Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hazır Cevap Öğrenci

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Olay bir üniversite profesörü ve bir öğrencisi arasında geçer…
Öğrenci, yemekhanede boş yer bulamadığı için profesörün yanına oturur. Profesör bu durumu kabullenemez ve çocuğa, “öküzlerle kuşlar bir arada oturmaz” der. Öğrenci hiç bozuntuya vermeden “o zaman ben uçayım” diyerek kalkar.
Profesör durumu içine sindiremeyince, öğrencinin dersinden kalması için elinden geleni yapar. Fakat öğrenci bütün soruları eksiksiz cevaplandırır.
Bunun üzerine profesör “sana bir soru soracağım” der.
Çocuğa; “Yolda karşına iki kese çıktı. Birinde para birinde akıl var. Hangisini alırdın?” diye sorar. Öğrenci, “Parayı alırdım!” deyince profesör ben akılı alırdım” der.
Öğrenci karşılık verir: “Doğaldır, insan neye ihtiyaç duyarsa onu alır”.
Çıldırmak üzere olan profesör sınav kağıdına büyük harflerle “öküz” yazarak öğrenciye verir. Odadan çıkan öğrenci birkaç dakika sonra gelip seslenir: “Hocam imzanızı atmışsınız ama notumu yazmamışsınız!”

ARZ_7

New member
Öğrencinin zeki olduğunu değil, profesörün "ahmak" olduğunu anlatıyor..

mhmt

New member
Prof'un öküz olduğunu gösterdiği kesin :)

selametle..

ARZ_7

New member
Çıldırmak üzere olan profesör sınav kağıdına büyük harflerle “öküz” yazarak öğrenciye verir. Odadan çıkan öğrenci birkaç dakika sonra gelip seslenir: “Hocam imzanızı atmışsınız ama notumu yazmamışsınız!”

Cevabı bir kaç dakika sonra verdiğine göre, pekte zeki sayılmaz..

Dostlara duacýyýz

New member
Ne güzel bir paylaşın öncelikle ALLAH (.c.c)razı olsun abii...bence burda öğrencinin zekiii olduğu kesin

ibrahim571632

New member
İsra / 37. Yeryüzünde kibir ve azametle yürüme! Çünkü sen asla yeri yaramazsın ve boyca da dağlara erişemezsin.

Bu hakikati doktoralı bir zavallıya ancak bu şekilde anlatabilirsiniz.Öğrencide bunu sanırım başarmış:)

Üst Alt