Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Engelli Kongresi'nde başörtü engeli

rusen_alp

New member
Katılım
11 Mar 2007
Mesajlar
1,475
Tepkime puanı
86
Puanları
0
Yaş
41
Konum
ruhlar aleminden
Tüketiciler Birliği Engelli Tüketici Hakları Komitesi Üyesi Gülsim Horan "Özürlüler '07 Kongresi"ne "başörtülü" olduğu gerekçesi ile alınmadı. Horan, görevliler tarafından uyarıldı.

89794.jpg


Tüketiciler Birliği, Tüketiciler Birliği Engelli Tüketici Hakları Komitesi Üyesi Gülsim Horan'ın "Özürlüler '07 Kongresi"ne "başörtülü" olduğu gerekçesi ile alınmamasına tepki gösterdi.

Tüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı Nazım Kaya, yaptığı açıklamada, Askeri Müze ve Kültür Sitesi'nde devam eden kongreye katılmak üzere Askeri Müze'ye gelen Gülsim Horan'ın kapıdaki görevliler tarafından içeriye sokulmadığını belirterek, "Görevliler kongrenin adına uygun şekilde engel çıkartıyorlar" dedi.

Tüketiciler Birliği'nin her yıl düzenlenen Özürlüler Kongresi'ne katılarak, çalışmaların anlatıldığı bir stand açtığını, bu yıl da 6-9 Aralık 2007 tarihinde Harbiye-Askeri Müze ve Kültür Sitesi'nde gerçekleştirilen kongrede bir stand açtığını hatırlatan Kaya, Gülsim Horan'ın 8 Aralık günü görevli olduğu standa varmak üzere Askeri Müze'ye geldiğini, ancak bir görevli tarafından başörtülü olduğu gerekçesiyle kapıdan girişine izin verilmediğini söyledi.
Kaya, görevlinin Horan'a başörtünün ancak çene altından bağlanması koşulu ile içeriye girişine izin verileceği söylediğini, bunun üzerine Tüketiciler Birliği Yönetim Kurulu üyelerinin konuya ilişkin tutanak tutturduklarını kaydetti.
Horan'ın maruz kaldığı tavrı eleştiren Kaya, şunları söyledi: "Bu yasaklama, kişi özgürlüğünü kısıtlaması yanında, engellilere yönelik bir etkinlikte, kıyafet gerekçesi ile yeni bir engel koyması bakımından da, gelinen noktayı tüm çıplaklığı ile ortaya koymaktadır. Tüketiciler Birliği olarak konu ile ilgili olarak suç duyurusunda bulunulacaktır. Her yönden 'engelsiz' bir yaşam için çalışmalarımıza devam edeceğiz."


ANKA
 

talha_

New member
Katılım
6 Mar 2007
Mesajlar
1,184
Tepkime puanı
264
Puanları
0
Konum
simeranyadan..!
tüm engellemelere rağmen,akıllarından engellilere inat her yönden engelsiz bir yaşam için....

selametle..!
 

#21

New member
Katılım
7 Kas 2006
Mesajlar
408
Tepkime puanı
5
Puanları
0
Yaş
38
Konum
The Netherlands
Ne olacak bu insanlarin hali? Allah im bu insanlar neden sana bukadar kinliler?
Ama eminizki sen en merhametli olansin en buyuk lutuf sahibisin!!!! Allah im Sen biz insanlar dogru yolu nasib eyle...
 
Üst Alt