Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hikmet Gözüyle Bakmanın Önemi

yolcu

New member
Katılım
20 Şub 2007
Mesajlar
667
Tepkime puanı
18
Puanları
0
Yaş
43
Konum
yoldan
Allah dünya hayatında insanlara öğüt alabilecekleri kadar bir süre tanır ve bu süre içinde onlara türlü yollardan hatırlatmalar yapar. Özellikle insanın günlük yaşamı içinde karşılaştığı pek çok olay, aslında Allah'tan birer hatırlatmadır. Örneğin her gün birçok ölüm haberi duymamız, bunlara şahit olmamız Allah'tan gelen birer uyarıdır. Allah bu olaylarla bize ölümle her an karşılaşabileceğimizi hatırlatır.
İster kendisine hatırlatılanları aklında tutup Allaha kulluk etsin, isterse tüm öğütleri unutup bir yana atsın, istisnasız herkes Rabbimiz'e hesap vereceği güne doğru hızla ilerlemektedir.
Asla unutmayan ve yanılmayan Allah, tüm insanları huzurunda toplayacak ve sorgulayacaktır. Öyleyse siz de karşınıza çıkan her hatırlatmanın Allah'tan son bir uyarı, son bir fırsat olabileceğini unutmayın. Haşr Suresinin 19. ayetinde Allah şöyle buyurmaktadır:
Kendileri Allah'ı unutmuş, böylece O da onlara kendi nefislerini unutturmuş olanlar gibi olmayın. İşte onlar, fasık olanların ta kendileridir. (Haşr Suresi, 19)
Eğer sonsuz bir azapla karşılaşmak istemiyorsanız, tek kurtuluşun bir an önce tövbe edip, Allah'a kulluk etmekte olduğunu sakın aklınızdan çıkarmayın.
 

muhammet

New member
Katılım
22 Şub 2007
Mesajlar
830
Tepkime puanı
14
Puanları
0
Yaş
48
ALLAH razı olsun rabbim bize hesap gününü unutturmasın inşallah o güne imanlı gittiği kullarından eylesin.
 

yolcu

New member
Katılım
20 Şub 2007
Mesajlar
667
Tepkime puanı
18
Puanları
0
Yaş
43
Konum
yoldan
amin... amin.. amin...
kardesim RABBİM CUMLEMIZDEN RAZI OLSUN
 

unzurna

New member
Katılım
12 Ocak 2007
Mesajlar
542
Tepkime puanı
4
Puanları
0
Yaş
57
Allah herşeydedir ve rahmeti herşeyi kaplamıştır. Verilen cezalar, belalar, ölümler.. v.s herşey Allah'ın rahmetidir. Bunların gösterilmesi ve de birebir muhatap olmamız iyiliğiz içindir. Kızmamak gerek. Görevlerini yapıyorlar. Dediğin gibi gönül gözü açık olan bunu bilir ve ona göre davranır. Çevresinde varsa bu örnekler, örnek almamız içindir. Birebir bize olmuşsa elimizin ektikleri, imzalarımızdır.
Allah herkezin gönül gözünü, kafa gözünü açsın.:rolleyes:
 
Üst Alt