Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

...Kendiyle Barışık Olmak...

Cabir73

New member
Katılım
18 Mar 2005
Mesajlar
13
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
51
Konum
Erzurum
Tüm dargınlıklardan sıyrılmalısınız artık...Anne babanızla,kardeşlerinizle,arkadaşlarınızla,uzak yakın akrabalarınızla ve dargın olduğunuz herkesle ve önce KENDİNİZLE OLAN DARGINLIĞINIZDAN hiç vakit kaybetmeden uzaklaşın...KENDİNİZİ SEVİN ÖNCE...Ve sonra annenize yaklaşın...Yabancı bir yaklaşım olmasın bu...Evli yada bekar her ne durumda olursanız olun yaklaşın annenize...Fakat öyle candan yaklaşınki şaşırsın anneniz bu samimi sevginize...Memnun olsun...Dizinin dibine oturun ve en samimi gülümsemenizle bakın onun yüzüne...Elini öpün,konuşun onunla...''ana'' deyin en samimi cümlelerinizle...Babanıza sarılın hiç görmemiş gibi en samimi halinizle...Samimiyetinizden içi titresin babanızın...Yaşarsın gözleri...Hediyeler alın...Ne olduğu ne farkederki?...HEDİYE DEĞİLMİ?... '''Biz insana, anne ve babasına (karşı) güzelliği (ilke edinmesini) tavsiye ettik. Eğer onlar, hakkında bilgin olmayan şeyle bana ortak koşman için sana karşı çaba harcayacak olurlarsa, bu durumda, onlara itaat etme. Dönüşünüz banadır. Artık yaptıklarınızı size haber vereceğim. (ANKEBUT SURESİ / 8)''' '''Biz insana anne ve babasını (onlara iyilikle davranmayı) tavsiye ettik. Annesi onu, zorluk üstüne zorlukla (karnında) taşımıştır. Onun (sütten) ayrılması, iki yıl içindedir. "Hem bana, hem anne ve babana şükret, dönüş yalnız banadır.''' (LOKMAN SURESİ / 14) Dünyadan ayrıldılarmı?...Allahu Ekber...Kim ayrılmayacak ki?...Ne varsa yaratılmış hepsi ayrılacak,ölecek...ÖLMEYEN YALNIZCA ÖLÜMÜ VE HAYATI YARATAN ALLAH'TIR...HER ŞEY O'NUNDUR... '''Allah... O'ndan başka ilah yoktur. Diridir, kâimdir. O'nu uyuklama ve uyku tutmaz. Göklerde ve yerde ne varsa hepsi O'nundur. İzni olmaksızın O'nun katında şefaatte bulunacak kimdir? O, önlerindekini ve arkalarındakini bilir. (Onlar ise) Dilediği kadarının dışında, O'nun ilminden hiç birşeyi kavrayıp-kuşatamazlar. O'nun kürsüsü, bütün gökleri ve yeri kaplayıp-kuşatmıştır. Onların korunması O'na güç gelmez. O, pek yücedir, pek büyüktür.'''(BAKARA SURESİ / 255)'''O gün, orta yere çıkarlar. Onlardan hiç bir şey Allah'a karşı gizli kalmaz. (Allah sorar:) "Bugün mülk kimindir? Bir olan, Kahhar olan Allah'ındır.''' (MÜ'MİN SURESİ / 16)'''Her nefis ölümü tadıcıdır; sonra bize döndürüleceksiniz.''' (ANKEBUT SURESİ / 57)
Ne duruyorsunuz haydi en samimi kabir ziyaretinizi yapın...En içten duaları edin anne babanıza... Gözyaşlarıyla... '''Biz insana, 'anne ve babasına' iyilikle davranmasını tavsiye ettik. Annesi onu güçlükle taşıdı ve onu güçlükle doğurdu. Onun (hamilelikte) taşınması ve sütten kesilmesi, otuz aydır. Nihayet güçlü (erginlik) çağına erip kırk yıl (yaşın)a ulaşınca, dedi ki: "Rabbim, bana, anne ve babama verdiğin nimete şükretmemi ve senin razı olacağın salih bir amelde bulunmamı bana ilham et; benim için soyumda salahı ver. Gerçekten ben tevbe edip Sana yöneldim ve gerçekten ben müslümanlardanım.''' (AHKAF SURESİ / 15)

