Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ceza nedeni: tahsiye72: ayni konuyu farkli yerlerd

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
User: tahsiye72
Infraction: Profilde, Imzada uygunsuz bilgiler

Administrative Note:
Message to User:Original Post:
şeytan görevini yapıyor müslümanların ençok düşman olduğu topluluk Allah ve Kurana çağıran topluluk ne yazıkki insanlar cahil bilmediğinin düşmanı dinlerarası diyaloğa bile hoşgörülü ama şeytan onlara öyle bir hedef veriyorki baş düşman kabul ettikleri topluluğa bir bakın

32/SECDE-24: Ve cealnâ minhum eimmeten yehdûne bi emrinâ lemmâ saberû ve kânû bi âyâtinâ yûkınûn(yûkınûne).
Ve onlardan, emrimizle hidayete erdiren imamlar kıldık ve sabır sahibi oldukları ve âyetlerimize (Hakk’ul yakîn seviyesinde) yakîn hasıl etmiş oldukları için.

Allah dostu - esselamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü, sayın hocam. Nasılsınız, müsaitseniz biraz sohbet edebilirmiyiz.
Din görevlisi - Tabi buyurun, nedir konu?
İçerideki vatandaşta sohbete tanık olmaktadır…
Allah dostu - sayın hocam sizinle görüşmek istediğimiz konu, günümüzde yaşanan İslam dini.. Bizler tasavvufda olan Kuranı Kerimde ki 7 safha ve 4 teslimi yerine getirmeye gayret eden ve sahabe gibi yaşamaya çalışan, ve çok mutlu olan kullarız..Bu mutluluğumuzu sizlerlede paylaşmak istiyoruz…
İblis hemen devreye girer, ama ne yazık ki din görevlisi kendi düşündüğünü zanneder…
İblis … Şuna bak, ne saçmalıyor bu ya.. Bana dinimi mi öğretmeye çalışıyor..
Din görevlisi - ne anlatmak istiyorsun açık konuş.
Allah dostu - Sayın hocam sizinde bildiğiniz gibi günümüzde yaşanan ve yalnızca islamın 5 şartı üzerine kurulan Din uygulaması, hiç kimseyi mutlu edememektedir. Peygamber efendimiz den sonra H.Z Osman döneminde yaşanan fitne kıvılcımları, H.Z Ali döneminde iyice yoğunlaşmış ve iblisin de devreye girmesiyle İslamın özünden insanlar zaman içerisinde uzaklaştırılmış ve iblisin birçok insanı kullanmasıyla insanlara unutturulmuştur. Yani Kuranı Kerimde üzerimize defalarca farz kılınan, İslamın temeli olan, olmaz sa olmazı olan, imanın başlangıcı olan, ölmeden evvel ruhumuzu Allaha ulaştırmayı dilemek ve zikir… işte bunlar unutturulmuştur. Ülkemizde dahil olmak üzere insanların yüzde doksandan fazlası cehenneme doğru yol alıyor, bu insanları uyarmamız lazım…

İblis … saçmalamaya başladı..

Din görevlisi - eee

Vatandaş pek bir şey anlamasada konuşulanları dinlemeye devam etmektedir..

Allah dostu - Sayın hocam Kuranı Kerimde Allahü Teala üzerimize Allaha ulaşmayı dilemeyi bunu samimi olarak kalpten istemeyi üzerimize 12 defa farz kılmış, Allaha ulaşmayı dilemeyenlerin, Rum süresinin 31. ayetine göre şirkte olduğunu, takva sahibi olmadığını, mümin olmadığını, yunus süresinin 7. ve 8. ayetlerine göre Allahın ayetlerinden gafil oldukları ve gidecekleri yerin cehennem olduğunu belirtiyor. Ayrıca Rad süresinin 27. atetine göre hidayette olmadıklarını dalalette olduklarını, Yunus süresinin 45. ayetine göre hüsranda olduklarını, bakara süresinin 6 ve 7. ayetlerine göre küfürde olduklarını Bakara süresinin 257. ayetine göre tagutun yani insan ve cin şeytanların dostu olduğunu, Zümer süresinin 17. ayetine göre tagutun kulu oldukları, ve kehf süresinin 105. ayetine göre amellerinin boşa gideceğini Allahü Teala bildiriyor. Dolayısıyla bir kimsenin yalnızca Allaha inanması ve İslamın 5 şartını yerine getirmesi onu cehennemden kesinlikle kurtaramıyor. Velhasıl kelimei şehadet getirmek kişiyi kesinlikle mümin yapmıyor kişi Allaha ruhunu ulaştırmayı dilediği anda mümin oluyor ve mürşidine tabi olduğu an kalbine iman yazılarak imanı artan bir mümin oluyor. Bu İslamın temelidir. temel olmadan bina ne kadar ayakta kalabilir?

İblis … ooo bu adam uçmuş ya..

Din görevlisi - ee sonra.. dinliyorum..

Allah dostu - Sayın hocam, Allahu teala yalnızca insana kendi ruhundan üfürmüştür. Bu ruhun bir emanet olduğunu ve onu Dünya hayatında ona geri ulaştırmakla vazifeli olduğumuzu, ve bu şekilde hidayete ereceğimizi belirtiyor..işte, bizlerde bu ruhumuzu Allaha ualştırmayı kalben dilememiz gerekiyor bu şekilde hidayete ereceğimizi belirtiyor Kuranı Kerimde, Günümüzde piyasada olan 22 çeşit Kuranı Kerim mealinde hidayetin karşısına doğru yol yazılmıştır.

İblis … ulan bir sürüde işim var, nerden çıktı bu adam.

Din görevlisi - Kardeşim hidayet doğru yoldur zaten..

Allah dostu - Sayın hocam ben şimdi buradan E5 karayoluna çıksam sağ taraf beni Ankaraya sol taraf beni İstanbula götürür, yani her yol bir yere mutlaka ulaştırır. Hidayet doğru yol ise nereye ulaştırır ?..Allahü Teala Ali imran 73 te …Gul innel hüda hüdallah …buyuruyor..deki, muhakka ki hidayet Allaha ulaşmaktır. Bakara 120 de ve Kehf 17 de bunu tekrarlıyor.

İblis … ulan sen kimsin ki bana vaaz veriyorsun…zaten doğru dürüst Arapça da okuyamıyorsun, tecvid sıfır...

Din görevlisi – Kardeşim ruh çıkınca insan hemen ölür öyle şey olurmu hiç ? ben bu ilme yıllarımı verdim. Hayatım Kuran kurslarında , imam hatiplerde, ilahiyat fakültelerinde geçti. Birçok ünlü alimlerden büyük hocalardan ders aldım. Ve hiç biri senin bu söylediklerini söylemedi, yani beni bırak, onlar bilmiyorda sen mi biliyorsun ? Zaten tecvidin yok manaları karıştırıyorsun, dinine sahip çıkman güzel bir şey ama, her şeyi ehline bırakmak lazım..

Vatandaş … Helal olsun hocam ağzının payını verdin…her önüne gelen bir şeyler anlatıyor, burada koskoca alim var. ilahiyat fakültesini bitirmiş hemde profesörlüğe doğru gidiyor. Ondan iyimi bilcen…

İblis - Anlattıkları doğru olsaydı zaten, senin baban onun babası ataların yapardı, size de anlatırlardı. Adama bak yeni kanun çıkartıyor.

Allah dostu - Sayın hocam bunları ben değil Allahü Teala Kuranda bildiriyor… ve Kuranın 7 safhasının hepsinide sahabe yaşamış..Önce Allaha ulaşmayı dilemişler Zümer süresinin 17. ayeti ne göre..sonra mürşidlerine yani Peygamber efendimize tabi olmuşlar. Fetih süresinin 10. ayetinde Allahu teala buyuruyorki..Onlar sana tabi oldukları zaman Allaha tabi oldular onların elinin üzerinde Allahın eli vardı… diye buyuruyor. 3. safhada ruhlarını Allaha ulaştırıp hidayete ermişler, Zümer süresinin 18. ayetine göre. Daha sonra fizik vucutlarını Allaha teslim etmişler Al-i imran süresinin 20. ayetine göre daha sonra nefs lerini de Allaha teslim etmişler bakara süresinin 139. ayetine göre, Hucurat süresinin 7. ayetine göre irşad a ulaşmışlar ve son olarakda Al-i imran süresinin 102. ayetine göre iradelerinide Allaha teslim etmişler…
İşte bizde onların yolundan gidiyoruz onları takip ediyoruz, çok mutlu ve huzurluyuz…ama insanlar bunları bilmiyor, sizler din görevlisi olarak vebal altındasınız. İnsanlara bunları anlatıp onları uyarmanız lazım…

Vatandaş … adam bişeyler anlatıyor ama tuhaf şeyler, hangi mezheb ten acaba.

İblis … hoop hoop …haddini aşma ..

Din görevlisi - Güzel kardeşim bunları kimden öğrendiğini bilmiyorum ama Kuranı hiç kimse tam olarak anlayamaz, o yüzden tefsirler yazılıyor bizler ancak ordan açıklamasını öğrenebiliriz onca tefsir okudum ama bunlar yazmıyor..bilmem anlatabildim mi?

Vatandaş … adam hep ayetlerden konuşuyor, ya doğruysa ?

İblis … yok canım sende…hocan koskoca bir alim..

Allah dostu - Sayın hocam Allahü teala buyuruyor ki… bu kitabı biz indirdik onun açıklamasıda bize aittir….yani Alahın izin ve yetki vermediği hiç kimse elbette Kuranı açıklayamaz..çünkü Kuranı Kerimde iki çeşit ayet var, Al-i imran süresinin 7. ayetine göre 1- muhkemat manası açık olan ayetler. 2- müteşabih manası kapalı olan ayetler..ve bu manası kapalı olan ayetleri yalnızca ulul elbab tezekkür eder diyor…

Din görevlisi - Bab kapı demek tir. Kapılarmı açıklıyor yani , Olurmu öyle şey yaaa.
Allah dostu - sayın hocam bab değil, ulul elbab yani lüblerin sahipleri lübler ise Allahın sır hazineleridir. Ulul elbab ın kim olduğunu Allahü teala Al-i imran süresinin 191. ayetinde açıklıyor.
O (ulul elbab) ki (lüblerin, Allahın sır hazinelerinin sahipleri) onlar ayakta iken, otururken, ve yan üstü yatarken (hep) Allahı zikrederler.
Diye buyuruyor.. yani bir insanın 24 saat Allahın adını Allah, Allah diye zikretmesi daimi zikirde olmasıdır. O yüzden Allahü teala Enbiya süresinin 7. ayetinde …Bilmiyorsanız zikir ehline (daimi zikrin sahiplerine) sorun… diye buyuruyor…

İblis … Buda amma uzattı ha.. bir sürü işim var,….. acaba maaşları bankaya yatırdılar mı?..
Din görevlisi - peki onlar kimden öğreniyor muş…?

Allah dostu - tabiki Allahtan…Allahü teala vahiyle açıklıyor..

İblis … ooo…….. ulan bunun beyni sulanmış gerçekten…

Din görevlisi - yahu kardeşim Allah yalnızca peygamberlere vahyeder..sen ne demek istiyorsun..

Allah dostu - sayın hocam Allahü Teala h.z meryeme , H.Z Musanın annesine vahyetmiş, onlarda peygambermiy di? Yetmez havarilere vahyettiğini, söylüyor, yetmez Şura süresinin 51. ayetinde Allahın hiçbir beşerle karşılıklı konuşması olmamıştır ancak vahiyle..diye buyuruyor..yetmez…Yunus süresinin 2. ayetinde aranızdan bir adama onları uyarması için vahyetmemiz acayip mi geldi …diye buyuruyor..yetmez Araf süresinin 175. ayetinde sonradan şeytana tabi olacak sıradan bir adama bile vahyediyor, ayrıca ona ayet indirdiğini belirtiyor..yetmez..Abdülkadir Geylani, Yunus Emre, Mevlana , Ahmet Yesevi, Eşref Rumi H.z Alahtan vahiy aldıklarını ve Allahın zatını kalp gözüyle gördüklerini belirtiyorlar....son nebi olan peygamber efendimizden sonra elbette kıyamete kadar bir nebi yani peygamber gelmeyecektir..ama Allahü teala kıyamete kadar ard arda veli resul lerini göndereceğini açıklamaktadır..insanları hidayete erdirsinler diye..

İblis … şimdi anlaşıldı, bu herif gerçekten çıldırmış, ne konuştuğunu bilmiyor…

Din görevlisi - kardeşim sen ne söylediğinin farkındamısın ?

Allah dostu - elbette sayın hocam..Resul kavramı piyasa daki meallerde yanlış bir şekilde açıklanmaktadır..her resul ün karşısına peygamber yazılmıştır..Kuranı Kerim de peygamber kelimesinin karşılığı nebi dir..Peygamber kelimesi fars çadan dilimize girmiştir..örneğin..h.z İsa ile Peygamber efendimiz H.Z Muhammed S.A.V arasında 6oo yıllık bir zaman söz konusudur..peki bu zaman içerisinde insanları kim hidayete erdirecek..elbette veli resuller..Allahü Teala Peygamberlerin arasının kesildiği bir fetret döneminde size ap açık anlatan bir Resulumüz geldi diye Kuranı Kerimde bizlere ap açık bildiriyor..Müminun süresinin 44. ayetinde Resullerimizi ard arda gönderdik diye buyuruyor Allahü teala. yetmez..İbrahim süresinin 4. ayetinde ..hiçbir resulümüz yoktur ki onu kendi kavminin lisanıyla göndermiş olmayalım. yani şu anda bile Dünyanın her yerinde her kavmin içinde bir veli yani evliya resul bulunmaktadır..onları kendi dilleriyle konuşup hidayete erdirmek için..
Bugün Kenyada , kanada da , Avusturalya da yada Meksikada bir veli Resul bulunmaktadır. Yani Dünyanın her yerinde..çünkü Allahü teala biz bir Resul göndermedikçe azap edici olmadık diye buyuruyor..

İblis … bu herif kesin bir tarikattan ama hangisi anlayamadım..iyice beynini yıkamışlar..

Din görevlisi - kardeşim Resuller peygamberlerdir..dolayısıyla Peygamber efendimiz den sonra bir Resul ün gelmesi imkansızdır..Kuranda böyle bir şey yok..

Vatandaş … ya bu adam bayağı bişeyler biliyor ama yanlış yolda, kesin bir tarikata kaptırmış kendini,..

Allah dostu – sayın hocam Allahü Teala Al-i imran süresinin 81. ayetinde ulul azm peygamberleri olan H.Z Nuh tan H.Z İbrahimden,H.Z Musa dan, H.Z İsa dan ve Peygamber efendimizden misak alıyor, ve buyuruyorki ..And olsun ki size kitap ve hikmet verdim, sizlerden sonra sizinle beraber bulunanı tasdik eden Resul gelince ona mutlaka iman edecek, ve ona mutlaka yardım edeceksiniz..diyerek onlardan kesin söz alıyor..

Din görevlisi - kardeşim o resul Peygamberimiz zaten..

Allah dostu - hayır hocam orada Peygamber efendimiz de zaten var.. ayetin devamı azhab süresinin 7. ayetinde devam ediyor.. o zamanki nebilerden misakini almıştık ve senden de almıştık..diye bururuyor…
Yetmez..Duhan süresinin 10 ila 14. ayetlerinde peygamber efendimize buyuruyor ki..gök yüzünün dumanla kaplanacağı günü gözetle , yani geleceğe bak diyor..bütün insanları saracak elim bir azaptır..yani bir fitne dumanının dünyayı saracağını söylüyor.. onlar Rabbimiz diyecekler.. bu azabı bizden kaldır çünkü biz müminleriz diyecekler, muhakkak ki onlar öğüt almazlar, onlara and olsunki apaçık bir resul geldi, sonra ondan yüz çevirdiler ve (şeytan tarafından) öğretilmiş, deli dediler…. hocam bunları ben değil Allahü Teala Kuranı Kerimde bildiriyor..demek ki veli Resullerin geleceği kesin, değil mi hocam?

İblis … şuraya bak, ayetleri ne hale getiriyor..din size kaldıysa yandık…

Din görevlisi - sen hangi cemaat densin?

Allah dostu - sayın hocam bizler Mehdi a.s ın nacizhane talebeleriyiz..dinimizi bizlerde çok iyi bildiğimizi zannediyorduk ama yanılmışız, hiç bir şey bilmiyormuşuz..bizler bu ilmi efendimizden Mehdi a.s dan öğrendik..ve Rabbimize ne kadar hamd etsek şükretsek azdır.. sayın hocam, sizden tek ricam bu ayetleri inceleyin.. o zaman sizde şaşırıp kalacaksınız ..bizler gibi, hayretlere düşeceksiniz…

Vatandaş … aaa Mehdi ne zaman geldi ya…bu adam gerçekten üşütmüş..Mehdi gelcek de bizim haberimiz olmayacak ha..

