Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

kavram,ve bilgi hilekarlığı...

osmanoglu

New member
Katılım
7 Şub 2006
Mesajlar
2
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Terimler ve kavramlar…

Net dünyası alem…
72 milleti tam anlamıyla barındıran bir dünya net dünyası.
Akıllısı,aptalı,cahili,alim görünümlü cahili,sahtekarı,ajanı,tuzağı v.s v.s milyonlarca insan,milyonlarca fikirle dolu.

Epey zamandır içindeyim bu dünyanın, de facto vatandaşıyım.
Kaç foruma kaç yazı yazdım hatırlamıyorum ama kesin ve net bildiğim bi şey varsa en sıcak tartışmaların yer aldığı dini yada din karşıtı forumlarda yazar dururum.

Az buçuk tanımışlığım vardır internet milletini, üç kağıtçısını, yazarını, sahte kahramanlarını…

Yine epey zamandır uğraşırım ateist bozuntusu yada hristiyan artıklarıykla hatta aralarındaki ittifaklarıyla.

Ve yine az buçuk bilirim hilelerini.

Bu yüzden açtım bu başlığı.

Dini ilimler alt yapı istiyor; elif ba dan başlayıp sarf ile nahiv ile devam eden molla camii e uzanan, nurul izah, akaid,usul,fikih,hadis,kelam vs. vs. bi ton ilimden mütekemmil bir silsile İslami ilimler, tıpkı kendi içinde kurallarını kanunlarını oluşturan diğer ilimler gibi…

İslam ilimleri bir matematik ilmi değil. Ama matematik den daha kesin ve net mantığı olan bir silsile. Matematiğin bittiği yerde devam eden başlagıcı na da hayat veren bir bir bütün. Bir inanç, son ve en mükemmel din.

Eksik, dezenforme , temelsiz , kendi uydurdukları ve kendilerine uydurdukları bozulmuş haristiyanlığı ve de Museviliği açmazlarıyla yaşatmaya çalışan misyonerlerin ve de en büyük maşaları iş birlikçileri ateistlerin tüm saldırılarına rağmen büyüyor, kabul görüyor islam dini…

Reel hayatın açık dünyasından kaçıp, internetin dehlizlerinde kendine hayat bulmaya çalışan kimileride burada yutturuyor sahte ilimlerini. Klasik taktikle başlıyor bu; önce allanıp pullanmış ve üzerinde bilmem kaç yıldır 5 defa değişiklik yapılmış bir metin, ardından bi kaç süslü sözcük , ardından yazdığı yazıya itibar edip laf yetiştirmeye çalışan bir ton cühela güruhu, ve fitne… ve ince ince akıtılan zehir. Ve zehiri fark edip reddedenlere savrulan usturuplu küfürler… daha neler neler.

Vakit gazatesi bir kitap veriyor bu ay ; “ YÜZYILIN SOYKIRIMI “ kitabın adı. Kısmetimizin açıklığın dan mı nedir daha gazete vermeden okumak nasip oldu idi evvelce kitabı. Ve o zaman anladım insanımızın , ümmetin tamamının ne menem bir savaştan gayrı bu hale geldiğini… din savaşının görünen yüzünün aslından dil savaşıyla ve dil katliamıyla başladığını.

Kavramlar önemli.

Aksiyonların kaynağı kavramlar. İyi anlaşılmalı, anlatılmalı. Ama ne acıki İslam dünyası ilk kavramlarla yıkılmaya çalışıldı cahil hocaların karşısına dikilen fitne yumaklarınca… kimi İngiliz uşaklığıyla yaptı bunu ; milyarlarca müslümanı tekfir ederek, kimi tyelevizyon show larında şaklabanlık yaparak. Kimide nette kendini ulema diye yutturarak. Kimileride varki Allah muhafaza münafık tarzıyla girdi forum sitelerinde kanlarınıza bilmem kaç kere text ettikleri yazıları yazarak. Sizde maşallah kandınız bunlara nasıl kanmazdınızki ; iki laflaından biri mutevatır hadis, siyer , vs. vs. idi hiç açıp da ne olduklarını anlamayı denemediniz. Ha bire cevap yazdınız. Ha bire dikkate aldınız değer verir gibi adeta.

Müslüman uyanık olacak. Her Müslüman dinini öğrenmekle mükellef.

Bakara suresini son üç ayetini okuyanlar bilir ; derki Allah

” Peygamber, Rabbinden kendisine indirilene iman etti, mü’minler de (iman ettiler). Her biri; Allah’a, meleklerine, kitaplarına ve peygamberlerine iman ettiler ve şöyle dediler: “Onun peygamberlerinden hiçbirini (diğerinden) ayırt etmeyiz.” Şöyle de dediler: “İşittik ve itaat ettik. Ey Rabbimiz! Senden bağışlama dileriz. Sonunda dönüş yalnız sanadır.
Allah bir kimseyi ancak gücünün yettiği şeyle yükümlü kılar. Onun kazandığı iyilik kendi yararına, kötülük de kendi zararınadır. (Şöyle diyerek dua ediniz): “Ey Rabbimiz! Unutur, ya da yanılırsak bizi sorumlu tutma! Ey Rabbimiz! Bize, bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme. Ey Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmediği şeyleri yükleme! Bizi affet, bizi bağışla, bize acı! Sen bizim Mevlâmızsın. Kâfirler topluluğuna karşı bize yardım et.” (Bakara 285-286)”

Yani ne der ; allah’tan indirilene önce peygamer iman etti. Yani salt bir elçi değildir “o” aynı zamanda inanan iman eden ve uygulayandır. Ve onun getirdiklerine iman edenlerde ona uydular. Tıpkı onun gibi iman ettik ve onun gibi kabul ettik demekle onun gibide uygulayacağız dediler. Bizde aynısını söylüyoruz.

Kur’anın en mükemmel müfessiri hz. Peygamberdir. Sünneti inkar eden peygamberi inkar eder. Hadisi inkar eden peygamberi inkar eder. Her sahabe bir müçtehiddir. İçtihad makamı da her babayiğidin harcı değildir. Allah’tan aldığını bila kaydun uygulayan öğreten hz peygamberin hayatını inkar; tarih ilmini inkardır. Sünneti inkar dini inkardır. Sahabeye dil uzatan onların nezdinde peygambere dil uzatır ; zira “benim eshabım gökteki yıldızlar gibidir “ diyen o resul, Allahın son elçisidir. Hatemul enbiyadır.

Bu gün bu satırlarla bu foruma başlamış olduk inşallah. Devam eden günlerde bu sayfalarda yukarıda bahsedilen sahtekarlara tek tek cevap verceğiz Allahın inayetiyle lutuf ve keremiyle.

Hamd alemlerin rabbine dir. O övülmeye layıktır. Övmek onun içi, övülmek onun içindir.

Selam ve muhabbetlerimle…
 
Üst Alt