Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Dua kardeşliğine varmısınız

sumisali

New member

duaya muhtaç olduğumuz şu dönemde bir dua kardeşliği başlatalım ne dersisniz bir birimize günahsız ağızlarlan dua edelim dular bölümün de aynı başlık altında dua kardeşligine ..ne dersiniz ?

Bir müminin diğer din kardeşi hakkında gıyabında yani arkasından yaptığı duayı Hz.ALLAh kabul ediyor.Bir kul,bir mü’min kardeşine gıyabında dua ettiği zaman başucunda bu işe memur edilmiş melek o kardeşine dua ettikçe; “Amin!” der. “Sana da dua ettiğin gibi olsun!” diyor

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Rabb Teala Hazretleri bütün Müslüman kullarını salih eylesin, rahmetine gark etsin, O Zülcelal Hazretleri biz İslamForum ailesini de rahmetiyle meccanen affeylesin...

sumisali

New member
Binlerce amin..

islam forum ailesinintopluca rabbimize iltica etme fırsatını değerlendirip bu topluluk içinde

duası makbul ve kabul olacak kardeşlerimizle canı gönülden dualarımıza amin diyelim

sumisali

New member
Allah'ım, nefsime ağır gelen ibadetleri yapabilmem için şevk ve sabır nasip eyle. Nefsime tatlı gelen günahlara karşı dik durmam için nefsimi terbiye etmemi nasip eyle. Nefsimi zorlayacak olan sıkıntı, dert ve kederlere karşı da sabır nasip eyle.

sumisali

New member
Allahım! Gazabından rızana, cezandan affına sığınırım. Senden sana sığınırım. Senin üzerinde övgüyü bir bir saysam bitiremem. Sen, kendi büyük ve yüce zatını nasıl övdüysen, şüphesiz ki öylesin.

Selim

New member
Allahümme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammed.

Ey Rabbim geçmiş günahlarımızı affeyle..
Zatına layık ameller edemedik,kusurlar işledik, Rahmet kapının açık olduğunu öğrendik, bu kapıdan bizi boş döndürme Ya Rabbi.
Hayatımız boyunca "bana seni gerek seni" demeyi, son nefesimizde de İmanımızla huzuruna gelmeyi nasip eyle.

Kainatı yüzü suyu hürmetine yarattığın Efendimiz Hz.Muhammed (s.a.v.) hürmetine tüm Müslümanları bağışla Ya Rabbi.
sıraat köprüsünü şimşek hızıyla geçenlerden eyle.
Havzu Kevser başında bekleyen Efendimiz'le (s.a.v.) buluşmayı nasip eyle.
Cenneti ala'da Cemaline kavuşan kullarından eyle.
Amin diyen dilleri Kabir azabı ve Cehennem azabından muhafaza eyle.

P

Peris

Guest
Ya Rabbim! Bize iman üzere yaşamayı, iman üzere ölmeyi, son nefesimizi bile Seni zikr ederek vermeyi nasib et. Hayır-dualarımız kabul, niyetlerimiz halis, amellerimiz güzel olanlardan eyle....

Þ

þükür

Guest
ALLAHIM müslüman kardeşlerimin içine iman ateşi düşür, gafletten uyandır, gözümüzü yüreğimizi imanla doldur, şeytanın vesvesinden sana sığınırız, kainatın efendisi Hz. Muhammed (s.a.v.) neyden sakınır neyden sana sığınırsa bizde sana onlardan sakınır ve sığınırız. Şüphesiz sen herşeyi gören ve bilensin...AMİN!

sumisali

New member
Yâ Rabbî. Bize sarsılmaz bir imân, güzel bir ahlâk, şükredici bir kalp, sabredici beden, zikredici dil, kaza ve kaderine rıza gösteren hayırlı ömür ahirette güzellik ihsan et, ana ve babamızı da mağfiret eyle... Ya Rabbî... Kendi sevgini, sevdiklerinin sevgisini, bütün enbiyanın, Ehl-i beytin, Eshab-ı kiramın ve bütün evliyay-ı kiramın sevgisini ve sevgisine kavuşturacak amel ve işleri nasip eyle... amin
12mf6.gif

sumisali

New member
ALLAH’ım!
Bizlere ilim açlığı ihsan buyur Ya Rabbi!
Suya,ekmeğe olan iştahımız gibi,
kıyamete kadar kapanmayan bir kitap
okuma iştahı ihsan buyur, Ya Rabbi

sumisali

New member
Estağfirullâhe'l-Azîme'llezî la ilahe illâ hû el-Hay-yü'1-Kayyûmu ve etûbü ileyh. Tevbete abdin zâlimin li-nefsihî lâ-yemlikü li-nefsihî mevten velâ hayâten velâ nüşûrâ.”

Mânâsı: “Hayat sahibi olan, her şeyi idare edip ayakta tutan, kendisinden başka hiçbir ilâh bulunmayan Allah'tan mağfiret dilerim. Kendi nefsine zulmetmiş kulun tevbesi gibi Ona tevbe ederim. Öyle bir kul ki, kendi nefsi adına ne ölüme, ne hayata ve ne de tekrar dirilmeye sahip değildir.”

sumisali

New member
kendim için dua istiyorum benim için dua edrmisiniz ?

tahsin33

New member
sumisali,
Allah CC belaları üzerinizden def etsin hayırları üzerinize celb etsin

sumisali

New member
Bana aşkını ver Allahım sen sevmesende izinver ben seveyim
sonra istediğini iste benden dilediğin yükü ver omuzlarıma değilmiki aşkın var kalbimde hangi yük ağır gelir bana hangi iş zordur
aşkın karşısında demek kadar ne olabilir hakkın karşısında bana yardım et Allahım bir tek duamdır elimde kalan bir tek budur yakarışım ve bir tek amin dir isteyişimm...

Üst Alt