Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Herşeyi bilen adam aramızda mı?

Herşeyi bilen adam aramızda mı?

• Doğrusun.

Kullanılan: 1 100.0%
  • Yanlışsın.

Kullanılan: 0 0.0%
  • Kararsızım.

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    1
  • Anket kapatılmış .

^^ <3

New member
Piyasada bulunan yazar(lar), Kuranda olmayan şeyleri Kuranda buldum deme çabası içindedirler. Allah'ın ilmi sonsuzdur ve O'nun ilminden dilemesi dışında kavrayamayız bunu kabullenmiyorlar bazı konularda. Halbuki sadece birbiri ile ilişkisi olmayan ayetleri bulup, çeşitli zan tezlerine göre işlemlere tabi tutmaktadırlar. Bunu yaparken de İslama hizmet ettiklerini, Kuranı Bilimle uyumlu göstermeye çalıştıklarını söylemektedirler.

Bilime karşı değilim yanlış anlaşılmasın bilim Kuranın bir çok ayetini doğrular ancak gib bang, bilmem kaç yüzyıllık dünya gibi söylemlerin Kuran ile bağdaştırılmasını, oldu bittiye getirilmesini hoş karşılamıyorum çünkü bu çelişkilere neden olmaktadır ve tezler belirsizdir.

İnsan oğlu daha yakındaki gezegenleri keşif ediyorlarken bu kişiler uçmuş olmalı evet uçmuş olmalı ki evreni gezip yaşını tespit etmişler, bir de dünyayı gezdik nasıl olsa diye dünyanın yaşını tespit etmişler işe bakın ..

MÜZZEMİL
20: … GECE VE GÜNDÜZÜ Allah ÖLÇER; SİZİN BU VAKİTLERİ TAKDİR EDEMEYECEĞİNİZİ BİLDİĞİNDEN SİZİ MUAF TUTTU…

Resimleri ekleyemiyorum mesaj sayım yeterli olmadığı için:

" Kurandan yeni mucizeler , Tarık Taşpınar " olarak arayabilirsiniz..

2. Maddeye dikkat ediniz, dünyanın/evrenin yaşını bildiğini ve bunun Kuranda olduğunu söylüyor bu Kuranda açık açık yazmaz. Hiç bir ayette bu varsayım ile örtüşmez, 6 günde yaratılan dünyadır ama aşırı rakamlar çıkarılarak evren bulunmaya çalışılıyor.Kuranda bu var diyor şahıs.

Kitabın başlığa dikkat ettiniz değil mi? "Kurandan Yeni Mucizeler" yani adam mucize çıkarıyor Kurandan hem de yeni ne yaptığı çok açık, apaçık kitabın ayetlerine sır demek..

Allah'ın ilminden, çıkar elde etmeye çalışanlar utansınlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt