Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Garib İslam

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Sallallahu Aleyhi ve Sellem buyurdu ki:
İslam garip olarak doğdu ve garip olarak gidecektir. Gariblere müjdeler olsun.
"Garibler kimdir?" sorusuna şöyle cevap verdi:
"Benim sünnetimden insanların bozduğunu ve terkedilen sünnetlerimi yaşatanlardır. “

Peygamber Efendimiz (sav) bu günün haberini vermişti sanki.

Evet, İslam garip doğmuştu. Bir O, bir de O’na emredilen din… Kimse yoktu, O’na emredilene herkes alayla bakıyor, hikaye olduğunu söylüyor ve O’nu küçümsüyordu. Garip doğmuştu İslam. Rasülullah fikrende, cismende yalnızdı. Bütün sosyal ve ekonomik güçler O’nun karşısında ve O’nunla alay ediyordu. Ve hatta gelişen zaman içinde zulümler, baskılar ve eziyetler vardı.

İşte bu gün…

İslam maalesef yine garipliğe gebe ve gariptir…

Materyalist ve kapitalist düzenlerin büyütmesi insanımız artık İslamı sadece ve sadece birkaç prosedürün sebebi olarak bilmekte…

Kimileri Rasülullah’ın sünnetini inkar ederek…

Kimileri bu günkü zamanların keyfini sürmek, medeni söylemlerin yanında söz sahibi olmak ve kapitalist düzenin bir parçası kalmak adına dinde kendince yeni kurallar koyarak, farklı içtihat kapıları açarak…

Kimileri kapısına “ Diyanet” tabelası asıp, devlet emrini İslami fetvaya dönüştürerek, Peygamberimiz (sav) ın “ Faizin her türlüsü ayağımın altındadır” emrine rağmen, faiz kavramlarını alt-üst edip, “banka gelirlerine, hazine nemalarına” helaldir diyerek…

Kimileri de modern zamanların ve şeytanın avenesi rollerini en iyi şekilde üstlenerek ve sahibi bulundukları şöhretin zirvesindeki güç ile "Hayvan keserek bayram yapan bir dini aklım almıyor" şeklinde zırvalayarak… Hoş, alsa ne olur, almasa ne olur daa...

İşin tuhafı “ elhamdülillah Müslümanım” diyen hiç kimsenin bu güruhlara çıt çıkarmaması…

Hani, insan gaflettedir, dinini bilir de, ameli eksik olur, eksik kalır… Ama bu öyle değil.

Bu öyle değil. Adam, elhamdülillah Müslümanım diyor ama, dinine sövüyorlar çıt yok. Bırak tepki göstermeyi, sövenin sövgüsünü kabulleniyor. Çünkü materyalist ve kapitalist düzenin gücü maalesef onlarda. Ve nefis çok alçak. Yaşamak için toprak, ateş, su hep bu azgın gücün kontrolünde çünkü. Şükür ki Allah (cc) soluduğumuz havanın kontrolünü onlara bırakmamış…

Ve İslam, O’nun buyurduğu haldedir bugün. İslam maalesef gariptir bugün…

radikal

New member
Allah (cc) razı olsun Bekir kardeşim.
Bir de son zamanlarda bir uslup çıktı ortaya. "Her ne kadar fikrinizi kabul etmesem de saygı duyuyorum!!!" Adam kalkmış; Allah'ın (cc) ayetlerinde yer alan bir konu hakkında verilen hüküm için küfr ediyor, karşıdaki tatlı su müslümanı aklı sıra muhatabını kaybetmeyecek ya sözüm ona, "bakın, yanlış düşünüyorsunuz, fikrinize saygı duyuyorum ama katılmıyorum" gibi ucube amma bir o kadar salakça, aptalca sözcükler ile "küfre saygı duyduğunu" deklare ediyor. Ne saygısı yahu! Küfre saygı nerede görülmüş. Sen o adamın inancı yönünde yada değerleri yönünde bir küfr et de gör bakalım kim kime ne kadar saygı duyuyor.

Kısas ilmini bilmek lazım, bu benim fikrim. İşte o zaman o takdirde küfr eden kişiye hem küfrünü yutturacak hemde küfr ettirmeyecek derecede bir uslup kazanılır.
Son zamanlarda tatlı su milliyetçileri yetmiyor gibi bir de başımıza tatlı su müslümanları çıktı. Allah cümlemizin sonunu hayr etsin inşaallah.

Malumunuz, su bulunduğu kaba göre şekil alır.

SaraX

New member
Allah razi olsun kardesim
basarilarinin ve paylasimlarinin devamini dilerim

Üst Alt