Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Gaz almak (!)

A

adam

Guest
" Bu işler gidip kandil'in gazını almak ile düzelmez !" ( pkk eş (şek*) başkanı selahattin demirtaş )

Gaz almak; ne zamandan beri Türk Askeri için kullanılır oldu, bilemiyorum. Bu güne kadar Türk Askeri'nin; kimsenin gazını aldığı görülmedi, duyulmadı. Çok çok halı silkeler gibi tozunu duman attırır hasmının, ama gaz almak gibi bir eylemi olmamıştır, Türk Askeri'nin.

Terör örgütünün eş (şek) başkanı, yine talihsiz bir dil sürçmesi ! ile zihniyetini ifşaa edince, bizim her zaman söylediğimiz sözün tezahürünü yaşıyor gibi hissettik kendimizi. Malum deriz ya her zaman "merdi kıpti şecaat arz ederken sirkatin söyler." Bir türlü mert olamıyor, bir türlü yiğitçe "evet ben pkk denilen, sizler tarafından; köpeğin üzerindeki kenin ağzındaki pislik kadar dahi kıymet verilmeyen bir terör örgütünün; hem eş (şek) başkanı, hemde siyasi kanadının sözcüsüyüm, aynı zamanda maşasıyım, aynı zamanda kıravatlısıyım" diyemiyor.

Diyememesinin sebepleri çok, bir tanesini de biz dile getirelim. Kaypak! Neden ? Nedeni şu;

1 - Aldığı eğitim, bu terbiyesizliği hazm ettirmiyor bünyesine, kaypaklığı bundan...

2 - Taşıdığı nefsi, eş (şek) başkanı gibi bir sıfatı çok yakıştırıyor kendine, kaypaklığı bundan...

3 - Kapı komşusu ile (eğer bir Türk ile aynı mahallede yaşıyor ise), bakkala giderken dahi göz göze gelirim korkusu taşıyor, kaypaklığı bundan...

4 - Rahmetli dedesinin kemiklerini sızlattığını beyninde ve yüreğinde taşıyor, kaypaklığı bundan...

5 - Bir kaç çapulcu ile beraber hareket ettiği için, gün boyu bu birliktelikten doğan özgüven çıtası, gün içersinde sanal yükseliş gösterdiğinden, yitik şuur kaybı yaşattırıyor kendisine, kaypaklığı bundan...

6 - Avukatlık yapıp da boşanma, haciz gibi davalara bakacağına, bu yoldan gelecek kazançtan ziyade, pkk denen çapulcuların, örgüte zahmetsiz kazandırdığı beyaz işindeki rantın getirisinden ayrılan eş (şek) başkan payından olmak istemiyor, kaypaklığı bundan...

7 - Türkiye gibi bir ülkede yaşamanın verdiği ayrıcalıktan sonuna kadar istifade etmeye çalışıyor, kaypaklığı bundan...

Bu kadar nedenler arasında yaşadığı gel gitler, elbette zaman zaman bu kaypaklığı göstermesine sebep verecektir. İki arada bir derede oynadıkları terörcülük oyununda bunu gösterdiler. Sözümona, özerklik mi, eziklik mi, kerizlik mi ne ? bir şey ilan ettiler kaşla göz arasında. Sonra, tıss! Çünkü kendileri de inanmıyor. İnanmaları da mümkün değil. Nasıl olsun ki; karşısında Allah (Celle celaluhu) hakkı için, asaletli bir Türk ve Kürt halkı, Laz halkı, Boşnak halkı, Pomak halkı, Çerkez halkı var...En önemlisi; Kürt halkının karşısına çıkamıyorlar. Dinini, imanını, islamını ve Rabbini bilen, tanıyan gerçek Kürt halkından bahsediyorum. Dna zincir karışımımda yeri olduğuna inandığım, onun dna zincirinde muhakkak Türk unsuru taşıdığına inandığım gen haritasının koridorlarında, Rabbinin emr'i gereği "kardeş" ölçülerine saygılı bir Kürt halkının karşısına çıkmaya yürek ister zaten. O neden ile, Batman'da gerek Diyarbakır'da zoraki (silah zoru) kepenk kapattırma eylemi yaptırmaya çalışırken, çapulcularını gönderiyor. Oysa yiğit olsa (ki; bir an için öyle hayal edelim canım, en azından hayallerinde yiğitlik yapıyordur kendine) kendi bizzat yanına çapulcu siyasi yoldaşlarını alır; tek tek, dükkan dükkan gezer ve "demokratik tavır için kepenk kapatma eylemi yapıyoruz, lütfen (!!!) yarın dükkanınızı bu eyleme destek vermek amacı ile kapalı tutun, rica ediyoruz" dese; bir araba sopa yeyip yüzü gözü morarmış bir halde kandilin yolunu tutar mı, tutar! Okurum lan sizin açılımınıza da, özerkliğinize de, ezikliğize de der mi; der!

