Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Forum, Bekir beyin kaprislerine kurban edilmelimidir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sumisali

New member

1- Bekir beyin, yazılarını takip ediyorum. Hatalıolduğu ve özür dileyerek konuyu kapatması gerektiği gösterilmesine rağmen,kendisi inatla hala; islamın en önemli deyimi olan "iman etmeyi" bilekişisel hırslarına kurban edebildi.
2- İman etmek; İslamı az çok bilen herkes içinbellidir.
3-İman etmek sadece sanıldığı gibi basit bir inanmakdemek değildir.
4- İman edilecek şeyler islamda bellidir ve bununiçin bu deyim çok önemlidir.
5- iman etmek; iman edilecek şeylere dahi, sadecebasit bir şekilde varlığına inanmak olmayıp, varlığına inandığı şeylerin desözlerine, emirlerine inanmak ve inadığınıda davranaışları ile yaşayışları ilegöstermektir.
İşte imanla basit inanmak arasındaki fark bu kadarbüyüktür.
6- Hala, bekirin müslüman bir insan olarak; hatadanbasit bir şekilde dönüp, ortamı huzura kavuşturması mümkündür.
7- Ama, bilindik tavırlarına devam edecekse; burasınıkendi çiftliği sandığını gösterirki; o zamanda bunu kendisinin açıkça ilanedip, kimseyi kendi görüşüne muhalif yazılar yazamayacağını forum kurallarınakoyarak göstermelidir.
8-Bunu, kurallara koyamıyorsa; ya form sahibi değildir,yada kuralları kendisi belirleyemiyordur.
9- Bu durumda da "kim olursdan ol gel" çağrısınauyan herkes, küfür etmedikçe görüşünü ifade etme, savunma hakkına sahip olur.
10- İslamı korumak adına bekirin davranışlarıylailgili yaptığı savunmalar yersizdir. İslam kendisini korur. Kimsenin gücü islamıyanlışlamaya yetmez, yıkmaya hiç yetmez.
11- İman etmek deyimini bile yerinde kullanmayıbeceremeyen bekir'den önce islama saldırı olursa ben şahsen her türlümücadeleyi veririm.
12- Bu uğurda da samimi müslümanlar olduğunugörmek, herkesi dinleyebilen, ve bilgisiyle ona doğruları gösterebilenkimselerin olduğunu bilmek isterim.

sinang

New member
evet burada yapılan tek kelimeyle kapris bu başlık herşeyi net şekilde ortaya koyuyor.

radikal

New member
Karşınızdaki muhatabınızı işaret parmağınız ile gösterip itham ederken, diğer üç parmağınızında sizi işaret ettiğini unutmayın.

Bana kalırsa da; şuan forum bir kapris ile uğraşıyor. Hemde gereksiz ve kadınsı bir kapris !

sumisali

New member
Karşınızdaki muhatabınızı işaret parmağınız ile gösterip itham ederken, diğer üç parmağınızında sizi işaret ettiğini unutmayın.

Bana kalırsa da; şuan forum bir kapris ile uğraşıyor. Hemde gereksiz ve kadınsı bir kapris !

1-sözler, bilgiler, fikirler yetmeyince; kadınüzerinden vurulmaya çalışılması normaldir.
2- Rabbimiz, kadın erkek ayırımı yapmadan takva bakımındanüstün olanları üstün kabul ederken, sizin kadın kaprisi lafınıza takılmayıp,takvamı ilerletmeye çalışıyorum.
3-Bu nedenle beni dinin doğrularını öğrenmekilgilendiriyor.
4-Dinle ilgili bana doğruları gösteren kim olursaolsun onu dinlerim, anlattıkları aklıma uygun düşerse, kurana uygun düşerse,benim fikirlerimden daha iyiyse onu alır, kabul ederim.
5- Sizde yapabilirseniz böyle yapın. Sizdeverebilirseniz dini bilgileri burada yazın. sizden de faydalanalım.
6- Yoksa bizi kargalar olarak görmeye devam etmeniz,çok da umurumuzda olmaz.
7-Herkes yaşadıklarından mesuldur. Size verilencevapları, islam ahlaki içinde yanlışlayabiliyorsanız buyurun gösterin.
8-Aksi halde susmakta bir erdemdir, bunu bilmiyorsanızöğrenin, biliyorsanız unutmayın, uygulayın.
Anlamak isteyene bu sözler yeterli gelmelidir.
selametle kalın.

sumisali

New member
bekir' Alıntı:

aorskayaya iman et diyen birisi olarak bekir; demek ki, kendi dediklerine imanedilmesini bekliyormuş...sumisali
meali: Buradada denmiştir ki... eee, yanlız burada bir çelişki var?! Açalım ve bakalım,bakalım ki bu saldırganlıkların arkasında ki ard niyeti tüm çıplaklığı ile(özür, çıplak yazdım, ne demek, sen kime çıplak dedin, özür dilerim) tümaçıklığı ile (yine olmadı değil mi?) tüm gerçekliği ile görelim.

bekir;demek ki, kendi dediklerine iman edilmesini bekliyormuş..
bekir; kendi dediklerineiman edilmesini bekliyormuş..
bekir; dediklerineiman edilmesini bekliyormuş..
dediklerine iman edilmesinibekliyormuş..

"iman etmek", sumisaliyazarsa bekir'in dediklerine iman etmek ama bekir yazarsa aorskaya'yı ilahetmek demekmiş, öğrendik...

çok anlamlı değil mi?..

sumisali'ne ağır zulüm yapılmış eda ve havalarında ki aorskaya, CENGİZHAN vesinang beylere ithaf ederim.
bekir muhakkak ki bir gün bu vazifeden gayrı düşer ama bu yazılanlar buradakalır ve herkes okur...

Selamun aleyküm,
Hala, inadından doğrulara kendini kapatıp, ihtiraslarınakurban eden birisinin kendini kurtaracağını sandığı sözleri bir de benyorumlayayım.

1- Yazıları parça parça vealtını çizerek yazınca; insanları yönlendirebileceğinizi sanmayın Bekir bey…
2- Bana “aorskaya’ya iman et”diyen birisi olarak, bu açıklamanla insanları yanıltabileceğini zan ediyorsan,bu sadece zan etmekle bırakır seni.
3- “aorskaya ya iman et diyen birisi olarakbekir; demek ki, kendi dediklerine iman edilmesini bekliyormuş “

Burada, bu sözü eden birininanalizi yapılmış, psikolojisi anlamaya çalışılmış ve varılan sonuç ortayakoyulmuştur.

Yani; iman edilecekler yerinebirine iman et diyen birinin bu sözün ardındaki düşüncesi hakkında bir ihtimalden bahsedilmiştir.

Yoksa; benim deyişim değildir.Bu tür deyimleri tevil ederek, insanları yanlışa yönelteceğinizi kendiniziaklayabilceğinizi sanmanız ise tam bir dramdır.

Allah (c.c.) a hamd olsun,imanın ne olduğunu bilen biri olarak, bunu nerde nasıl kullanacağımıda akıledebilmekteyim.

İnşallah sizlerde bekirin busözünün hatalı olduğunu artık görür ve gelişigüzel iman deyiminikullanmazsınız.

Rabbim hepimize aklımızıkullanmayı nasip etsin inşallah

Not: ayrıca;
“sumisali'neağır zulüm yapılmış eda ve havalarında ki aorskaya, CENGİZHAN ve sinang beylereithaf ederim.”
yazmışsın.

Hadi, bizler yazılarımızı yazabiliyoruz, amaceza verdiğiniz birine nasıl ithaf edebiliyorum diyebiliyorsunuz halaşaşırıyorum.

Yazamayacak birine laf söylemek bırakınmüslümanı, hangi sıradan insana yakışır. Bunu da yazıları okuyanlardeğerlendireceklerdir mutlaka…

Yoksa, ben, cengizhan ve Sinan kardeşlerimyapılan haksızlığı, aorskaya ile ters düşmelerine rağmen dillendirmişlerdir.

