Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

islam forum sayesinde

lotus

New member
Allahın selamı üzerinize olsun arkadaşlar
Ben islam foruma yeni üye oldum .Yaklaşık 6 aydır forumu takip ediyordum ama
üye olmak ve birşeyler yazmak bugüne nasip oldu.
Konu başlığını böyle açmamın sebebi ise; islam foruma katkıları olan siz arkadaşların yazılarını okuduktan sonra bazı şeyleri çok eksik yaşadığımı hissettim ve kendimi sorgulamaya başladım.Tabiki Allaha inancım sonsuzdu ama bazı şeyleri yapmayı hep erteliyordum. Sonuca gelmem gerekirse saygıdeğer arkadaşlarım ben bu forumu okumaya başladıktan sonra namazlarımı kılmaya başladım(Herşeyden önce Rabbimin izniyle) ve Rabbime daha layık bir kul olmak için elimden geleni yapmaya başladım.

Yani anlayacağınız hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunmak isterim
Rabbime şükürler olsun ki bana bunları nasip etti.
Bunu sizinde bilmenizi istedim

Herkese sevgi ve saygılarımı iletiyorum.
Allahım hepinizden razı olsun.

nurþeyma

New member
Konu başlığını böyle açmamın sebebi ise; islam foruma katkıları olan siz arkadaşların yazılarını okuduktan sonra bazı şeyleri çok eksik yaşadığımı hissettim ve kendimi sorgulamaya başladım.Tabiki Allaha inancım sonsuzdu ama bazı şeyleri yapmayı hep erteliyordum. Sonuca gelmem gerekirse saygıdeğer arkadaşlarım ben bu forumu okumaya başladıktan sonra namazlarımı kılmaya başladım(Herşeyden önce Rabbimin izniyle) ve Rabbime daha layık bir kul olmak için elimden geleni yapmaya başladım.

Ne güzel, ibadet kulluğun isbatıdır, Allah yolunda kaim olanlardan eyler inş..

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net

ne güzel sevgi delil ister sizde sevginizi delillerinizle perçinlemişsiniz Rabbim bunu tüm ümmeit muhammede nasip etsin, kimden nasıl etkilendiğiniz bilmiyorum ama sitemizin bu işte vesile olması bizleri mutlu etti ve bir nebze gururlandı bizi. Rabbim daim etsin buna çok sevindik..

Rabbim sizdende razı olsun. Allah c.C. hayırlarınızı kabul etsin..

lotus

New member
seyfullah kardeşim Allah sendende razı olsun

kimden nasıl etkilendinzi bilmiyorum diye bir ifadede bulunmuşsunuz

ben islam forum sayesinde (tabiki bazılarının düşünceleri ters geliyor yada bazılarını daha samimi buluyorum bunlar ayrı) ama genel olarak ben islamı anladım.Teslim olamnın ne demek olduğunu anladım.
28 yıllık hayatımda hiç beş vakit namazımı kılmamıştım.Bunun ne demek olduğunu anladım, namazlarıma başladıktan sonra hep başkaları için söylediğimiz lafı kendime söyletmeyeyi hayat felsefesi olarak belirledim(birde beş vakit namaz kılıyor bu yaptıkalrıyla 50 rekat kılsa ne olur deriz ya hani) yani anlayacağınız ben rabbime kul olmanın ne demek olduğunu anladım
Kimi zaman forumu okurken kendime hayret ettim.Bildiğimi zannettiğim şeylerin ne kadar yanlış olduğunu gördüm. yapılması zor olan şeyleri yapmnın istedikten sonra ne kadar kolay olabileceğini öğrendim.Daha çok şükretmeyi öğrendim. Peygamber efendimize(s.a.v) salavat getirmeyi öğrendim. başkaları için dua etmenin ne demek olduğunu öğrendim.
Siz arkadaşlarımızın herbirinin ayrı ayrı yerleri var bende.Sanki sizi daha önceden hep tanıyormuşum gibi oluyorum.Foruma girince (bazen çok üzülsemde) genel olarak içim huzurlu oluyor. Bir arkadaşım bir konu açtığımda diyorum ki mesela şimdi seyfullah kardeşten fırçayı yer; yada radikal islam abim teşekkür eder, yada metin mete abimi yine küstürürler diyorum.
Anlayacağınız sizleri çok samimi buluyorum ve elimden geldiğince bilgileri paylaşmak ,öğrenmek ve benim gibi bilmeyenlere anlatmak istiyorum. Tekrardan dediğim gibi Allah hepinizden razı olsun