Bunları bildiği için, yeri geliyor Türk-Kürt halkının kardeşliğinden dem vuruyor, yeri geliyor e(ö)zi(er)klik gösteriyor, yeri geliyor ne kadar demokratik olduğunu göstermek için, ölen Türk askerinin ana babasına üzüldüğünü söylüyor...Yahu bir kere de mert olun ya! Bir kere de deyin ki "biz pkk örgütünün siyasi kanadı olarak demokratik insani hakkımızı da kullanarak siyaset yapmak istiyoruz. Silahı sevmiyoruz, ve bu akan kana gerçekten dur demek istiyoruz. kandil ile organik bağımız yok, gerçek Kürt halkını parlemonta da temsil etmek istiyoruz" deyin ya! Bakın daha önce diyenler oldu, bir şey kaybetmediler, bilakis çok kazandılar. Özal Kürt ırkından bir cumhurbaşkanıydı, iftihar ediyoruz kendisi ile. Türkiye'nin ufkunu açtı, Erdal İnönü, Kürt ırkından bir insandı, haysiyeti ile siyaset yaptı, sol kesimden olmasına rağmen bir çok hareketi ve düşünce yapısı ile bir çok sağcının dahi takdirini kazandı. Sizler bu kadar mert olamıyormusunuz ? Bu kadar korkakmısınız ? Bu kadar "kaypakmısınız ?" Malesef, kaypaksınız.

O neden ile, Türk Askeri'nin; iki gündür havadan uçakları ile, yerden topçu ateşi ile dövüp tozunu dumanına attırdığı kandil (yani ininiz) için, "gazını alıyorlar" ifadesini kullanman, şimdilik pkk taraftarı için önceden tasarladığın söylemlerden bir demet gibi algılıyoruz. Yarın, (ki öyle olacağına inanıyorum) "...benim anamda Türk'tü, ülkem için her türlü hizmete hazırım..." diyen eş (şek) başkanın ile aynı söylemlere döneceğine; YÜREKTEN İNANIYORUM...

Bir cümle ile de bu forumda yazan Kürt ırkından kardeşlerime soruyorum: Kürt'müsünüz ? pkk'lımısınız ? Seçiminizi yapın. eş (şek*) başkanın deyimi ile "Gaz alma" eylemi bitince, ortodonti eylemi başlayacak gibi görünüyor, bana kalırsa.

(*) şek takısı ortak anlamında kullanılmıştır...

(Alıntı, Cengiz Kaan)

A

adam

Guest
Bu arada K.Irak tarafından bu gün bir havlama sesi duyuldu. Eş (şek) başkandan sonra, ilk olarak sesi çıkan başka bir eş (şek) başkanı barzan cinsi bir köpek, havlamaları ile basının ilgisini çekti.

Büyük ilgi çeken bu havlamaların nedeni, köpeğin sahiplerinin yaptığı açıklama ile konu aydınlığa kavuşmuş oldu. sahipleri, bu barzan cinsi köpeklerin çadırda büyüdüklerinden dolayı gayet korkak olduklarını, dış dünyadan gelen patlama seslerinde huzursuzluk yaşadıklarını, ama ara sıra gayri ihtiyari havlamalar ile dikkatleri üzerine çekmede başarılı oldukları belirtildi. Bir gazetecinin konu ile ilgili olarak "ne demek istiyor" sorusuna, sahipleri; Türk Silahlı Kuvvetleri kandil sırtlarını ve mağaralarını bombalarken, 2 tane çocuk olmak üzere 7 sivil vatandaşın şehit (!) olduğunu, acilen bu hava operasyonlarının durdurulması gerektiğini söylemeye çalışıyor, diyerek konuya açıklık getirdiler.

Soru soran gazetecinin, peki orada kandil dağında 2 tanesi çocuk olmak üzere 7 sivil ne halt arıyordu ? sorusunu, ya duymazdan geldiler ya da barzan cinsi köpeğinin ağzına ödül olarak akide şekeri verdiği için, o an sorulan soruyu "pardon duymadım" salağına yattılar.

Öte yandan, ülke içine geçtiğimiz günlerde gelen, şair, faşist, ombusdman taliblisi, ırkçı, ağalık geleneğini sürdürme meraklısı ve aydın (?) olduğu söylenen ayrıca yazar olduğu iddia edilen kemal burkay adında bir kişinin de, belediye başkanı ile yaptığı görüşmede; barış ve demokrasinin geç de olsa (!) ülkeye geleceğine inandığını, bu nedenle şuan kendisi gibi yurtdışında mecburi ikamet eden diğer ırkçıların da (pardon) yazarların da, bir gün ortam oluştuğunda ülkeye döneceğini söylemesi orada bulunanlara büyük sevinç yaşattı. eş (şek) başkanı Selo'nun geleceğin eş (şek) başkanı olması muhtemel yazarı da dikkatle takip ettiği gelen bilgiler arasında. Bu arada barış ve özgürlük meraklısı yazara, orada bulunanların "zaten bu söyledikleriniz yüzyıllardır bu ülkede var olan şeyler, siz patagonya'ya geldiğinizi mi sanıyorsunuz, aloooo! uyan uyan burası Türkiye" demeyerek, yaşlı ihtiyarı ti'ye aldıkları esefle görüldü. Yazarlık yapmasına rağmen, hiç tv seyretmediği, hiç gazete okumadığı ve radyo dinlemediği, o neden ile son 30 yıldır norveç havasından kaynaklanan "beyinsel donma" tehlikesi yaşamış olabileceği varsayılan yazarın, Türkiye'nin son zamanlarda yaptığı hava harekatını duyduğunu belirtmesi ve bu neden ile hükümetin insanların ve hayvanların üzerine bomba yağdırmasını anlayamadığını, bu sertliğin nedenini bilemediğini söylemesi, orada bulunanların gözünde "motuflama" sendromunun içinde olduğunu müşahede etmelerine sebep verdi.

Bu yazarın da; "benim anam da Türk'tü, ülkem için her türlü hizmete hazırım" demesinden korkulduğu, gelen bilgiler arasında...

A

adam

Guest
Anlaşılan bu sitede Kürt kardeşimiz yok. Yada pkk sempatizanı olan kişiler var.
İki yürekli insan yazıyı okuyup teşekkür etmiş. İlla cevap gelsin diye paylaşmadım gerçi, yine de söyleyecek bir şeyleri olan var mı diye merak etmiştim.
Ha bu arada, sınır ötesi harekat başlıyor. Yani, makalede geçen ortodonti eylemi...
Bu köpeklerin süt dişine varıncaya kadar çenesiyle beraber söker gelirler inşaallah.
Burada çene çok çünkü, yerine takarlar artık.

Değil mi selo'canlar...

M

mehmet_87

Guest
Ve eğer mü'minlerden iki grup savaşırlarsa, o zaman ikisinin arasını düzeltin. Fakat, eğer ikisinden biri diğerine saldırırsa, o taktirde saldıran grupla Allah'ın emrine dönünceye kadar savaşın. Bundan sonra eğer dönerse, böylece ikisinin arasını adaletle düzeltin, (onlara) adil davranın (diğerine zulmetmeyin). Muhakkak ki Allah, adaletle davrananları sever.(Hucurat-9)

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Hak için, adalet için, hayr için iyi niyetler sergileyen yahut bozulan sinirleri tedavi amacı ile benzer çok fikir/düşünce olabiliyor. Allah'ın hukukuna saygılı her yazıya bende saygı duyuyorum.

Lakin; siyaset, ertelediği, ötelediği, örttüğü, sustuğu meseleleri ısıtıp ısıtıp servis yaparak siyasi kazanç peşinde koşuyorsa, insan konuşmaktan da bıkıyor.

Tüm hesaplar Allah'ın hesabına çıkar sonunda.

Anarşi ve eşkıyalık, katillik ve bozgunculuk hangi cenahtan gelirse gelsin, Allah lanet ediyor.

Allah'ın lanet ettiğine bizde lanet ediyoruz.

A

adam

Guest
Ve eğer mü'minlerden iki grup savaşırlarsa, o zaman ikisinin arasını düzeltin. Fakat, eğer ikisinden biri diğerine saldırırsa, o taktirde saldıran grupla Allah'ın emrine dönünceye kadar savaşın. Bundan sonra eğer dönerse, böylece ikisinin arasını adaletle düzeltin, (onlara) adil davranın (diğerine zulmetmeyin). Muhakkak ki Allah, adaletle davrananları sever.(Hucurat-9)
Bu mubarek ayetin bu konuya ışık tutmasını, bu ayeti pkk örgütüne de önermemizi mi istemiş oldunuz ? Neden yazdığınızı anlayamadım. Çünkü, ayet "müğminlerden iki grup..." diye başlıyor. Karşımızda müğmin bir grup olmadığına göre sanırım buraya alıntıladığım ayet daha bir uygun düşüyor : "Onları nerede yakalarsanız öldürün. Sizi çıkardıkları yerden (Mekke'den) siz de onları çıkarın. Zulüm ve baskı adam öldürmekten daha ağırdır. Yalnız, Mescid-i Haram yanında, onlar sizinle savaşmadıkça, siz de onlarla savaşmayın. Sizinle savaşırlarsa (siz de onlarla savaşın) onları öldürün. Kâfirlerin cezası böyledir." ( Bakara : 191 )

Bu düşünceme İslami yaşantısını düşünerek karışmayan, hatta bilakis karşı gelen kürt kardeşlerimi kasd etmediğim zaten en başından beri anlaşılmıştır diye düşünüyorum.

Bizim kastetmeye çalıştığımız grup, ermeni ve süryani ağırlıklı, içinde kafir insanların bulunduğu gruplardır. İçerisinde Türk kökenli insanlar olduğu gibi, kürt, ermeni ve arap ırkından olan da var. Sonuç olarak, hepsi kafir, istisnasız...!

A

adam

Guest
Bu arada bugün medyaya yansıyan haberlerde pkk vekili leyla zana'nın bir çok ülke liderlerine hitaben yazdığı bir mektuptan bahsediliyor. Bu mektubun içeriğinde mezopotamya toprakları üzerinde asimilasyon uygulanmaya çalışıldığı, bunu yapanların cezasız kalmayacağı,tarih önünde suçlu bulunacağı, bir halkın özerklik peşinde koşmasının bağımsızlığını kazanmasının meşruu olduğunu belirten, fakat adres olarak "çok güzel hareketler bunlar" grubunun bulunduğu AKM yerine ülke başkanlarına gittiği yönünde esprili bir yaklaşım da gelen haberler arasında.

Bir halk düşünün ki; 780.000 km2 topraklar üzerinde bu ülkenin 1. sınıf vatandaşı ve sahibi olarak özgürce yaşıyor, bir kaç çapulcu düşünün ki; bu ülke halkının içinde 1. sınıf vatandaş ve bu ülke topraklarının sahibi olan küçük bir grubuna 80.000 km2 toprağı reva görerek, kendi kafasına göre özerklik ve özgürlük ilan etmeye çalışıyor ?...

Kürt kardeşlerim, anlıyormusunuz acaba bu hesabı ?...

M

mehmet_87

Guest
bizim devlette pkk yı bitirecek cesaret yok...dağda nerde durdukları belli..demokrasi diye zırvalayıp serbest serbest konuşan bdp lilerin nerde oldukları belli...bankalara molotoflar atıp ortalığı karıştıranların kim oldukları da belli...bu devlet neyden çekinir de bunların kökünü kazımaz hala ben onu anlamadım..zamanında başbakanını idam eden hatta seneler önce padişahını bile öldüren bi ülke şimdi bi bölücübaşıyla başa çıkamıyor...ayrıca dağa türkün arabın çıkması nerden çıktı..erivan daki bazı göçmen ermenilerin hala kürtçe konuştuğunu ben biliyorum..dağdakilerin çoğunluğu ya kürttür yada ermeni...ahmet türk denen adama saldırı oldu diye kandilden emir geliyor saldırı olan yerde iki polis öldürülüyor..koskoca osmanlının mirasçısı olan bi ülke o kadar silahla güçle bukadar halk desteği de varken bi kaç çapulcuyla nasıl başa çıkamaz..bana biri bunu açıklasın..tc devleti resmen amerika nın israilin ve bazı avrupa devletlerinin elindeki bi oyuncaktır artık..siirtte bi imam çıkmış elinde kuran operasyonları protesto ediyor..sen imam olmuşsun müslümanın müslümana savaş açmaması gerektiğini bilmiyormusun..ne yüzsüz adamlar bunlar...bazı kürtler ne mutlu türküm diyene lafından rahatsız oluyormuş..kürt dediğin zaten bi türk boyu..iranda da ne mutlu farsım diyene mi deniyor..irandaki kürtler neden isyan ediyor o zaman..adam molotof atıyor polise saldırıyor toplanıp ortalığı birbirine katıyorlar sonra yakalanmazsa ertesi gün çıkıp rahat rahat dolaşıyor ortalıkta..yakalanırsada biraz durup serbest kalıyor zaten...adam dağdan iniyor pkk lı iki sene yatıp çıkıyor..yahu neyin özentisi bu..avrupada cezalar hafif idam yok diye burda damı olmayacak..avrupalıyla anadolu insanını nasıl aynı teraziye koyuyor bu insanlar..bu konu böyle uzar gider..daha söylenecek çok şey var..bence böylece kapansın..

M

mehmet_87

Guest
bu yazdıklarımdan kimse ırkçı faşist anlamlar çıkarmasın..ırkçılığı değil ümmetçiliği benimseyelim arkadaşlar..sadece yaşadığımız ülkede fesatçılık peşindeki bi grubun hakkında bişeyler yazdım..

A

adam

Guest
Ümmed'i Muhammed düsturunu kendine model kabul etmiş, Türk, Kürt, Boşnak, Pomak, Laz, Çerkez, Arap, Acem hepsi "kardeştir". Gaz alma tabirini kullanan ve kullananları beğenen şovenistler ise, bırakın müslümanlığı, insanlığı bile tartışılır bir haldedir.
Bu gün, bu tartışılan insanların eşbaşkanı selahatin demirtaş, halkı kin ve nefret ile ayaklanmaya çağırdı. Size gaz bombası atanlara karşı "ayaklanın" dedi. Yani bu ülkenin polis ve askerine karşı durun demeye çalıştı. Çalıştı demek de gereksiz, alenen söyledi. Orada bulunan şovenistler de "şak şak şak" alkışladı. Orada bulunan hiç bir tane (ki sayıları sanırım 80 idi) insan evladı sandıklarımdan hiç bir tanesi "e! iyi de sayın eşbaşkan! biz sizin tahrikleriniz ile eylem yapıyoruz diye polisten gaz bombası yemek zorunda kalıyoruz. Bu hem bu doğuya has bir uygulama değil, İstanbul'un göbreğinde YÖK'ü protesto ederken aşırıya kaçan Türk insanı da bu gaz bombasından nasibini alıyor. demek ki, aşırıya kaçıldığı takdirde yasal refleks ile kim olursa olsun karşı karşıya kalıyor" diyemedi, hayret! Hayret mi ? Benim de bu son cümleme hayret! yani.
Başka ne bekliyordum ki ?...

M

mehmet_87

Guest
iran ordusu pejak kampını işgal edip iran bayrağı dikiyor..tayyib o ara libyada..tayyib senin ne işin var libyada mısırda..al sana 24 şehit..türkiyenin pkk sorunu var birde kürt kardeşlerimizin sorunları var diyor tayyib efendi..türkiyede tek farklı dil konuşan topluluk kürtler mi var..buyrun 24 şehit önceki günde 4 polis şehit..amerikan uşağı hükümet

raþid

New member
Hükümetler geçicidir, millet asıldır. Her türlü planı yapanlar şunu bilmelidir ki, plan yapanların en mükemmeli Allah'tır (Celle celaluhu) ve diğer plan yapıcıları bozguna uğratandır. Elbette asil Türk milleti oynanan oyunların farkında. Ciğeri yanıyor ama bekliyor, Devletim, olması gereken ve verilmesi gereken cevabı bu pkk kafirlerine bildirecektir beklentisi bu. Fakat, bu düşünceye ve hissiyata rağmen hükümet beklerse ve bunu da bu ülkenin en son 24 şehidine rağmen de geciktirirse, hükümet ile beraber o meclisi hem onların başına yıkar, hem de güneydoğuyu kedilerine ve tavuklarına varıncaya kadar kırar geçer. Türk milleti bir kere ayağa kalkarsa, zaten ayağa kalkma emarelerini göstermeye başladı, nefesinin yettiği yere kadar gider ve kimse de durduramaz. Haritanın misakı milli sınırlarını kırmızı çizgileri ile yeniden belirler.
Kürtler, her zaman kardeşimiz gözü ile baktığımız bu halk, tarafını belli etmek zorundadır. Ya terörist olarak çadır hayatını tercih edecekler yada insani yaşam standartlarını sunan bu Devlet'e ve bu kardeş Türk halkına gereken saygıyı ve gereken desteği gösterecekler. tam da anayasa çalışmalarının başladığı bu güzel dönemi değerlendirmede, Türk halkı ile el ele omuz omuza verip kendi kaderinin de sınırlarını kırmızı çizgiler ile belirleyecekler. Bunu Laz ve diğer ırktan olan vatandaşlarımız yapıyorsa, Türk halkı yapıyorsa, Kürt halkı da yapmak zorunda.
Yada, Türkiye topraklarının sınırlarının dışında kalan toprakların hayalini kurmak zorunda.
Dünya geniş, herkes için !

raþid

New member
Bu gün, bir haber sitesinde pkk ile ilgili bir haber vardı, altında da o haber ile ilgili yorumlar bulunuyordu. Şimdi aşağıya yazacağım yorumu o kadar beğendim ki, paylaşmak istedim. En uygun olarak da burayı gördüm. Malum "kandilin gazı alınıyor" tabiri çokca vurgulandı bu konuda, Türk halkının veya Mehmetçiğin bu konu hakkında ne düşündüğünü merak edenlere sanırım iyi bir cevap olur. Büyük harfler ile yazılmış, aslına dokunmak istemediğim için karakter yapısını değiştirmeden paylaşıyorum.

SVGL KÜRT KARDEŞİM BURASI TÜRKİYE CUMHURİYETİ KANUNLARA UYDUĞUN SÜRECE BU ÜLKEDE DR ÖĞRT. POLİS ASKER SAVCI HAKİM JANDARMA GENEL KOMUTANI KAYMAKAM VALİ BAKAN BAŞBAKAN VE HATTA CUMHURBAŞKANI OLDUN. GELECEKTE DE OLMAMAN İÇİN HİÇ BİR ENGEL YOK ÇÜNKÜ BİZ TEK DEVLETTE BİRÇOK ETNİK KÖKENDEN GELEN KARDEŞLERİZ BENDEN SAHİP OLDUĞUM HERŞEYİ İSTE. EKMEĞİMİ, SUYUMU, AŞIMI PAYLAŞIRIM SENİNLE. DİĞER KARDEŞLERİMLE PAYLAŞTIĞIM GİBİ ÇÜNKÜ BU ÜLKE HEPİMİZİN AMA BİR GÜN YAHUDİ VE ERMENİLERİN GAZINA GELİP BENDEN TOPRAK İSTERSEN MERAK ETME, BENCİLLİK ETMEM. SENİNLE ONUDA PAYLAŞIRIM ALTI SENİN OLUR, ÜSTÜ BENİM !

Başka söze gerek var mı ?..

Üst Alt