Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Garip Ama Gerçek

ibrahimonur

New member
Katılım
26 Nis 2006
Mesajlar
364
Tepkime puanı
0
Puanları
0
BİR YORUM :

'Üniforma ile namaz'

Haber ilginç:
"Üniformayla camiye gitti, TSK'dan atıldı.."
Eğer Türkiye'de laikliğin kötüye kullanıldığına inanıyor, bu işte Ordu'nun haksız şekilde 'durumdan vazife' çıkardığını düşünüyorsanız... 'dinin sahibi' havalarında siyaset yapanlardan iseniz... bilerek veya bilmeyerek düzen adına düşman 'kırmızı kuvvet' görevi ile dost 'mavi kuvvet'lere 'özel harp tatbikatları'nda hizmet veriyorsanız...Küresel veya bölgesel servislerin bilinçli veya bilinçsiz işbirlikçisi iseniz yaygarayı basarsınız: "İşte Ordu'nun İslam düşmanı olduğuna bir kanıt daha!"
Eğer bu cephenin tam karşıtı iseniz haber sizin için de çok önemli bir gelişmedir: "Hele şükür! Ordu nihayet kökten dinciliğin kökünü kazımak için köktenci bir tavır koydu!"
Eğer samimi bir demokrat iseniz haber başlığı size de bir 'garip' görünür.Ancak, tamamını okuyunca meselenin göründüğü kadar basit ve sert olmadığını fark edersiniz.
Hadisenin can alıcı noktası; TSK'nın 'üniforma ile kışla dışındaki camilere girme yasağı'dır. Dolayısıyla habere konu olan astsubay 'üniforma ile camiye gittiği için' değil, 'üniforma ile kışla dışındaki camilere gitme yasağına uymadığı için' Ordu'dan çıkartılmıştır.
Bu kaydı koymamın sebebi, yasağı savunma değil, meseleyi doğru çerçeveleme arzusudur.Bir kere olayı 'üniformayla camiye gitti, TSK'dan atıldı' şeklinde özetlemek, Ordu'nun namazla ve genel olarak İslam'la bir derdi olduğu izlenimi doğurur.
 

ibrahimonur

New member
Katılım
26 Nis 2006
Mesajlar
364
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Artik Yeter !!!
Sunu artik herkes bilsin;Eger bu milletin gögsünde „iman“ , elinde „Kur’an“ olmasaydi; ne Canakkale’de ne zafer, ne de Anadolu’da „Istiklal“ kazanilirdi!..„Din, iman,Allah, Peygamber“ diyen insanlara , böylesine zalimce “ iftira“ atmaktan vazgecin artik!..Vazgecin ki ileride bir gün lazim oldugunda „dedem hocaydi, Ninem haciydi“ diyecek sözünüz olsun!..Ileride bir savas durumunda cephelere „Allah Allah“ diye, düsmana karsi kosan bu „agzi duali“, „Peygamber Ocagina“ saygili insanlar olacak.
 
Üst Alt