Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İslamforum aşı oluyor:)

istanbluerdem

New member
Umarım beğenirsinz değerli yorumlarınızı şimdiden bekliyorum ve saygılarımı sunuyıorum

İslamforum un bu karanlık ve pusulu vadisinde anlattığımız olaylar tamamen hayal ürünüdür.Gerçekle hiç bir alakası yoktur

İstanbluerdem iyi seyirler diler

İslamforum'da herzamankinden farklı olarak bir hareketlilik vardır.
moderatörler oradan oraya koşuşturmakta ve üyeler buna bir anlam verememektedir..
BEKİR eline mikrofonu alır ve herkesin forum meydanında toplanmasını anons eder.
İslamforum ahalisi yavaş yavaş toplanmaya başlamıştır.
aradan zaman geçer..
herkes toplanmıştır.
Su misali mikrofonu eline alır ve internette gezen bir virüsün
Foruma da bulaşacağını ve hızla yayılacağını bunu önelemek için herkesin aşı olması gerektiğini anlatır..

bunu duyan üyeler kendi aralarında konuşmaya başlarlar.

Enver İstek========> aşı olmasam virüsü kaptım diyelim. bu virüs benden çocuklarımada bulaşır mı acaba

Samanyolu======> yazık şimdi üyelerin canı yanacak.

ayna44=====> benim etimin içinde kaybolur iğne hayatım boyunca kolumda bir iğneyle yaşamak istemiyorum.

Gül Rana=========> forumdan uzak kaldım hemen virüs bulaşmış.
ben olsaydım heryeri temizlerdim virüs neyim kapmazdık.

CE_Neferi69==========> bu virüs muhabbetide sıktı artık ha

Asel==========> dilime vursunlar o aşıyı gıkımı çıkarırsam neyim.
Touran=====> bir yolunu bulup kaçmalıyım

Mekselina=========> o kadar parayı nasıl ödeyeceğim ben en iyisi üyelerden parasnı almak. evet evet en iyi fikir bu.

Alpturan==========> nerden çıktıysa bu virüs

Başka bi yerden gelen ses

Uhud Dağı=======> aşı önemli birşey .
Çocuklar hayatlarının ilk iki yılında çok sayıda hastalığa karşı (Verem, Hepatit B, Difteri, Boğmaca, Tetanoz (DBT), Çocuk Felci, Hib, Kızamık, Kızamıkçık, Kabakulak, Su çiçeği, Hepatit A) aşılanmalıdır. Bu aşıların bazıları çoklu dozlar halinde uygulanmalıdır. Bu da çocuklar için oldukça fazla sayıda enjeksiyon yapılması anlamına gelmektedir. Bu nedenle enjeksiyon sayısını azaltmak ve ve bebeklerin bu dönemidaha rahat geçirmelerini sağlamak amacıyla güvenilir ve koruyucu kombine aşılar geliştirilmiştir. Bu aşılar 3’lü, 4’lü, 5’li veya 6’lı aşılar şeklinde geliştirilmiştir. Örneğin difteri, tetanoz, boğmaca, çocuk felci ve Hib’e (DTP/IPV/Hib) karşı koruyan beşli aşılar.
Aşılar Olmasaydı
Aşılar tıbbın parlak ve her zaman parlayan yıldızlarıdır. Aşılar olmasaydı, A.B.D.’deki anne ve babalar her yıl aşağıdaki durumlarla karşı karşıya kalacaktı:
Çocuk felci 10,000 çocuğu felç edecekti.
Kızamıkçık 20,00 kadar yeni doğanda doğumsal bozukluklara ve zeka geriliğine yol açacaktı.
Kızamık yaklaşık 4 milyon çocuğu enfekte edecek ve 3000 çocuğun ölümüne yol açacaktı.
Difteri okul çağındaki çocuklarda en sık ölüm nedenini oluşturacaktı.
Hib adı verilen bakteri 25,000 çocukta menenjite neden olacak ve kalıcı beyin hasarına yol açacaktı.
Boğmaca çoğu 1 yaşından küçük olan 8000 çocuğun ölümüne neden olacaktı.

Ayışığı========> ya ne diyon Uhud Dağı sen aşı olcaz acıycak kolumuz ağlarım ben

Caferi=========> ilk ben aşı olurum hafız küçüklere örnek olmalıyız dimi ama

Memko==> ben aşıdan korkarım ki zorunlumuymuş bu ya ..

Konya=======> ben korkmam..

Mhmt==> ufaklık bak şimdide aşı oluyormuşuz.

Ayışığı========> ne aşısı ya? Bekir abide ne yaptığını şaşırdı iyice. hergün yeni birşeylerle geliyor karşımıza bıktım ama

Mhmt==> aşı zararımıza değil ki virüs bulaşmış foruma bizede geçebilirmiş.izi düşünüyor. yeme adamın hakkını.

Ayışığı========> sen de hep onu savun zaten

Mhmt haklıyı savunurum ben.

Mescere kaçarım ben bu aşıdan.Bekir köye yeni adteler getiriyor .

Duha======> kaçarım ben bu aşıdan. Bekir de eski köye yeni adteler getiriyor .

Azizdolu==> kaçamazsın kapıda nöbetçiler olacak.
Diriliş======> kaçınca görürsün. planı hazırladım bile, kim gelirse gelsin engelleyemez beni

Azizdolu========> dene bakalım beceremeyeceksin ama.

Diriliş=======> şş napıyon münevver

Münevver=======> iyi temizleyememişsin ortalığı virüs kapmış forum işte.

Diriliş============> ama ben maaşımı alamıyorum kaç aydır.. açım anca bu kadarını yapabiliyorum

Münevver=======> bahane arama hiç. hepimiz aşı olmak zorundaymışız. acıycak işte

Diriliş============> ağlama münevver ben senin yerine aşı olurum

Münevver=======> canım benim seviyorum seni (oh be yırttık. )

Radikal===========> aşı oluyormuşuz şimdide.. sıraya geçelim bari.
sarax===========> para isteyecekmiş İlyas aşı için.. öyle duydum.

Radikal===========> hem foruma virüs sokuyor hemde para mı istiyor. olmuyorum aşı falan.
sarax===========> dur canım gitme. ölüm saçıyormuş virüs denen şey.

Asikkulun=========> aşıdan kaçıyoruz tamam mı ?

Su misali===> nedenki? ben korkmam aşıdan

Asikkulun=========> kızım aşı olunca bilmem kaç saat yemek yemek yasak. ölürsün sen o kadar saate.

Su misali=======> yemek yasak mı kaçalım hadi koş

Asikkulun=========> hadi çaktırma kimseye..

Su misali=======> ama sakin sakin tamam mı

Gönül dostu=====> ya bu beyaz önlükleri giymek zorunda mıyız?

Talha_=====> yok ya onu biz değil. hemşireler giyecek.

Gönül dostu=========> oh be sıkışmayacağım şu daracık şeyin içinde.

Talha======> seviyorum seni canım arkadaşım

psikobilmş =========> kaçarım ben kimse tutamaz. ölürümde aşı olmaaaam.

beyazkelebek======> kaçamazsın söylerim

istanbluerdem===========> yapar bilirim

Samanyolu=======> kaçmak yok. aşı olacağız faydalarını anlattırmayın bana tekrar.

ayyüzlü ========> abi kurtar beni

Rahmet4 =========> aşı olacaksın kaçışı yok. virüs kaparsan ne yaparız biz.

ayyüzlü========> aşı olursam ne olurum ben ölürüm. bayılırım daralrım sıkılırım patlarım. kızarım yaparım hepsini bilirsin.
Joseph 105============> yapar. yaptı yapacak.

Bekir=========> yok kaçışı ne yaparsan yap o aşı olunacak. kardeşlerimin sağlığından ben sorumluyum.

ayyüzlü========> ya

istanbluerdem sunar yayında ve yapımda emeği geçen tüm herkese teşekkürü bir boç bilirim

RTÜK den gelicek her türlü cezaya karşı tek sorumlu benimdir.

THE END

Son düzenleme:

samanyolu

New member
Yine güzel bir konuyla merhaba dediniz .devamını bekliyoruz..

sumisali

New member
deyerli kardeşim çok güzel bir paylaşım olsun teşekkür ederim kendime ait bölümü okuyunca kahkahalara boğuldum birde yemek için sakin sakin kaçışım vardı orda koptum ben gönül dostum bi tanem seni çok seviyorum sana ait bölümü oku.

sumisali

New member
deyerli kardeşim sizden yoğun istek olarak islam forum okulda din dersinde bunu istiyoruz islam forumun neşe kaynağı

istanbluerdem

New member
İslamforum Okulda Din Dersinde

Yakında Sinemalarda

Tabiki kardeşim bundan sonraki senaryonun başlığı o olsun inşallah en kısa zamanda foruma eklerim ve yorumlarınızı beklerimç.Selamatle...

pantarei

New member
çok güzel bir paylaşım bence forumda böyle renklilikler olmalı kendimle ilgili bir yorumda görmek isterdim devamını bekliyoruz.

istanbluerdem

New member
kardeşim ismini yazamadığım için özürdilerim.Kusuruma bakma gönül isterdiki herkesi yazıyım ama inan bunları yazarken üye isimlerini bulmakta gerçekten çok zorlanıyorum aklıma gelmiyor ama islamforum okulda din dersinde adlı yeni bir senaryo yazıcam inşallah senide oraya eklerim artık olurmu selametle.

pantarei

New member
kardeşim ismini yazamadığım için özürdilerim.Kusuruma bakma gönül isterdiki herkesi yazıyım ama inan bunları yazarken üye isimlerini bulmakta gerçekten çok zorlanıyorum aklıma gelmiyor ama islamforum okulda din dersinde adlı yeni bir senaryo yazıcam inşallah senide oraya eklerim artık olurmu selametle.

önemli degil abicim..unutursan anımsatırım sana...yeni seneryonda başarılar sana..:)

gönül dostu

New member
Emeğine sağlık harika bi paylaşım olmuş.Gülmekten yanaklarım ağrıdı. Ama nerden bildin benim önlüğümün olduğunu hala anlıyamadım:)(gerçektende içine girmekten sıkıldığımı:confused:)parantez içinde olan kısım espiri değil tamamen gerçek...ayrıca su misali kardeşim usul usul kaçarken benide al yanına bende dayanamam açlığa:(

sumisali

New member
sumisali giderse seni bırakırmı hiç iyi günde kötü günde açlıkta bile seni bırakmaz ahiret kardeşim:)gönül dostum

gönül dostu

New member
gönülden bağlanmışız bir kere
kimin gücü yeter rabbimden gayrı bizi ayırmaya...
çoşalım birlikte gel doya doya:)

Son düzenleme:

sumisali

New member
rabbim seni karşıma çıkardıysa işte haykırıyorum gönül dostum ahiret kardeşim seni çok seviyorum bu forum sayesinde tanıdık bir birimizi işte islam forum dostluğun güzelliğin tek noktası haydi islam foruma yürekler hep bir burda

Üst Alt