Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hiç Merak Ettiniz Mi?...neden...?

talha_

New member
Neden
her gördüğümüz haritada hemen Türkiye'yi bulmaya çalışırız?
Millet olarak Dünya'da kaybolma kompleksimiz mi vardır? ))))))))

* Neden
insanlar birbirlerine sarılınca sağ-sola sallanırlar?

*Neden
öğrenciler ilköğretimin besinci sınıfına kadar öğretmene
"öğretmenim" diye seslenirken altıncı sınıfta bir anda "hocam" diye seslenmeye başlarlar?

*Neden
sınavlarda "4 yanlış bir doğruyu götürür" seklinde bir
uygulama ile öğrenciler cezalandırılırlarda "4 doğru bil, birdoğru da bizden" seklinde bir kampanya başlatılıp zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?

* Neden
insanlar kapalı bir alandan yağmur yağan alana çıkınca
kafalarını eğerler? Yağmura duyulan saygıdan midir yoksa ondan tirstigimiz için midir?

*Neden
dükkanını kapatıp giden esnaf, kapıya "10 dakika sonra
dönücem" yazar, ne zaman gittiğini nasıl anlarız?

*Televizyona çıkan insanlar neden kendilerini Türkiye'deki bütün insanların izlediğini sanırlar ? Örn: Su anda 70 milyon kişi bizi izliyor...

*Neden
gözlerinden öperim denir? İnsan vücudunda öpülecek daha uygunsuz bir yer var midir? Kimse kimseyi gözünden öpmüş müdür?

*Düğünlerde neden "Dom dom Kursunu" ile göbek atılmaktadır.
"Bir avcı vurdu beni,
bin avcı beni yedi"
gibi sözler esliğinde kendinden geçen başka milletler var midir? (KOPTUMMMMM........))))))))

*Neden
bazı kızlarımız şirin bir hayvancağız
gördüklerinde "inanmıyorum!" derler, inanılmayacak olan nedir?

*Cumartesi ve Pazartesi'nin neden kendi isimleri yoktur?

*Dolmuşlardaki fiyat tarifesinde "en kısa mesafe" neden "indi-bindi" olarak tabir edilir? Önce inilip sonra mi binilir? Bir terslik yok mudur?

* Bir programı kurarken neden "kabul ediyorum" ya da "kabul
etmiyorum"
seçenekleri vardır? O kadar parayı bayılıp bir bilgisayar programı satın aldıktan sonra "kabul etmiyorum" seçenegini işaretleyen bir takım saf kişiler mevcut mudur? *

*Bulmacalarda boru sesinin karşılığı neden hep "ti"dir? Bulmacaları hazırlayan arkadaşlar hiç "ti" diye ses çıkaran boru görmüşler midir?

*Ipana 7 reklamındaki kiza "Ne zamandan beri Ipana 7 kullaniyorsun?"
diye soran doktor, Ipana 7'nin yeni bir ürün olduğunu ve reklamdan sadece bir kaç gün önce piyasaya çıktığını bilmemekte midir?

*Neden
futbol takımı olan Ajax "Ayaks" diye okunur da temizlik ürünü Ajax "Ajaks" diye okunur? *

* Neden
ilanlarda "doktordan temiz araba" diye yazılır? Hipokrat yemininde "arabamı temiz kullanacağım" seklinde bir madde mi vardır?
*

NEDEN……….?

EMÝRA

New member
nedenini bulabilirsen banada söyle....emeğine sağlık

Üst Alt