Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Forumda Yöneticilik ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Admin

Active member
Yönetici
Forum Admin
Katılım
29 Haz 2004
Mesajlar
749
Tepkime puanı
207
Puanları
43
Sürekli Artan Üye Sayisi Nedeni İle Forum da Yönetici İhtiyaci Doğmaktadır, Forumda Adaletle Yöneticilik Yapabilecek Kardesler Buradan Basvuru Yapabilirler.


http://www.islamforum.net/forms.php?do=form&fid=1MOD BAŞVURUSU ÖZEL ŞARTLARI


Genel

İslam Forum’un tüm yöneticileri gönüllü çalışan kişilerdir. Gerek İslam Forum gerekse yöneticiler hiç bir ticari amaç gözetmezler. Sadece İslam’a, inanca ve insanlığa hizmet ve yardım için görev almaktadırlar.

Görevlerinin gereğini, tanımlanan ve olması gereken en iyi biçimde yerine getirmekle yükümlüdürler.

Tüm yöneticiler, görev süreçlerinde Hakka ve adalete riayet etmek, beşeri değerlere azami ölçüde uymak, hukuku gözetmek, hiyerarşi kurallarına bağlı kalmak, nazik ve saygılı olmak zorundadır.

Yetki talebinde bulunmadan önce, forum geneline yeterince vakıf olduğunuz izlenimini vermeniz ve elbette paylaşım ve mesajlarınızla kendinizi tanıtmış olmanız gerekmektedir. Kısıtlı sayıda mesaj ile başvurunuz olduğu taktirde kabul edilmeniz güç olacaktır.

Ayrıca terfi beklentisi olan yöneticilerin halen yapmakta oldukları görevi hakkı ile yerine getirebilmiş olması, ışık saçabilmesi, yönetimsel uyum içinde olması beklenecektir.


“Âyinesi iştir kişinin; lafa bakılmaz” sözü gereği;

Yetki aldığınız taktirde bir deneme sürecinden geçeceksiniz. Yetki kullanımı ve foruma hakimiyetiniz doğrultusunda terfi uygun görülürse görevde kalmaya devam edilecektir. Bu ilk süreçte rütbe, asistan olarak tanımlanır. Deneme süreci sonrası moderatör rütbesi ile devam edilir. Ancak daha önce bu görevde tecrübeli olduğu bilinenler için asistan moderatör sürecine gerek kalmayabilir.

Verilen yetki’nin ardından gerekli gayret ve çalışma görülmediği taktirde yetkiniz geri alınabilir. İtiraz hakkınız olmayacaktır.

Göreve devam kararı alındığı takdirde sizden beklenilenler neler olacak ve terfi için üst yönetim sizde neler arar? • [*]Öncelikle devamlılık; Siteye her gün gelmek, mümkün olduğunca zaman ayırmak.
  [*]Açılan konu ve yazılan mesajları düzenli olarak içerik ve kurallara uygunluğu açısından kontrol etmek.
  [*]Sitede aktif olduğunuz sürece msn de olmak.
  [*] Yetkinizin izin verdiği ölçüde gereken moderasyonları yapmak, yetkinizi aşan durumlarda s.mod veya adminlere haber vermek.
  [*]Üyelerin site ile ilgili teknik ve destek sorularına cevap verebilecek bilgi ve donanıma sahip olmak.
  [*]Herhangi bir üye veya üyelerle şahsi atışmalara girmemek. Her üyeye karşı aynı mesafede durabilmek.
  [*]İslamforum kurallarını benimsemiş olmak ve vereceğiniz her kararı kişi veya kişileri ayırt ekmeksizin bu kurallar çerçevesinde değerlendirmek.
  [*]Takım – Ekip çalışmasına inanıp benimsemiş olmak.
 • Adalet ve hakkaniyetten ayrılmamak.
Aranılan kriterleri taşıdığınıza inanıyorsanız yönetici başvurusu yapabilir, size verilecek cevap doğrultusun da kabul edilme veya edilmemeyi özümsüyor olabilmelisiniz.


YETKİ TANIMLARI VE GÖREVLERİ;​


Asistan Moderatör: İlk yönetim kademesidir. Moderatör olmak için başvuran ve başvurusu değerlendirilip moderatör olmak için sınamaya tabi tutulan kişilerdir.

Yetki ve Görevleri: Herhangi bir bölüme isimleri yazılmadığı sürece yetkileri yoktur.
Forum da sürekli gezinerek, tüm bölümlerde olan aksaklıkları tesbit ile moderatörlere bilgi verirler.
Asistan moderatörden, görev süresince foruma genel olarak vakıf olma durumu, forumda bulunma süresi, takip, konu paylaşımı, üyelere gerektiği şekilde hitabı, yönetim içerisinde ki uyumu sair özellikleri aranır.


Moderatör: Asistan moderatörlük süresince görevlerini yerine hakkı ile getirebilen yöneticilerdir.

Yetki ve Görevleri: İsminin yazıldığı bölümlerde (ki bu bölümlerle alakalı bilgi birikimi olmalıdır) konuları düzenleyebilme, mesajları değiştirip silebilme, veri tabanından olmamak kaydı ile konu silebilme, konu birleştirme, taşıma ve gereksiz konuları arşive kaldırma, konu kapatma yetkileri vardır. Uyarı verebilir ancak üye yasaklama yetkileri yoktur.

İsminin yazıldığı bölümlerde, gerek konu gerek mesaj bazında paylaşım yapmalıdır. Üyelerin sorularına cevap vermek ve onlara karşı görev sorumlulukları çerçevesinde adil ve yapıcı olarak davranmalıdır. Yapılması elzem olup yetkisini aşan durumlarda süper moderatör veya admine haber vermelidirler.
Paylaşımları, konu sayıları, konularının yaralı olup olmadığına ve sair kriterler önemlidir.
Bu kişiler çalışmaları, konuları ve sitede bulunma süreleri, ayrıca foruma, konulara ve üyelere hakimiyetleri, adaleti ve de yönetici ekip ile uyumları göz önünde bulundurularak birer Süper Moderatör adayıdırlar.


Süper Moderatör: Moderatörlükleri süresince gayet iyi izlenimler vermiş, forum da bulunma süresi gayet fazla , forum ile ilgilenen, konu sayısı ve paylaşımları bakımından uygun görülen, teknik konulara hakim, üyeler ve yönetim ile uyumlu diyaloglar sergileyip terfi eden moderatörlerdir.

Yetki ve Görevleri:
Sadece isminin yazıldığı bölümlerde değil, forumda ki tüm bölümlerde moderatörlerin yetkilerine sahiplerdir.
Ayrıca kilitli konulara mesaj yazabilir ve gerektiğinde bölümlere duyuru ekleyebilirler. Uyarı, ceza verme ve yasaklama yetkileri de vardır.
Forum ile alakalı her konuda düzenleyici, yenileyici, güzelleştirici faaliyetler içinde olmalı ve moderatörlere güzel örnek olmalıdır.


Yardımcı Admin: Super moderatorluk'te uygun görülüp bir üst yetkiye yani Co-Admin'lik yetkisine Terfi eden kişilerdir.

Yetki ve Görevleri: Bu görevdekilerin yetkileri Süper Moderatörden farklı olarak Moderator arkadaşları da banlama yetkisine sahip olmalarıdır.
Sitede bağlı kalma süresi görevlerini hakkıyla yapabilecek kadar uzun olmalıdır. Yerinde yapılan doğru müdahaleler, foruma hakimiyet, alt rütbelerine ve üyelere yardımları, onları yönetebilmeleri, yaptıkları moderasyon ve sair kriteler göz önüne alınarak, birer Forum Admin adayıdırlar. Forum’un aktivitelerini geliştirmek adına çalışmalar yapmalıdırlar.


Forum Admin: Yardımcı Adminlikten terfi eden, üst yöneticidir.

Yetki ve Görevleri: Kendisinden alt rütbede olan yöneticileri görevden alıp, lüzumu halinde yasaklayabilirler. Gerekli bölümleri açabilirler gerekli olmayanları kapatabilirler. Lüzumu görüldüğü taktirde üye isimlerini, avatar ve imzalarını silebilir- değiştirebilirler.

Forum geneline tümüyle hakim olmak durumundadırlar. Üyelerin, alt yöneticilerin sorunları ile ilgilenmek, gerekli yerlerde üyeler ve alt yöneticilere yardımcı olmalıdırlar. Forum u geliştirmek ve güzelleştirmek adına gereken tüm faaliyetleri yürütmek durumundadırlar.

Teknik Admin: Forum’un en yetkili ismidir. Genel Yöneticidir. Gerek teknik gerek yönetim bazında, gerek Forum yönetim bazında son söz hakkına ve yetkisine sahip tek kişisidir.

Yetki ve Görevleri : Görev ve yetkileri kendi bilgisinde saklıdır.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt