Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hastalıktan korunma duası?

steawart54

New member
arkadaşlar cubbeli ahmet hocanın bahsettiği bir dua vardı arifan dergisinde varmış bu dua. herhangi bir hastalığı olan birinin yanında bu duayı edersen o hastalığa yakalanmazmışsın. örneğin mide kanseri birinin yanında bunu okursan mide kanseri olmazmışsın.
duayı nette buldum ama gönlüm rahat değil doğru mu yazılmış diye acaba bilen var mı bu duayı, dua aşağıda?

Elhamdulillahillezi afani mimmebtalake bihi vefeddalani alaaa kesirim mimmenğalaka

M

Misafir

Guest
cübbeli vaazlarında çok sallayan desteksiz konuşan ,hacı hoca veli kıssalarıyla din alatan birisi..Nalini şerif adı altında peygamber terliklerinden yardım dileyen ,kafasında nalin işareti olan takke:eek: takanlara bela gelmeyeceğini söyleyen bir klişe zevat..En şüpheli hadisleri bırakın,acluni'nin yalan hadis derlemesi eserinden bile hadis alıp delil olarak kullanmaktan çekinmeyen biri..
Unutmaki ,hiç bir hadis kaynaklı dua ,kuranı kerim kaynaklı bir duadan üstün olamaz..

steawart54

New member
cübbeli vaazlarında çok sallayan desteksiz konuşan ,hacı hoca veli kıssalarıyla din alatan birisi..Nalini şerif adı altında peygamber terliklerinden yardım dileyen ,kafasında nalin işareti olan takke:eek: takanlara bela gelmeyeceğini söyleyen bir klişe zevat..En şüpheli hadisleri bırakın,acluni'nin yalan hadis derlemesi eserinden bile hadis alıp delil olarak kullanmaktan çekinmeyen biri..
Unutmaki ,hiç bir hadis kaynaklı dua ,kuranı kerim kaynaklı bir duadan üstün olamaz..

senin görüşün saygı duyarım ama bu duayı özellikle belirtmişti öyle alalede söylenmiş bir şey değil yani ayrıca hataları olmuştur belki ama ben cübbeliye güveniyorum.

sýyah_

New member
o zaman ikinizde hasta olduğunuzda bu duayı okuyun. İlk önce ALLAH'a sığının ondan kalbinizle iyileşmeyi talep edin, bu duayı vesile yapın bir kaç kere deneyin, eğer iyileşirseniz sorun yok. iyileşmezseniz yaşarken denediniz gördünüz. cüppeli ahmet hocanın programlarını izlediğimde güzel programlarının olduğunu gördüm, ancak bu herkesin onu izlediğini bildiği için kendine bir tarz oluşturmuş olabileceği güçlü bir ihtimaldir. bir insanın islamı yayayışına bakmak gerekir oda yoksa hiç itimad etmemek gerekir. Bir insan diğer insanlara sözle değil keramet diye kimsenin yapamayacağı haller üzerine bile olsa önce islamı yaşayışına bakın, islamı yaşamıyorsa samimi değildir. Gerçekle bir alakası yoktur. Tek gerçek ALLAH'tır (c.c). islamı yaşayanlarda gerçeğe daha yakın olurlar...

CENGÝZHAN

Üyeliði durduruldu
Hastalıktan korunmanın en etkili duası, doktorların hastalıklardan nasıl korunulacağı
konusunda verdikleri reçetelerdir...

Ancak dikkat..!! doktorların reçetelerini muska yapıp boynunuza asmayacaksınız....!!

bssb

New member
bu dua o ilmihal kitabında da var herhangi bir belaya uğramış kişiyi gördüğümde ben de ederim. çok güzel bir dua. duanın amacı karşısındaki insana acıdığın için aynı şeyin senin de başına gelmemesi için okunur.

sinem52

New member
cübbeli hocamın bir vaazındada ölülerinizden yardım alınız gibi bişiler duymuştum

Üst Alt