Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Cüppeli ve düşündürdükleri

radikal

New member
Mahmut Ahmet Ünlü, nam-ı diğer Cüppeli Hoca. Cüppesi ile takkesi ile fikri ve zikri ile bir Allah adamı. Söylerse Hakk (Celle celaluhu) adına, susarsa Muhammed (s.a.v.) hatırına, kızarsa ve severse yine Hakk (Celle celaluhu) adına yapan bir müğmin. Bir yanlışını görmedik, göreni de görmedik. Oturur, kalkar Allah (Celle celaluhu) der, Peygamber (s.a.v.) der, Kuran der. Böyle söyleyince ne olur ? birilerinin damarına basmış olur. Eğer damarların sahip olduğu ayak bir de nasırlaşmışsa, yandı külüm keten helva! Basar feryadı, okyanusları aşar gelir o feryat burada yankılanır, sonuçta Cüppeli hoca Yusufiye'nin yolunu tutmak zorunda kalır.

Feryat edenler Yusufiye'den kaçarken, Cüppeliyi Yusufiye dergahına kapatmayı evla sanırlar. Oysa, bilmezler ki; Cüppeli oradan 100 Cüppeli kuvvetinde çıkacak, göremezler. Neden göremezler ? yaşamadıkları için ! Neymiş ? Yaşamadıkları için. Zaten yaşasalardı, en başta İslam'ı yaşamış olurlardı, İslam'ı yaşayan da zaten müslümana böyle bir iftirayı reva görmezdi.

Bu bir iftira ! Yargıçmıyım; hayır! Avukatmıyım ? hayır ! Savcımıyım ? Evet, elbette, daima, sonuna kadar inşaallah ilelebet ! Elbette İlahi adalet bu iftirayı hayr'lara tebdil edecektir, elbette bunun hesabını müsebbiplerinden soracaktır. Bunu ne Cüppeli Hoca, ne de bizler, zerre dahi kuşku duymadan tecelli etmesi için bekleriz. Ama; yazıktır ! ayıptır ! günahtır...!

Ağzında Kuran, hadis kokusu taşıyan, içinde Allah korkusu taşıyan bir müslüman, yine ağzında bu tür kutsallar ile gezen bir insanı bu kadar aşağılamaya, toplum önünde rezil rüsva etmeyi göze almaya cüret etmemeli.

Ne dedi Cüppeli Hoca ? Vehhabiler; sapık fırkadır, dedi. Elhak ! doğru söyledi. Bende aynısını söyledim ve söylüyorum. Başka ne dedi ? Şia; içindeki sapık fikirleri ayıklamadan ehli sünnet çizgisine ulaşamaz, dedi. Elhak ! doğru söyledi. Ben de aynısını zamanında söyledim, halen söylüyorum. Başka ne dedi ? Dilaog, Üstad'ın bahsettiği işaretlerden uzak bir halde kafirlerin amacına hizmet ediyor, bu hali ile İslam dışıdır, dedi. Elhak ! doğru söyledi. Ben de aynısını ve belki de daha kaba tabirli olanları yıllardır söyledim ve halen söylüyorum. Başka ne dedi ? Adnan; sen mehdi değilsin, dedi. Elhak ! yine doğru söyledi. Ben de aynısını zamanında söyledim ve halen her yerde söylüyorum. Başka ne dedi ? Yahudiler ve Hristiyanlar tövbe etmedikçe ve tevhidi kabul etmedikçe cennete giremez, dedi. Elhak ! doğru söyledi. Bende aynısını her zaman söyledim. Ben sade vatandaşım ama! O ise, çok şükr medya aracılığı ile milyonlara ulaşabiliyor. O halde; sesi kısılmalıydı.

Benim gibi milyonlarca var ama. Belki de milyarlarca var. Ne olacak şimdi, hepimiz ayağa kalksak ve hepimiz birer Cüppeliyiz desek ne olacak ? Hepimizi de hapislere mi göndereceksiniz. Hani bir ara kardeşiniz hrant öldürülünce, ellerinizde pankartlarla gösteri yapıp "hepimiz hrant'ız" demiştiniz. Ben de dalga geçmiştim ne yani travesti sisi öldürülse "hepimiz sisi'yiz" diye pankartlarla istiklalde, taksim de gezecekmisiniz diye sormuştum, cevap vermemiştiniz. Siz sisi'ye dahi sahip çıkarken, hepiniz sisi olurken adalet namına kerhen oluyorsunuz da, biz bir İslam dervişini ve fikirlerini sahiplenince mi tu kaka ! oluyoruz.