Ayrıca cezaların; aorskayanın sizin bir yerdehadis dediğiniz bir söze başka yerde uyduruk dediğinizi gösterince verildiğinide gördüm.

Bunuda kendinize sorun. Siz önce hadisdediğiniz ve sonrada uyduruk dediğiniz sözün gerçekten ne olduğunu anlayın,savunabilin, sonra millete ders verin…

radikal

New member
2618 adet mesaj, susmaktansa yazmanın erdem olduğunu bana gösterdi. Ama; hatalıymışım saygıdeğer sumisali kardeşim. Siz haklıymışsınız.
Sizin de sevdiğiniz Mevlana Hazretlerinin (k.s.) bir sözü ile selamlıyor ve hakkınızı helal edin diyorum. Benden yana helal olsun. Çünkü tartıştık ve hakk doğdu.

"Ne kadar bilirsen bil, bildiğin; karşındakinin anlayabildiği kadardır" (Mevlana Celaleddin Rum'i.)

elkaria

Member
1- Bekir beyin, yazılarını takip ediyorum. Hatalıolduğu ve özür dileyerek konuyu kapatması gerektiği gösterilmesine rağmen,kendisi inatla hala; islamın en önemli deyimi olan "iman etmeyi" bilekişisel hırslarına kurban edebildi.
2- İman etmek; İslamı az çok bilen herkes içinbellidir.
3-İman etmek sadece sanıldığı gibi basit bir inanmakdemek değildir.
4- İman edilecek şeyler islamda bellidir ve bununiçin bu deyim çok önemlidir.
5- iman etmek; iman edilecek şeylere dahi, sadecebasit bir şekilde varlığına inanmak olmayıp, varlığına inandığı şeylerin desözlerine, emirlerine inanmak ve inadığınıda davranaışları ile yaşayışları ilegöstermektir.
İşte imanla basit inanmak arasındaki fark bu kadarbüyüktür.
6- Hala, bekirin müslüman bir insan olarak; hatadanbasit bir şekilde dönüp, ortamı huzura kavuşturması mümkündür.
7- Ama, bilindik tavırlarına devam edecekse; burasınıkendi çiftliği sandığını gösterirki; o zamanda bunu kendisinin açıkça ilanedip, kimseyi kendi görüşüne muhalif yazılar yazamayacağını forum kurallarınakoyarak göstermelidir.
8-Bunu, kurallara koyamıyorsa; ya form sahibi değildir,yada kuralları kendisi belirleyemiyordur.
9- Bu durumda da "kim olursdan ol gel" çağrısınauyan herkes, küfür etmedikçe görüşünü ifade etme, savunma hakkına sahip olur.
10- İslamı korumak adına bekirin davranışlarıylailgili yaptığı savunmalar yersizdir. İslam kendisini korur. Kimsenin gücü islamıyanlışlamaya yetmez, yıkmaya hiç yetmez.
11- İman etmek deyimini bile yerinde kullanmayıbeceremeyen bekir'den önce islama saldırı olursa ben şahsen her türlümücadeleyi veririm.
12- Bu uğurda da samimi müslümanlar olduğunugörmek, herkesi dinleyebilen, ve bilgisiyle ona doğruları gösterebilenkimselerin olduğunu bilmek isterim.

forum kapatıldı tekrar acıldı
bekrı ve radıkal bı 2 gun yoktular
bende bekır artık gırmez dıyordum keza radıkalda aylarca ugramadı zannedersem

bunlar yokken foruma gercekten bı hareketlılık geldı gayet saygılı bır sekılde tartısmalar oldu
lakın bekır ve radıkal ozellıkle radıkal munazarayı boks rıngıne cevırmekte pek mahır olduğu ıcın forum yıne eskıye dondu
zannedersınkı radıkal agır sıklette rınge cıkmıs bekırde onun kosesındekı kocu gıbı davranmakta
ayrıca forumun kapanmasına neden olan sahsıyetlerın basında yıne onlar gelmekte

benım sıze nacızene tavsıyem bu arkadaslar boyle davrandıkarı muddetce yanlız kalsınlar foruma gırmeyi ben sahsen 2 si donduğunden beri yokum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt