Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Güneş Namazı ?

berkcan54

New member
Selamın Aleyküm Din Kardeşlerim.

Benim bir sorum olacaktı. Günde 5 vakit namaz kılıyoruz Sabah Öğle İkindi Akşam Yatsı. Ve şimdi güneş adında namaz daha olduğunu öğrendim Bu güneş namazı nedir bir açıklayanınız olursa sevinirim. Yani demem o ki 5 vakit namazımı kılarken güneş namazını da kılmalımıyım ?

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Aleykümselam berkcan kardeşimiz.

Her gün kılınan ve farz olan 5 vakit namaz ve Cuma namazlarının dışında bir çok vacip ve sünnet namazlar vardır. Bayram namazları, Teravih namazları, cenaze namazları ve saire. Ancak adı güneş namazı olan bir namaz bilmedim/duymadım. Güneş ve ay tutulmasında kılınan ve sünnet olan Husüf ve Küsuf namazları vardır, acaba ismen bir karıştırma yapılmış olabilir mi bilmiyorum. Yahut güneşin doğmasından yaklaşık 45 dakika sonra kılınabilinen ve yine sünnet olan Duha namazı vardır, onunla karıştırılmış olabilinir mi?

berkcan54

New member
Cevabın için çok teşekkür edeim bekir kardeşim.

bende bilmiyordum işte. windows 8 için namaz vakitleri uygulaması buldum onu yükledim orada çıktı. Google chrome ye yükledim aynı şekilde oradada güneş namazı yazıyor daha önce hiç duymadığımdan dolayı bir sorayım dedim öğrenmemek ayıp değil bilmemek ayıp diye düşünerek bilgi almak istedim. teşekkür ederim bekir kardeşim verdiğin bilgi için

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Yanlız şöyle bir yanılgı olmasın. Namaz vakitleri şöyle yazılır.

İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Burada imsak, sabah namazı vaktinin başladığı saat, güneş ise sabah namazının bitiş saatini anlatır. Sabah namazı diğer namaz vakitleri gibi bir diğer vakte kadar devam etmez. İmsak saati ile başlayan sabah namazı vakti güneşin doğması ile biter.

Üst Alt