Yemez, bu halk bunu Y_E_M_E_Z ! Bu halk Cüppeli'yi de tanıdı, cüppe giydiği halde cüppesiz olanları da. Elhamdülillah, tepkiler de o yönde. Ne oldu peki şimdi ? Yaptığınız iftiranın sebebi olanların, Kahhar Olan Alemlerin Rabbi Allah (Celle celaluhu) tarafından kahredilmeyi an be an bekleme ızdırabı ve ahirette beklemeden gayya kuyularına yuvarlanırken hissedecekleri elem bakiye kaldı.

Bize de çok çok Yusufiye yolu görünür. Olmaz da, olursa da çok çok o olur yani. Bir de Bekir kardeşimi verirlerse yanıma, oh değmesin gitsin keyfimize. Cüppeli Hocam, safları sıklaştır Allah rızası için, bakarsın iki kardeşin daha gelir yanına, belli mi olur ?...

"Ya eyyuhallezine amenü in caekum fasikun binebein fetebeyyenu en tusibu kavmen bi cehaletin fetusbihu ala ma fealtum nadimin." ( Hucurat : 6 )

"Ey iman edenler! Eğer fasıkın biri size bir haber getirirse, onun doğruluğunu araştırın. Yoksa bilmeden bir topluluğa sataşırsınız da sonra yaptığınızdan pişman olursunuz."

Selim

New member
Hocamız "HODRİ MEYDAN istediğiniz hocayı çıkarın karşıma, ilmine güvenen çıksın" dedi, ne bilsin garip hocam adamların alçak ve şereften yoksun olduklarını. Madem hocayım diyorlar ya ilime ilimle cevap verir sandı, onların oyunu ancak bir DİNSİZ'in yapabileceği kadardı..

Cübbeli hocamızı sevmeyenler bile "yok daha neler, öyle bir şey olması imkansız" diyor. Elbette öyle diyecek hak geldi batıl zail oldu, hocamızın ne olduğunu herkes çok iyi biliyor...Hocamızın dediği gibi elin gavuru papa'sını saraya koyar, bizim devlette alimini zindana atar...

Efendi Hazretlerimiz 126 defa YA LATİF çekin buyurmuştu ya.. Onun kerametide bugün ortaya çıktı, hocamıza tam 126 soru sormuşlar... Ey Müslüman uyuma artık, uyanırsın ama iş işten geçer...

Hocamız bu sabah avukatı aracılığıyla bildirmiş, sabah bir kalkmış herkes abdestini almış hocamızı bekliyorlar, sabah namazından sonrada Mektubatı Rabbani okumuş. Sorguya alındığı gün "ifade istiyorlarmış gidip verelimde akşama sohbete yetişelim inşaallah" demiş.. Böyle mümtaz bir kişiyi alıp sorguya çekmeleri bile ne kadar acı verici bir durum ki, alıpta tutuklamaları hangi vicdana sığar gerisine siz karar verin..

Hee bu saatten sonra kim kaybetti biliyor musunuz, hocamızın İslam'a kazandıracağı kişiler vardı, belki onlar hocamızın sohbetlerini dinlemeye ihtiyaç duymazlar.

Her hafta en az 4-5 gün sohbet, sabahlara kadar fıkıh kitapları yazmak, ayrıca Ruhul Furkan tefsiri gibi İslam adına olan yaptığı işler şuanlık yarım kaldı, işte bu çok büyük vebaldir. Allah celle celaluhu'ya bu hesabı kimse veremez. Hocamızın önü değil İslam'ın önü kesildi bunu herkes böyle bilsin...

radikal

New member
Hocamızın önü değil İslam'ın önü kesildi bunu herkes böyle bilsin...
İslam'ın önü kesilmez sevgili kardeşim. Buna kimsenin gücü yetmez. Olsa olsa, kafa karışıklığına sebep verirler, hakk ortaya çıktığı zaman kafası karışan da gerçeği görür ve anlar, geç teslim olacak ise, bakarsın bu vesile ile daha erken teslim olur. Teslim olmuş insanlar da daha da bir kuvvet tazelemiş olurlar. Bu elim ve zavallı oyundan çıkar bekleyip ellerini ovuşturan bedbah grup da, zavallılığının içine daha da gömülür kalır. Gör bak sende, Rabbim bunda büyük hayrlar nasip edecek. Bu hayr yönünde; çok değişik, hiç kimsenin aklına gelmeyecek hayrlar ihsan etmeyi murad etmiş. Biz bunu yaşayıp göreceğiz inşaallah.

Cübbeli Hoca'ya selam olsun, daha şimdiden kazandığı manevi hediyesi, hakkında mübarek olsun inşaallah.

Selim

New member
İslam'ın önü kesilmez sevgili kardeşim. Buna kimsenin gücü yetmez. Olsa olsa, kafa karışıklığına sebep verirler, hakk ortaya çıktığı zaman kafası karışan da gerçeği görür ve anlar, geç teslim olacak ise, bakarsın bu vesile ile daha erken teslim olur. Teslim olmuş insanlar da daha da bir kuvvet tazelemiş olurlar. Bu elim ve zavallı oyundan çıkar bekleyip ellerini ovuşturan bedbah grup da, zavallılığının içine daha da gömülür kalır. Gör bak sende, Rabbim bunda büyük hayrlar nasip edecek. Bu hayr yönünde; çok değişik, hiç kimsenin aklına gelmeyecek hayrlar ihsan etmeyi murad etmiş. Biz bunu yaşayıp göreceğiz inşaallah.

Cübbeli Hoca'ya selam olsun, daha şimdiden kazandığı manevi hediyesi, hakkında mübarek olsun inşaallah.

Elbette İslam'ın önünü kesemezler lakin İslam adına yapacağı hizmetlerin önünü kestiler bir bakıma.. Dediğin gibi İnşaallah-u Rahman büyüklerin himmeti üzerindedir. Allah c.c. hocamızı aramızdan belki az belki çok müddet elimizden aldı bu da bir imtihandır. Bizler açısından daha büyük bir imtihandır bakalım İslam'a ne kadar sahip çıkıyoruz diye.

Eğer Allah c.c. fazlı Kerem'inden hocamızı tekrar ihsan eylerse, dönüşünün muhteşem olacağından şüphemiz yoktur.

İftira atanlara gelince vay hallerine dünyada da ahirette de belalarını bulacaklar.

bekir

sadece bir kul
Cübbeli Ahmet Hoca bu ellerden geken mezalime mukavimdir, mütehammildir, müşerrefdir, mütefeyyizidr...

Atılan taşın adresi bellidir, bilenler bilir, ama Allah (cc) Azizün Züntikamdır.

Zulm ile abâd olmak, Güneşe balçık karmak...

Görelim Mevla neyler.

radikal

New member
Cübbeli Ahmet Hoca bu ellerden geken mezalime mukavimdir, mütehammildir, müşerrefdir, mütefeyyizidr...

Atılan taşın adresi bellidir, bilenler bilir, ama Allah (cc) Azizün Züntikamdır.

Zulm ile abâd olmak, Güneşe balçık karmak...

Görelim Mevla neyler.

Hem de o kadar bariz görünüyor ki gelen taşın bulunduğu cihet, işarete bile gerek yok. Şüphesiz Allah intikam sahibidir. Hem de şedid'ül İkab'dır. Bu kadar müslümanı perişan etmeye çalışanlar nasıl da göremez duruma geliyor, subhanallah. Hani Rabbimiz buyuruyor ya Tevbe suresi 30. ayetin sonunda "...kahrolasıcılar ! nasılda döndürülüyorlar."

Elbette Cüppeli Ahmet Hoca şuan ellerini oğuşturuyor. Ahiret karını düşünüyor, için için seviniyor. Sabr'edersem iyi bir ganimet kaldırırım diye düşünüyordur Allah'u Alem. Allahım sabrını arttırsın ve istikametini aydınlatsın. Başına gelen musibeti hakkında hayr olarak murad etmeyi ve o muradı yaşamayı nasip etsin.

