalarımın kuzenlerinden halalarımın ve amcalarımın çocuklarında babamın akrabalarından nefret ediyor annem için hangi dualar etmeliyim türkçe olarak ayrı arapça olarak ayrı hangi değişik dualar etmeliyim yardımcı olun

bekir

sadece bir kul
İslamiyette bir dua fihristi yoktur. Şu duayı okursam şu olur diye bir kayıt yoktur. Allah (cc) dua etseniz de etmeseniz de sizlerin halinden zaten haberdardır. Şu durumda şu sözler ile dua edin diye bir durum söz konusu değildir. Zaman zaman gördüğünüz, duyduğunuz "şu duası", "bu duası" gibi dualar, geçmişte ki zatların gönüllerinden gelen hissiyatla kendi durumları çerçevesinde ettikleri dualardır ve bunların için de Peygamberimize (sav), Peygamberlere (as) ait dualar da vardır. İlla bu duaların aynı ile dua etmek isterseniz kin ve nefret için yapılmış bir dua şahsen bilmiyorum. Gönlünüzce dua edin annenize, O (cc) her şeyi bilendir, merhametlilerin en merhametlisidir.

Ancak duaların makbul yerleri zamanları vardır. Aşağıda ki link size yardımcı olabilir.

http://www.islamforum.net/f11/kabul-edilen-dualar-14685/

gozcelik

New member
Merhaba,
Benim de yorumlarımdan sonra para kazanmak isteyen bir pisikolog falan olduğum düşünülecek ama değilim:)

Eğer pisikolojisi bozuldu ise bir pisikologa ve psikiyatriste gidip yardım isteyin. Derdiniz dermanını belki Yüce Allah zaten vermiştir de belki de siz gidip aramadığınız için ulaşamıyorsunuzdur. Gidin bir doktora belki telkinle belki ufacık haplarla annenizin çilesine bir son verin. illaki özel doktora gidin de demiyorum. bir sosyal sigortanız varsa devlet hastanelerinden yardım alabilirsiniz. Hatta ve hatta aile hekiminiz bile belli ölçüde size yardımcı olabilecektir.
Tevekkül etmeden sadece dua ederek çözüm olabilir mi? Tevekkülünüzü yapın ve yardımı yanlız Allah'tan bekleyin.
Sağlıcakla kalın...

Üst Alt