Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Gözü öteleri gören,şüphesiz kurtuluşa erer!

yolcu

New member
Katılım
20 Şub 2007
Mesajlar
667
Tepkime puanı
18
Puanları
0
Yaş
42
Konum
yoldan
Dünya dış görünüşü itibariyle tatlıdır.Şeklî bir güzelliğe sahiptir.Fakat o gerçekte boş bir metadır.Akıllı kimse odur ki,böyle kuru bir metaa aldanmaz.Mevla bizleri kendisine yönelenlerden eylesin.
Din ve dünyayı birleştirmek zıtları bir araya getirmek gibi bir durumdur.Ahireti isteyen kişiye düşen dünyayı terk etmektir.Dünyayı hakiki anlamda terk etmek zordur,onu hükmen terk etmek zorunluluktur.
Kâinatın efendisi(s.a.v.)şöyle buyurmuştur:"Dünya ve ahiret iki kuma gibidir.Biri razı olsa diğeri darılır."(tirmizi)
O halde kim dünyayı razı ederse ahireti kendisine darıltmış olur.Allah T.dünyaya muhabbet beslemekten bizleri korusun.
Dünya bir imtihan ve sıkıntı yeridir.İlk bakışta hoş gözükür.Güzel ve parıltılı bir şekilde olduğu sanılır.Gerçekte hiç te öyle değildir.
Şu dünyanın cazibesi sakın bizleri aldatmasın,anlam taşımayan şatafatı bizleri kandırmasın.Dünyanın ne bir değeri ne de devamlılığı vardır.Bu gün bunu anlayamasakta yarın elbette anlayacağız,ama yararı olabilir mi geç kalmışlığın..
* Dilediğin gibi yaşa bir gün öleceksin!
Dilediğine sarıl bir gün ayrılacaksın!
Kalbi dünyaya karşı soğumuş,Allah T. aşkı ile yanmış kimseye ne mutlu!Allah T.dünyayı sevmemektedir,yarattığından beri bir kez olsun dünyaya nazar etmemiştir.
İnsan şu dünyaya sadece lezzetli birkaç lokma için,süslü elbiseler için gelmemiştir.Allah insanı,tevazu göstersin,boyun eğsin,aczinin ve muhtaç bir kul olduğunun farkında olsun diye yaratmıştır.Zaten gerçek kulluk ta budur.
Allah T.dünyanın gerçek yüzünü görmeyi nasip etsin.Ahiretin güzelliğini,cennetlerin eşsiz güzelliğini,alemlerin Rabbine kavuşma nimetine bir fazlalık olarak,gözlerimizde parıldatsın.
Rabbim bizlere Peygamber Efendimizin izinden gitmeyi nasip etsin.
Bizlere ve hidayete tabi olup,Muhammed Mustafa'nın(s.a.v.)yolundan gidenlere selam olsun..
Allah hepimizden razı olsun..
 
Üst Alt