Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Dua için rica

phpcooker

New member
DUA İÇİN RİCA

- Bir şahıs, heyecan ve ıstırapla, İmam Sadık (a.s)ın huzuruna gelerek:

- Ne olursunuz efendim, Allah’a bana daha fazla rızık vermesi için dua da bulunun, çünkü çok yoksulum, dedi.

- İmam: Hayır, asla dua edemem buyurdu.

Niçin edemezsiniz efendim?

- Zira Allah bu iş için bir yol tayin etmiştir; rızk peşinden koşun ve onu elde edin diye de emir buyurmuştur. Halbuki sen evinde oturup, dua etmek suretiyle, rızkın senin peşinden gelmesini istiyorsun.[1]

E

Esra Uzun

Guest
:) Evet cok önemli bir konu paylasmissiniz bizimle!ALLAH razi olsun!
Tabi ki ALLAHa duá edecegiz bizim ondan baska kapimiz yok!
Ama birazda söyle düsünelim Allah tüm müminlerin ettigi her duayi kabul etmis olsaydi sonucu düsünmek bile korkunc! Hayirli, hayirsiz faydali faydasiz, serli ve sersiz her dualarin kabul olunmamasi bence normal!
Konuya gelincede:
Evet o´ndan isteyecegiz ama bunun icinsede calismamiz cabalamamiz gerekiyor! ALLAHtan ancak hayirliysa bu istegi kabul etmesini, bize güc vermesini akil ve irade bahsetmesini isteyebiliriz!
Farzedin ki bizim hic calismamiz cabalamamiz lazim degil sadece ALLAH tan istememiz yeterli o otomatikmen bizi istedigimize kavusturacak, söyleyelim o zaman akil ve güc ümüzü ALLAH bosuna mi yaratti? Elbette hayir!
Bize akil ve irade verildiki, biz istedigimizi basaralim ve ALLAH tan "HAYIRLIYSA" bunu basarmamiz icin yardim etmesini istemek! ;)

Üst Alt