Sonra eşinize,çocuklarınıza gülümseyin...En güzel cümlelerinizle yaklaşın onlara...Samimi sohbetlerle yabancılığınızdan uzaklaşın...Gönülden sevin birbirinizi...En fedakar duygularla...En adil halinizle yaklaşın onlara okşayın çocuklarınızın başını...Çocuk olun onlarla...Her şeyi konuştuğunuz sohbet arkadaşı olun eşinizle.Sakın adaletten ayrılmayın... '''Kadınlar konusunda senden fetva isterler. De ki: "Onlara ilişkin fetvayı size Allah veriyor. (Bu fetva,) Kendilerine yazılan (hakları veya miras)ı vermediğiniz ve kendilerini nikahlamayı istediğiniz yetim kadınlar ve zayıf çocuklar (hakkında) ile yetimlere karşı adaleti ayakta tutmanız konusunda size Kitap'ta okunmakta olanlardır. Hayır adına her ne yaparsanız, şüphesiz Allah onu bilir.''' (NİSA SURESİ / 127)

'''Kadınlar arasında adaleti sağlamaya -ne kadar özen gösterseniz de- güç yetiremezsiniz. Öyleyse, büsbütün (birine) eğilim (sevgi ve ilgi) gösterip de öbürünü askıdaymış gibi bırakmayın. Eğer arayı düzeltir ve sakınırsanız, şüphesiz, Allah, bağışlayandır, esirgeyendir.''' (NİSA SURESİ / 129)
'''Şüphesiz Allah, adaleti, ihsanı, yakınlara vermeyi emreder; çirkin utanmazlıklardan (fahşadan), kötülüklerden ve zorbalıklardan sakındırır. Size öğüt vermektedir, umulur ki öğüt alıp-düşünürsünüz.''' (NAHL SURESİ / 90

Her nereden gelirse gelsin tüm sahte sevgi sözlerine ve büyü telkinlerine tıkayın kulaklarınızı...Kapatın zihninizdeki ve evinizdeki tüm sahtelere açılan pencereleri ve samimi sevin...Sevginizi hissetsin istisnasız tüm sevdikleriniz...Hatırını sorun akrabalarınızın...Ne haldeler öğrenin en samimi cümlelerinizle...Konuşun yok olsun istisnasız tüm yabancı haller...ALLAH İÇİN SEVİN...VE SÖYLEYİN TÜM SEVDİKLERİNİZE ALLAH İÇİN SEVDİĞİNİZİ...Komşularınızı ziyaret edin...Hastalarını ziyaret edin...Yardımlarına koşun...Pişirdiklerinizden verin...Güzellikle davranın... '''Allah'a ibadet edin ve O'na hiç bir şeyi ortak koşmayın. Anne-babaya, yakın akrabaya, yetimlere, yoksullara, yakın komşuya, uzak komşuya, yanınızdaki arkadaşa, yolda kalmışa ve sağ ellerinizin malik olduklarına güzellikle davranın. Çünkü, Allah, her büyüklük taslayıp böbürleneni sevmez.''' (NİSA SURESİ / 36)
Gülümseyin...ALLAH'I UNUTMAYIN...Gönül kırmaktan en hızlı adımlarınızla kaçın...Kırdığınız gönlün Allah Tarafından HESABININ MUTLAKA SORULACAĞINI SAKIN UNUTMAYIN...Haydi hiç vakit kaybetmeyin söyleyin sevdiklerinize sevdiğinizi ve en samimi sevgilerle Allah için sevin...Unutmayın sükunet içinde huzur bulup yaşadığınız dünya ve içinde faydalandığınız tüm nimetler ve aranızda taktir olunan sevgi Allah'tandır...O halde yalnız Allah için sevin ve söyleyin sevginizi...'''Onda 'sükun bulup durulmanız' için, size kendi nefislerinizden eşler yaratması ve aranızda bir sevgi ve merhamet kılması da, O'nun ayetlerindendir. Şüphesiz bunda, düşünebilen bir kavim için gerçekten ayetler vardır.''' (RUM SURESİ / 21)

Allah'ın emir ve yasaklarını en doğru şekilde öğrenmeye çalışın,öğrenin,yaşayın ve tüm sevdiklerinizede öğretin,anlatın en güzel cümlelerinizle en yumuşak konuşmalarınızla...Dönüş Alemlerin Rabbi Güçlü Olan Allah'adır...Dünya hayatı boyunca istisnasız tüm herkes yaptıkları herşeyden en ince ayrıntısına kadar hesaba çekilecektir...'''Sizin tümünüzün dönüşü O'nadır. Allah'ın va'di bir gerçektir. İman edip salih amellerde bulunanlara, adaletle karşılık vermek için yaratmayı başlatan, sonra onu iade edecek olan O'dur. İnkâr edenler ise, küfürleri dolayısıyla, onlar için kaynar sudan bir içki ve acı bir azab vardır.''' (YUNUS SURESİ / 4)
'''Sizin dönüşünüz Allah'adır. O, her şeye güç yetirendir.''' (HUD SURESİ / 4)

'''Göklerin ve yerin mülkü Allah'ındır ve dönüş yalnızca O'nadır.''' (NUR SURESİ / 42)
 
Üst Alt