Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hastalıklar hakkında önemli bir uyarı

yýldýz

New member
Katılım
22 Ağu 2006
Mesajlar
1,359
Tepkime puanı
8
Puanları
0
Tıpta şok iddia: Gribi tedavi eden ilaçlar virüsleri öldürmeyip güçlendiriyor.

01/10/2006


İngiltere'deki sağlık otoriteleri, grip tedavisinde kullanılan ilaçların tedavisi imkansız "süper virüslerin" ortaya çıkmasına neden olduğunu iddia etti.

Sağlık Bakanlığı denetçilerinden Sir William Stewart, grip ilaçlarının normal grip vakaları ve kuş gribi gibi hastalıklara karşı yaygın olarak kullanılmasının, virüslerin mutasyona uğrayarak ilaca dirençli bir yapıya dönüşmesine yol açtığı uyarısında bulundu.

Stewart, bu tür "süper virüslerin" kamu sağlığı için büyük tehdit oluşturduğunu belirterek, bu durumun hastanelerde etkin olan MRSA adlı bakterinin yok edilememesine benzediğini söyledi.

Gazeteler, uzmanların kuş gribi virüsünün göçmen kuşlarla İngiltere'ye gelme tehlikesinin doğduğunu söylemesinin ardından Stewart'ın uyarılarının çok sayıda kişiyi korkutacağına dikkat çekti.

Bu arada The Observer gazetesi manşetinde yer verdiği haberde, hastanelerde yayılan bir bakterinin 9 ayda 49 hastanın ölümüne neden olduğunu bildirdi.

78 hastanın bu bakteri nedeniyle son derece güç bir tedavi süreciyle karşı karşıya kaldığını söyleyen uzmanlar, "Clostridium difficile" adlı bakterinin daha çok ameliyatlı hastalara bulaştığına dikkat çekti.

"Süper bakterilerin" antibiyotikler nedeniyle direnç kazandığına inanan uzmanlar, yeni salgına hastanelerdeki hijyen eksikliğinin yol açtığını kaydetti.

Bakterilerin, deterjan ve antibakteriyel temizlik malzemelerinin kullanılmasıyla da direnç kazanıyor olabileceğine dikkat çekildi.

(alıntı) ALLAH RAZI OLSUN DEĞERLİ KARDEŞLERİM..

İnsan bünyesinin yapay olarak güçlendirilmeye çalışılması, imanı azalttığı gibi vücudun ufak şeyler karşısında büyük hasar görmesine neden olur. Örnek olarak, katkı maddeli gıdalarla beslenip anne sütü kesilen çocuklarda zeka geriliği olduğu ve hastalıklara direncinin zayıf olduğu bilimsel bir gerçektir.
 
Üst Alt