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Bir arkadaşım bir konu açtığımda diyorum ki mesela şimdi seyfullah kardeşten fırçayı yer; yada radikal islam abim teşekkür eder, yada metin mete abimi yine küstürürler diyorum.
Anlayacağınız sizleri çok samimi buluyorum ve elimden geldiğince bilgileri paylaşmak ,öğrenmek ve benim gibi bilmeyenlere anlatmak istiyorum. Tekrardan dediğim gibi Allah hepinizden razı olsun

o kadar fırçalıyor muyum? genelde bunu duyuyorum hep ama ben fırçalıyorum gibi gelmiyor bana yada uslubum sert olabilir daha dikkatli olurum inşallah :)
Allah sizdende razı olsun..

khan19556

New member
seyfullah kardeşim Allah sendende razı olsun

kimden nasıl etkilendinzi bilmiyorum diye bir ifadede bulunmuşsunuz

ben islam forum sayesinde (tabiki bazılarının düşünceleri ters geliyor yada bazılarını daha samimi buluyorum bunlar ayrı) ama genel olarak ben islamı anladım.Teslim olamnın ne demek olduğunu anladım.
28 yıllık hayatımda hiç beş vakit namazımı kılmamıştım.Bunun ne demek olduğunu anladım, namazlarıma başladıktan sonra hep başkaları için söylediğimiz lafı kendime söyletmeyeyi hayat felsefesi olarak belirledim(birde beş vakit namaz kılıyor bu yaptıkalrıyla 50 rekat kılsa ne olur deriz ya hani) yani anlayacağınız ben rabbime kul olmanın ne demek olduğunu anladım
Kimi zaman forumu okurken kendime hayret ettim.Bildiğimi zannettiğim şeylerin ne kadar yanlış olduğunu gördüm. yapılması zor olan şeyleri yapmnın istedikten sonra ne kadar kolay olabileceğini öğrendim.Daha çok şükretmeyi öğrendim. Peygamber efendimize(s.a.v) salavat getirmeyi öğrendim. başkaları için dua etmenin ne demek olduğunu öğrendim.
Siz arkadaşlarımızın herbirinin ayrı ayrı yerleri var bende.Sanki sizi daha önceden hep tanıyormuşum gibi oluyorum.Foruma girince (bazen çok üzülsemde) genel olarak içim huzurlu oluyor. Bir arkadaşım bir konu açtığımda diyorum ki mesela şimdi seyfullah kardeşten fırçayı yer; yada radikal islam abim teşekkür eder, yada metin mete abimi yine küstürürler diyorum.

Bize bir şey yazmamışsın :)

lotus

New member
tekrardan merhabalar,
Seyfullah kardeşim amacım kesinlikle sizi yargılamak değildi. Tarzınız sert değil ama bazen sizde biliyorsunuz ki bazı konularda sizi zıvanadan çıkartıyorlar bu durumdada haliyle biraz sert ama bir o kadarda doğru cevap veriyorsunuz. Bu anlamda söylemiştim. Yoksa sizin tarzınızı eleştirmek anlamında değildi.Forumda bazıarkadaşların genel yapılarını az çok anlayabiliyorum.
Mesela radikal islam abinin bazı fikirlerini böyle inceden inceden dalga geçerek anlatması gibi.
Khann kardeşim bize birşey yok mu demişsiniz ya
dediğim gibi ben bu forumdaki çoğu kişiyi çok samimi buluyorum.
Allaha emanet olun

lotus

New member
Alptarum abiciğim ben seni nasıl unutmuşum ya
Senin sayendede üstadı tanıma şansım oldu.
Bu arada Duha beyede saygılarımı iletiyorum. Yazıları çok samimi ve açık oluyor
(özellike yazılarının sonunda söylediği Muhabbetle sözünü çok seviyorum)

unzurna

New member
Aramıza katıdığın için çok mutluyum kardeşim. İnşallah uzun sohbetlerinde karşı karşıya geliriz. Şimdi bu foruma üye oldunya herşeyi tam anlamıyla öğreneceksin Allah'ın izniyle. Sadece İslam'ın güzelliğini değil, ibadetleri değil, hohbetin önemi ve kardeşliğin ne boyuttan ne boyutlara nasıl geldiğini de öğrenirsin inşallah. Farklı düşüncelerin olması çok güzel diye düşünüyorum bu sayede sohbet etmiş oluyor, fikirlerimizi genişletiyor ve gerekirse yeniden düzenliyoruz.
Allah bize hayırlı düzenlemeler ve yollar nasip etsin. Çok sevindim kardeşim.

