Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Doyunca hep aglarim

nurullah_01

New member
Hz. Muhammedin vefatindan sonraki yillardir. Bir akrabasi Hz. Ayseyi ziyaret eder. Hz. Ayseyi onun icin bir sofra kurdurtur. Ve sonra dayanamayip aglamaya baslar. Akraba sebebini sorar. Hz. Ayse: -"Ben doyuncaya kadar her yemek yeyisim de aglarim, "der. Akraba daha da meraklanip, sorar: -Nicin? -Cünkü Allahin Elcisi bütün ömrü boyunca doyuncaya kadar hic yemedi. Ekmek yedigi zaman hurma yemedi, hurma yedigi zaman ekmek yemedi. Sürekli baskalarini kendine tercih ettigi icin hep böyle yasardi. Simdi ise insanlar yediklerini eritmek icin ilac kullaniyorlar.......
Hz. Muhammed bütün ömrü boyunca kizartilmis bir koyunu hic görmemistir.

rabbim bizlere çok verip şaşırtmasın az verip harama el uzattırmasın.

New member
evet bunu ilk duydugumda suanki insanlari bi dusundum!!!! nekadarda cok yiyoruz....

Tabii bunu ilk duyduktan sonra ORNEK insani ORNEK ALMAK ICIN kendimce kendi capimda CALISIYORUM!

gelincik tarlasý

New member
Hz. Muhammedin vefatindan sonraki yillardir. Bir akrabasi Hz. Ayseyi ziyaret eder. Hz. Ayseyi onun icin bir sofra kurdurtur. Ve sonra dayanamayip aglamaya baslar. Akraba sebebini sorar. Hz. Ayse: -"Ben doyuncaya kadar her yemek yeyisim de aglarim, "der. Akraba daha da meraklanip, sorar: -Nicin? -Cünkü Allahin Elcisi bütün ömrü boyunca doyuncaya kadar hic yemedi. Ekmek yedigi zaman hurma yemedi, hurma yedigi zaman ekmek yemedi. Sürekli baskalarini kendine tercih ettigi icin hep böyle yasardi. Simdi ise insanlar yediklerini eritmek icin ilac kullaniyorlar.......
Hz. Muhammed bütün ömrü boyunca kizartilmis bir koyunu hic görmemistir.

rabbim bizlere çok verip şaşırtmasın az verip harama el uzattırmasın.

çok güzel paylaşım.Allah razı olsun..

yýldýz

New member
Allah razı olsun kardeşler. Güzel yazılar.
Çağa ayak uyduruyoruz görünüşde. Şartlar bizi buna zorluyor sanırım.

Z

zeynep_hearty

Guest
zaten şartlar(nefis) zorluycak kul olma endişesi taşıyan insanlar kanmıycak imtehan bu değilmidir...paylaşım için rabbim razı olsun..selam ve dua ile..

mhmt

New member
amin..ne güzel payşaım oldu bu..
halimize sonsuz şükürler olsun yarabbim..

þirvan

New member
glleresevdal1ek3ym9.gif

ALLAH RAZI OLSUN

bulutefe

New member
Allah bizleri onun ümeti olma yolundan ayırmasın bazen o mübareğin ümmeti olmaya layıkmıyım diye düşünüyorum Allah affetsin paylaşımın içinde senden Allah razı olsun

Üst Alt