Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ceza nedeni: aorskaya: Uygunsuz Uslup

bekir

sadece bir kul
User: aorskaya
Infraction: Uygunsuz Uslup

Administrative Note:

Message to User:

Original Post:
[FONT=&quot]Allah’ın selamı üzerinize olsun.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Sayın b. Ergezen kardeşim,[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Sağ olsun yönetici bekir kardeşimizin öfke nöbetleri yüzünden aldığım ceza yüzünden forumda yazıları izliyor, ama cevap yazamıyordum.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Şu an başka yerde yazımı toparlamak için ara vermiştim. Bu arayı da değerlendirmek için bu kısma göz gezdirirken; bu kısımda yazılan en son yazıları okuduğum da önce ceza biter ve yazma imkanı bulursam hepsine değinirim diye düşünüyordum.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Ancak; yazınızı unutmamak için kopyalamaya çalışırken, yanlışlıkla alıntıla kısmına girmemle, cevap yazabileceğimi gördüm.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Yazılarınıza, dediğim gibi sonra cevap vermeyi düşünmüşsem de verdiğim arada hemen en belirgin şekilde bir hatanız olduğunu düşündüğüm kısma itirazımı da yazmak istedim.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]İnşallah, rabbim ömür verirse ve bekir’in yeniden şahsi kaprisleri olmazsa yada olsa bile kaprislerine kurban edilmezsek; bütün yazılara katılacağımı da tüm arkadaşlara bildiririm.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Şimdi gelelim, ilk etapta değineceğim yanlışınızı göstermeye…[/FONT]

[FONT=&quot]KADİR SURESİ[/FONT][FONT=&quot]
1 -Biz onu, Kadir gecesinde indirdik.
3 -Kadir gecesi[FONT=&quot] bin aydan [/FONT]daha hayırlıdır.

Kadir gecesi Ramazan ayı içerisinde bir gecedir…

Kadir gecesi; İçerisinde kadir gecesi olmayan 1000 “Ramazan” ayından daha hayırlıdır…

1000 “Ramazan” ayı, bin yılda vukuu bulacağına göre; anlatılmak istenen süre 1000 ay değil, 1000 yıldır…[/FONT]

Şu son cümlenizi görüyormusunuz?

1- “Anlatılmak istenen “ demişsiniz ki bu çok büyük bir hatadır. “Anlatılmak istenen” deyimi, anlatanın anlatımını tam yapamadığı düşünüldüğünde kullanılan bir deyimdir.

Bu ya üzerinde tam düşünemediğinizden ettiğiniz bir söz olmalı, yada Türkçe anlam bilgilerine tam hakim olamadığınızdan olmalıdır.

Bu kısmı, siz yeniden düşünün, kendinizi koyduğunuz yeri bulun.

Sevgili kardeşim; iddia ettiğiniz söz, bir ayet, yani Allah Tealanın sözüdür. Allah Teala’da en güzel şekilde anlatandır, ve anlatmıştır. Sizin, anlatılmak istenen dediğiniz anlatımcının kim olduğunu iyi kavrayın lütfen.

Burada da anlatılmak istenen yoktur, tam bir anlatım vardır, tabi anlayana…

Anlatılmak istenen değil de anlatım aynen dendiği gibi “[FONT=&quot]Kadir gecesi[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]bin aydan[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]daha hayırlıdır[/FONT][FONT=&quot].”[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
2- [FONT=&quot]“anlatılmak istenen süre 1000 ay değil, 1000 yıldır…” [/FONT][FONT=&quot]buyurmuşsunuz…[/FONT]
[FONT=&quot]Ayette; apaçık “1000 ay” denmiş.[/FONT][FONT=&quot] Bunda anlaşılmayacak ne varda, anlatılmak istenen diyorsunuz ki?[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Ama, ille de 1000 yıl çıkarmak isterseniz, o 1000 yılla ilişki kurmak için; [/FONT][FONT=&quot]“1000 aydan hayırlıdır”[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]deyimini, “içinde kadir gecesi olmayan [/FONT][FONT=&quot]1000 (RAMAZAN) ayından[/FONT][FONT=&quot] hayırlıdır[/FONT][FONT=&quot]” Yapmanız gerekiyor değilmi?[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Ama, böyle yapınca da iddianız hemen çürütülebilir sayın ergezen…[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Diyelimki, sizin dediğiniz gibi, 1000 ramazan ayından hayırlıdır olsun.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Peki, ramazan ayının, Müslümanlar için diğer aylardan daha kıymetli olduğunu ve bunun içinde haklı sebepler olduğunu düşünemezmisiniz?[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Ramazan ayı, diğer aylardan farklı olarak oruç ibadetini de kapsayan bir aydır. Diğer aylarda, zaten mevcut ibadetlerini yapmakta olan Müslümanlar, o ibadetlerine ilave olarak oruç ibadeti de yapacakları bir ay olduğu için ramazan ayı, diğer aylardan kıymetlidir.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]İşte bu durumda da; normal aylar bile değil, ramazan gibi bir ayın 1000 katı hayırlı olan bir gece olur ki, yine buradan 1000 yıla geçemezsiniz.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Yani bu durumda da ramazan ayının önemi belirtilmiş ve bu önemli ayın 1000 katı hayırlı bir geceye vurgu yapılmış olur.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Yani kısaca, ne kadar zorlarsanız zorlayın; ramazan üzerinden 1000 yıla gidemezsiniz…[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Selamlar[/FONT]
[FONT=&quot]aorskaya[/FONT]

Üst Alt