Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Dabbetü'l Arz Nedir???

can

New member
Katılım
22 Eyl 2005
Mesajlar
61
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
44
DABBE arapçada hayvan ve canlı anlamlarına gelen,''DEBBE''KÖKÜNDEN türemiş bir isimdir.''DEBBE''hafif yürüme,debelenme demektir.Hayvanlar ve haşereler için kullanılır.BEDİÜZZAMAN RİSALE-İ NUR külliyatındaYECÜC VE MECÜC'E musallat olan hastalığı''DABBETÜL ARZ OLARAK YORUMLAMAKTADIR.

ÜSTAT bir sözünde ''O DABBE bir türve çeşit.Çünki gayet büyük bir tek şahıs olsa,her yerde herkese yetişmez.Demek dehşetli bir taife-i hayvaniye(hayvan topluluğu)olacak.Belki'''bir ağaç kurdundan başkasını haber vermedi...'''(sebe suresi14)ayetinin işaretiyle,ohayvan,DABBATÜL ARZdenilen ağaç kurtlarıdır ki;insanların kemiklerini ağaç gibi kemirecek,insanın bedeninde dişinden tırnağına kadar yerleşecek.
BEDİÜZZAMANA GÖRE,dabbe insanın vücuduna yerleşecek,dişinden tırnağına kadar vücudunun her zerresine yerleşecek bir virüs yada mikrop türü olduğuna işaret ediyor olmasıda mümkündür. EN DOĞRUSUNU ALLAH BİLİR.

...Deccalların FİTNELERİYLE BİLEREK,SEVEREK İSYAN VE AZGINLIĞA VE YECÜC VE MECÜC'ÜN ANARŞİSTLİĞİ ile karışıklığa ve canavarlığa giden ve dinsizliğe,küfrveküfrana düşen(inkar ve nankörlük yapan)insanların akıllarını başlarına getirmek hikmetiyle,arzdan bir hayvan çıkıp musallat olacak,zir ü zeber(darmadağın edecek.).BEDİÜZZAMAN BU sözleriylede akılları başlarına getirilmesi gereken bir insan topluluğundan bahsetmektedir.

Hadislerde YECÜC VE MECÜC 'ÜN ÖLÜMLERİ,çekirgelerin ölümlerine benzetilmektedir.Çekirgeler normal,zamanda az sayıda iken,bir anda gelişip bulundukları yeri talan ederler.Ölümleri de aynı şekilde ani ve toplu şekilde olur.
 

E R H A N

New member
Katılım
14 Ocak 2005
Mesajlar
555
Tepkime puanı
14
Puanları
0
Yaş
45
Konum
istanbul
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
Nur Tv Dir
Göklerden Allah A Çağiran
Uydudur
Daha Elektiriğin Bile Olmadiği Bir Dönemde Uyduyu Daha Nasil Anlatabilirdiki Peygamber S.a.v.
Sordun Söyledik Inşaallah
Gerisi Senin Bileceğin Iş.
 

can

New member
Katılım
22 Eyl 2005
Mesajlar
61
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
44
Nur Tv Dir
Göklerden Allah A Çağiran
Uydudur
Daha Elektiriğin Bile Olmadiği Bir Dönemde Uyduyu Daha Nasil Anlatabilirdiki Peygamber S.a.v.
Sordun Söyledik Inşaallah
Gerisi Senin Bileceğin Iş.
__________________
bu olayın nur tv ile ne ilgisi var .Sen ahir zamanda sahte mehdi'lerin çı ka
caklarını hadislerden duymadınmı.
SANA HADİSLERİ YAZIYORUM. ''HER BİRİ ALLAH'IN RESULÜ OLDUGUNU İDDİA EDEN OTUZA YAKIN YALANCI GÖNDERİLMEDİKÇE KIYAMET KOPMAYACAKTIR.''(TİRMİZİ,FİTEN43,EBU DAVUD,MELAHİM16)
'''HER BİRİSİ KENDİSİNİN TEK MABUD OLAN ALLAH'TAN RESUL OLARAK GÖNDERİLDİĞİNİ İDDİA EDEN ALTMIŞ YALANCININ ÇIKMASI.'''(ALİ BİN HÜSAMEDDİN EL MUTTAKİ,CELALEDDİN SUYUTİNİN TASNİFİNDEN HADİSLER -AHİRZAMAN MEHDİSİNİN ALAMETLERİ,KAHRAMAN NEŞRİYAT,36)
BU NUR TV SAHİBİ ŞAHIS KENDİSİNİ MEHDİ SANIYOR MEHDİ HER GÜNTV ÇIKIP İLAN ETMEZ.YAPTIĞI İCRAATLERLE BİLİNİR.DECCAL VE MATERYALİZİME VERDİGİ SAVAŞLA ÖNE ÇIKAR .KENDİSİNİ HİÇBİR ZAMAN BEN MEHDİYİM DİYE İLAN ETMEZ.İMAN SAHİBİ KİŞİLER ONU YAPTIĞI İŞLERLE TANIR. ZAMANI GELDİGİNDE HERKES GERÇEK MEHDİNİN KİM OLDUGUNU GÖRECEK.
 
Üst Alt