Ensar57

New member
Cübbeli Ahmet Hoca iftiralara yanıt verdi
Cübbeli Ahmet Hoca, bu zorlu günlerinde kendisini yalnız bırakmayan ve desteklerini esirgemeyen sevenlerine öncelikle ‘Selam’ gönderdi.
Büyük yeminler ederek tüm suçlamaları reddeden Cübbeli Ahmet Hoca; sizlerle paylaşılması için şunları dile getirdi:

“Evvelden beri size bildirdiğim üzere ilmî reddiyeler yaptığım çevrelerden bu tür komplolar beklemekteydim. Hakkı söylemeseydim bunlar başıma gelmeyebilirdi. Ama Efendi Hazretleri’nin emri ile acı da olsa hakkı söylemeye devam ettim. Ve bugün bu duruma düşürüldüysem de bundan dolayı hiçbir sıkıntı çekmiyorum. Allâh’ı, Rasûl'ünü ve Meleklerini şâhit tutarım ki; ben ne Kazakistan’dan ne de Fas’tan, ne fuhuş için ne de nikâh için hiçbir kadın getirtmedim. Eğer getirttiysem Allâh’ın, Meleklerin ve bütün insanların lâneti benim üzerime olsun. Ama eğer getirtmediysem Allâh’ın, Meleklerin ve bütün insanların lâneti bana bu iftirayı düzenleyen ve beni bu duruma sevk edenlerin üzerine olsun.
Şu da bilinsin ki; yanımdaki eski bâzı arkadaşların pervasızca işlemiş oldukları hataların asla benimle alâkası yoktur. Herkesin ameli kendini bağlar. Fakat burada kötü niyetli kişiler beni ilişkilendirmeye çalışmışlardır. Ne İsmailağa Cemaati’nden, ne de dışarıdan hiçbir hoca veya hoca geçinen kimseleri ne tehdit ne de şantaj yoluyla mağdur etmemişimdir. Ama beni kıskanan bâzı çevreler bu hususta bana iftira ederek Emniyet'e şikâyet edecek kadar küçülmüşlerdir. Bunların cezasını Allâh’a havâle etmekteyim. Hiçbir çete mensubu ile gayr-i meşrû, gayr-i kanûnî bir talep nedeniyle asla hiçbir görüşmem ve konuşmam olmamıştır. Bu manada hiç kimseye mektup yazmam da vaki olmamıştır. Ama herkes tarafından ilgi ile izlenen biri olmam hasebiyle, her sınıf insanın beni dinleyip etkilenmesi ve bana selam vermesinden daha doğal bir şey olamaz.
Bütün bu sözlerimin doğruluğuna dair; Allâh’ı, Arş'ı taşıyan melekleri, tüm melekleri, tüm Nebî ve Rasülleri ve bu sözün ulaştığı tüm mahlûkatı şâhit tutar ve Cenâb-ı Mevlâ'dan bu şâhitliğimin âhirette bana sorulmasını niyâz ederim!”
Cübbeli Ahmet Hoca; sabır ile herkesin merakla beklediği bu önemli açıklamasından sonra sizlere bir an evvel kavuşması için, 41 Yâsîn-i Şerîf, 16641 defa ‘Yâ Latîf’ ism-i şerifi ve Salât-ı Tefrîciye gibi önemli duaların okunmasını siz sevenlerinden beklemektedir.
Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur...

fatihbarut

New member
Cüppeli Ahmet Hoca'nın bazı fikirlerini onaylamasam da, doğrsu söylüyorsun.

Þüphe

Üyeliði durduruldu
; ben ne Kazakistan’dan ne de Fas’tan, ne fuhuş için ne de nikâh için hiçbir kadın getirtmedim. Eğer getirttiysem Allâh’ın, Meleklerin ve bütün insanların lâneti benim üzerime olsun. Ama eğer getirtmediysem Allâh’ın, Meleklerin ve bütün insanların lâneti bana bu iftirayı düzenleyen ve beni bu duruma sevk edenlerin üzerine olsun.

Bunları dogru kabul etsek bile,para karşılıgı kadınlarla yatmak tutuklamayı gerektiren suçlar degil.Öyle olsa memlekette adam kalmaz ,erkeklerin çogu hapishaneyi boylar.

Ahmet arifin bir şiiri
erkekçe olsun isterim
dostlukta düşmanlıkta
halbuki hiçbiri olmaz

Üst Alt