unzurna

New member
Kardeş ayrıca avatar ismin "lotus" ya çok iyi seçmişsin. Saflığı,temizliği, kendini sürekli temizleyen ve pis sularda yaşayan güzel ve özel bir çiçektir. Dolayısı ile lotus olmanı dilerim.Çok beğendim yani.

asikkulun

New member
bende bu sitedeki değerli abileirm ve ablalrım ve arkadaşlarım la tanıştıktan sonra çokk değişiklikler yaşadım.aslında yazmayı düşünüyordum.ama çekiniyorudum.Rabbime şükürler olsun ki siz değerli kardeşlerimle tanışma fırsatı oldu.sizler çokkk değerlisiniz.sizden Rabbim kat kat razı olur inş

Allah a emanet olnunuz.
selamun aleyküm

radikal

New member
tekrardan merhabalar,
Seyfullah kardeşim amacım kesinlikle sizi yargılamak değildi. Tarzınız sert değil ama bazen sizde biliyorsunuz ki bazı konularda sizi zıvanadan çıkartıyorlar bu durumdada haliyle biraz sert ama bir o kadarda doğru cevap veriyorsunuz. Bu anlamda söylemiştim. Yoksa sizin tarzınızı eleştirmek anlamında değildi.Forumda bazıarkadaşların genel yapılarını az çok anlayabiliyorum.
Mesela radikal islam abinin bazı fikirlerini böyle inceden inceden dalga geçerek anlatması gibi.
Khann kardeşim bize birşey yok mu demişsiniz ya
dediğim gibi ben bu forumdaki çoğu kişiyi çok samimi buluyorum.
Allaha emanet olun

Allah (cc) razı olsun senden lotus. Namazlara başlaman inanki bu forumda bütün herkesi fazlası ile sevindirmiştir eminim. Hidayet ve irşad Allah (cc) katındandır, kulları vesiledir. Ne mutlu vesile olanlara. İnanıyorum ki böyle güzel haberlere herkesin ihtiyacı var. Çünkü bu foruma herkes bir katkı yapıyor ve ortaya rahmet çıkıyor. sanırım bu forumdan insanların kopamaması bundan kaynaklanıyor. Bazen ne kadar çok ciddi anlamda sert tartışmalar yaşansada kendi adıma konuşuyorum, bazı geceler yastığa başımı koyduğumda bugün neler yazdım, acaba hak olan hangisiydi, nefsten gelen hangisiydi diye düşünmeden edemiyorum. Bu arada bana cevap yazan arkadaşın yazdıkları geliyor aklıma, bir de onun penceresinden bakmaya çalışıyorum. Çünkü iyi veya kötü yazıları ile kafamda belli bir imajı olmuştur o üyenin. Eğer analizimde O'nada hak veriyorsam bunu bir şekilde dile getirip özür dilerim de diyebiliyorum.

Sonuç itibari ile böyle bir güzel konuyu herkesin önünde paylaşıma açtığın için teşekkür ederim. Unutmayalımki; herkes burada kardeş. Bu insanlardan neşet eden samimiyet Allah'ın(cc) rahmetini davet ediyor bu foruma. Kim ne derse desin eğer o gün forumda hakaret veya şirk kokulu konu yoksa inanın o gün o forum lezzetinden yenilmez derecede bir yemeğe benziyor. Her gün bu sofrada buluşmak niyeti ile.

Cümleten Selamın Aleyküm.

muaz

New member
içimi hoş bir heves kapladı abiler,Allah cc buradaki hizmetinizi daim etsin.katılımın ilginin yoğun olduğu bir halkaya mensup oldum Allah razi olsun.

unzurna

New member
Sana katılmamak elde değil Radikalislam kardeşim. Yazdıklarında çok haklısın. İşte üstümüze düşende bu İslamda. Kardeşimdende Allah razı olsun gene. Forumda karşılıklı hoş sohbetler olması dileği ile..
Saygılar

Mücahid

New member

Hoşgeldin kardeşim Allah teala daim eyler inşaalah.Allah razı olsun

unzurna

New member
Bir güzel söz, hayırlı ve iyi niyetle yapılmış herşey sana güzel ve hayırla döner. Elinin ürününü iyi ekmek, sonunda güzel biçmek için gerekli diyorum. Allah razı olsun. Bu forum sayesinde milyonlarca müslüman olan, olmayan kardeşlerimizin nasiplendiriyoruz. Ne güzel ne anlamlı.

lotus

New member
Allah hepinizden razı olsun saygıdeğer kardeşlerim

mhmt

New member
senden de kardeşim .memnun olduk inşallah..sevindik..
tekrar hoşgeldin..
selametle..

Üst Alt