Din görevlisi - kimmiş o ??? adı nedir..???

Allah dostu - efendimiz İskender Ali MİHR.. Nur tv vasıtası ile tüm Dünya ya hiç kimsenin açıklayamadığı Kuranı kerimi açıklamaktadır..

İblis - aaa o sahte peygamber mi? Ha ha ha ha…

Din görevlisi - yapma be kardeşim git işine yahu..kendini Peygamber ilan eden kişi değil mi ?
Allah dostu - haşa..yapmayın hocam siz onun ağzından öyle bir şey duydunuz mu ? o hiçbir zaman böyle bir şey söylemedi söyleyemez..insanların attığı iftiralara kanıp yorum yapmanız çok yanlış değil mi..? o ,nebi yani peygamber değil Mehdi resul yani veli, evliya Resul ondan önceki said nursi h.z gibi Allahın evliyası..ve bu zamanın devrin imamı…Allahü Teala Peygamber efendimiz den sonra veli Resullerin için den bir tane devrin imamı seçer.. peygamber efendimizin vekili olarak..samimiyseniz eğer, hacet namazını kılıp Allaha sorun.

İblis - ulan cahil biri olsam benide yoldan çıkartacak, hey Allahım ne günlere kaldık..

Din görevlisi - tamam kardeşim tamam, bu kadar yeter,, işim var . çıkacağım.. Allah hidayet versin,,,ama siz yanlış yoldasınız..tövbe edin..eski köye yeni adet mi getiriyorsunuz..
Allah dostu - hayır hocam eski köyün unutulan eski adetini size aktarmaya çalışıyorum…peygamber efendimiz ve sahabenin yaşadığı hanif yani gerçek islamı anlatmaya çalışıyorum..günümüzde İslamı yaşadığını zannedenler, neden hep geri kalmış ülkeler, mutsuz ve perişan bir vaziyetteler? Allahü Teala Kuranı Kerimde Allahın adnı zikretmeyi en büyük ibadet olarak Ankebut süresinin 45. ayetinde açıklıyor, Kuran ı Kerim okumaktanda , namaz kılmaktanda büyük olduğunu belirtiyor, ama ne 32 farz da nede 54 farzda zikir yer almıyor,, zikir olmaz sa nefs tezkiye olmaz…ne olur hocam olaya tarafsız gözle bir bakın,..

Vatandaş … adama bak ya neredeyse yalvaracak..doğru olabilir mi?

İblis … bunlar kesin saf insanları kandırarak onlardan para götürmeye çalışıyor..yazık ..

Din görevlisi - tamam kardeşim tamam. Ben artık çıkıyorum son sözüm sana Allah hidayet versin..kendini ateşe atma…!!!

İblis … nasılda ağzının payını verdim ama..

Allah dostu - peki sayın hocam kızmaya gerek yok ,,benim tek amacım sizlere unutulan Allahın hakikatlerini anlatıp uyarmak..gerisine karışamam, eğer size yanlış bir şey konuştuysam ve sizi kırdıysam Allahın huzurunda sizden af diliyorum..beni affedin..

İblis - hele şükür be…. şöyle imana gel..

Din görevlisi - tamam kardeşim.. tamam..

Bu sözden sonra Allah dostu odadan çıkar, ve kalbi yaralı bir vaziyette, oradan ayrılır.. içerideki vatandaş hemen Din görevlisinin yanına gelerek sorar..
Vatandaş - hocam bu hangi tarikat tandı? pek anlayamadım…

Din görevlisi - ya bırak be kardeşim, önüne gelen hocalık yapıyor. Bunun beynini tamamen yıkamışlar, artık bunu kurtarmak çok zor, yazık ya tamamen şirke düşmüş..

Vatandaş - haklısınız hocam.. bunların yüzünden insanlar kökten dinci oluyor.. en iyisi orta yol, etliye sütlüye fazla karışmamak lazım değil mi hocam?
Din görevlisi - tabi ya ..sen kelimei şahadet getir,namazını kıl orucunu tut zekatını ver, hacca git görevlerini yaptın mı tamam …Yüzlerce din alimi bilmiyor da sen mi biliyorsun be adam..hayret bişey ya..

Vatandaş - neyse hocam bende kalkayım artık sizinde işiniz var zaten, görüşmek üzere…

Din görevlisi - görüşürüz kardeşim Allah razı olsun..önümüzdeki Cuma vaazında filanca camideyiz.. beklerim…

Vatandaşta oradan ayrılır..ve aradan uzun zaman geçer, yılar ardı ardını kovalar,
Vatandaş artık hayatının son günlerini yaşamaktadır..
Ve bir gün yatağa düşer, ev halkı v.s başında toplanır..
Ne mutlu ona ki çok sevdiği büyük alimde yasin okumak için baş ucundadır..
Adam artık son nefesini vermek üzeredir, hocası başta olmak üzere evdekiler harıl harıl yasin okuyup dua etmektedirler…
Ve o an…..
Ölüm melekleri gelir…
Vatandaşın artık şalteri kapanmış ve bu Dünyada ki son nefesini vermiştir.. ve perdeler kalkmış karşısında ilk önce Allahü Tealayı görmüştür. Hakikatleri anladığı an,,Allaha yalvararak şöyle der.

Vatandaş - Affet ya Rabbi!!! affet, hakikatlerin böyle olduğunu bilmiyordum. Ne olur bir şans daha ver, hemen resulune tabi olup senin yoluna gireyim…
Allahü teala - Biz o şansı hiç kimseye vermedik…

Birden ölüm meleklerinin ona çok kızgın ve sert bakışıyla karşılaşır..
ve yüzü kararmaya başlar,

Vatandaş - durun durun !!! vurmayın ya!!! Niye vuruyorsunuz bana ..

Vatandaş bir taraftanda kendi cesedini görür, ve etrafıdakilerden yardım istemeye başlar…

Vatandaş - kurtarın beniii…kurtarın..hocam ..hocaaaammm.. yardım et..
Ama hiç kimse onu duymamaktadır..
Ölüm melekleri Allaha ait olan o mübarek ruhu Allaha geri ulaştırmak için yola çıkarlar, vatandaş ise nefsiyle beraber kabire girer,
Yaklaşık 40 gün kadar süren kabir azabından sonra nefsi berzah alemine gider..ve büyük günü beklemektedir.
Aradan kısa bir süre geçer, din görenlisi de hayatının son günlerine yaklaşmıştır…
Ve bir gün yatağa düşer,
Artık hayaller kurmaya başlar…
Din görevlisi… bana 4 tane huri yeter ya.. yok yok..acaba 6 tane daha alıp 10 tane olsunlarmı..?? o kadar olacak tabi ..hayatım Allah yolunda geçti , iyi ki din adamı olmuşum.. yoksa işim zor olabilirdi..çok şükür ya Rabbi, inşallah 7. kat cennet de Peygamber efendimizide görürüm, tabi canım hepsi orada zaten,, ne mutlu bana ya…çok şükür Allahım…

Din görevlisi bu düşüncelerle son nefesine yaklaşmaktadır…onun da başında din adamı arkadaşları dualar edip hatim indirmektedirler…
Ve o an gelir….
Ölüm melekleri gelir …
Melekler dehşetli bir şekilde sırtına vura vura canını alıp şalteri kapatırlar…ve perdeler kalkar oda herkes gibi ilk önce karşısında Allahü tealayı görür. Aynı şeyleri oda söyler…fakat geç kalmıştır…ve sonra
Din görevlisi karşısında çok kızgın ve sinirli melekler görmektedir..
Birden şoka girer..
Din görevlisi feryat etmektedir ama sesini oradakilere duyuramamaktadır, çocuklarına bağırır!!!

Din görevlisi - oğluuuum !! kurtarın beniiii, ne olur yetişin hocalarım, yetişiiin…

Ama onuda kimse duymamaktadır..oradakiler üzgün ve ağlamaklı bir şekilde cesedin başında ağlamaktadır..
Melekler onunda ruhun alıp Allaha geri ulaştırmak üzere yola çıkarlar..
Cenazeden sonra …yaklaşık 40 gün kabir azabın yaşayıp, berzah alemine gider nefsi..
Ve berzah aleminde belkide 1 saat oldu olmadı ..
Ve o büyük gün geldi çattı..

Sur a üfürüldü..
Kıyamet koptu..
Herkes kabirlerinden kalktı ve nefs leriyle birleşti..
Ve akın akın insanlar mahşer alanına dolmaya başladı..

Üst Alt