Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Deccal hakkında ki tahminler...

Samet Gul

New member
Allah'ın selamı üzerinize olsun kardeşlerim...

İlk olarak şunu söylemeliyim ki şu deccaldır bu deccaldır demiyorum.Bunlar sadece dünyada deccal için yapılan yorumlar.Benim dikkatimi çekti.Bir kaç tanesini yazayım dedim.
1.Televizyon.....,,,Bazı alimler deccalin televizyon olduğunu savunuyor.Bu çürütlebilir ama tamamen çürütülebilir bir gerçekmi bilinmez.

2.Bush....,,,Bazı alimler ise deccalin bush olduğunu söylüyor.Bu da rahat bir şekilde çürütülebilir.Ama haklılık payları yine ortada kalır

3.Büyücüler...,,,Öyle bir zamana geldikki saygıdeğer kardeşlerim artık her büyücüye ve her hoklabaza deccal demeye başladık.Herşeyin en iyisini Allah-u Teala Hazretleri bilir.Ama bu demek değildir ki her ipi sapı belli olmayan hayali karakterlerin ortaya sürülmesinin gerektiği.

Karşı çıkanlar olacaktır ama olmasını istemem çünkü bunlar benim yorumlarım değil.Ama kimse diyemezki Tv,bush ve diğer büyücüler kesinlikle deccal olamaz.Çünkü herşey söylendiği gibi değildir.Bir gün kefere markalı Tv çıkarsa hiç şaşırmam yani:)
Ama bence yapılması gereken Deccali yada Mehdi(a.s)'ı beklemek değilde her an her yered dinimizi savunmak ve islama bağlı kalmak.Zaten Hz Mehdi(a.s.) gelmişse bile biz dinimizden çıkmıyorsak ve hala bağlı kalıyorsak sorun yoktur.
Bu arada söylenilen başka tahminleriniz varsa yazabilirsiniz.
Vesslam...

Üst Alt