Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ceza nedeni: aorskaya: Forum Kurallarını İhlal/Kur'an'a ve Sünnet'e Aykırı Tutum

bekir

sadece bir kul
User: aorskaya
Infraction: Forum Kurallarını İhlal/Kur'an'a ve Sünnet'e Aykırı Tutum

Administrative Note:

Message to User:

Original Post:
Selam,
Bekir yeter artık, bu tür yazılarına son ver. Burada bir paylaşım yapıldı ve sinan kardeşimle belli şeyler müzakere edildi.

Sen, yazılanlara bile bakmadan, yine bilindik tahrik üslubunu ortaya koymaktasın. Bırak artık, insanlara sataşmayı, ayet ve rivayetden delille konuş.

Sinanla, yapabildiğimiz gibi sen de yaz, sana da anlatalım değilmi?

[FONT=&quot]Sen bu şekilde İslam Alimleri'ne sui zan ederken Seninle nasıl bir uslüp kurulabilir ki?[/FONT]
[FONT=&quot]Bana sataşmaktan bahseden aorskaya!; Sen evvela Hadis ve Sünnetlere, İmam Buhari'ye, Müslim'e sataşmayı ve Hadis'e, Sünnet'e "rivayet" demeyi bırak[/FONT]

[FONT=&quot]Anlamakta zorluk çekiyorsan iyice oku ve artık sui zan etmekten; anlamadan, dinlemeden Hadisleri, Sünnetleri, alimleri karalamayı, aşağılamayı bırak ki insanlar da Sana saygı duyabilsin. [/FONT]

[FONT=&quot]Bu hadiste Peygamber Efendimiz (sav) bazı hadislerinde de olduğu üzere mütaşabih kelimeler kullanmıştır. [/FONT]

[FONT=&quot]Ebu Said'in (ra) anlattığına göre Resulullah (aleyhisselatu vesselam) şöyle dedi.[/FONT]

[FONT=&quot]1-Rabbimiz baldırını açar[/FONT]
[FONT=&quot](Yani Allah (cc) bütün hakikatlerini apaçık gösterir)[/FONT]

[FONT=&quot]2-her mümin erkek ve her mümin kadın O'na secde eder. [/FONT]
[FONT=&quot](O bütün hakikatlerin açaçık gösterildiği zaman mümin ve mümineler O'na secde eder.)[/FONT]

[FONT=&quot]3-Dünyada iken kendisine riya ve gösteriş olarak secde edenler geri kalırlar. Onlar da secde etmeye kalkarlar, ancak sırtları bükülmeyen yekpare bir tabakaya dönüşür (ve secde edemezler.)" (Buhari, Tefsir, Nun vel Kalem 2, Tefsir, Nisa 8, Tevhid 24; Müslim, İman 302. (183) Hadis budur, kaynaklar bellidir ve açıklaması budur. Şimdi Senin maksadın üzüm yemek mi, bağcı dövmek mi onu söyle. Nedir itirazın, sağdan soldan; eğri büğrü alıntılar ile kafa karıştırıp, zihin bulandırıp, sui zan etmek mi, hakikatleri bulmak mı? Yeter artık, baydın![/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]SELAM,[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Bekir kardeşim, iyi de bak aşağıdaki yazıda ne demişsin. Yukarıda hararetle savunduğun ve beni payladığını sandığın yazınla nasıl da çelişmişsin.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Ama, bu aşağıdaki dediğin doğrudur ve benimle çekişmelerin önemli değil. Bundan böyle, Kuranı hak ettiği yere koyarak, kuran merkezli yaşamaya çalışmanı gönülden dilerim.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Yoksa; rivayetler bizi kurtarmaz, kurandan sorulacağımıza göre kuran kurtaracaktır.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]

Buyrun size hadisler !!!
Kuran: 42- Şura Suresi 11
“ ... O’nun benzeri gibi hiçbir şey yoktur.”

Hadis: Müslim - İman 302, Buhari 97/24,10/29, Hanbel 3/1
“Allah ahirette Peygamberlere kimliğini kanıtlamak için bacağını açıp baldırını gösterir.”

TEK YOL GÖSTERİCİMİZ YÜCE KİTABIMIZDIR KURAN-I KERİM DİR İNSANLARI HADİSLERLE YANLIŞ YÖNLENDİRME YAPMAYIN VEBALİ SİZE OLUR !!!

And olsun ki size hatırlatıcı bir kitap gönderdik. Hala aklınızı çalıştırmayacak mısınız? 21- Enbiya Suresi 10

[FONT=&quot]Bu uydurmaların konu ile ne alakası var kardeşim, neden buraya aldınız?![/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]
TEK YOL GÖSTERİCİMİZ YÜCE KİTABIMIZDIR KURAN-I KERİM DİR İNSANLARI HADİSLERLE YANLIŞ YÖNLENDİRME YAPMAYIN VEBALİ SİZE OLUR !!!

[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]Bunu ciddiye alın sevgili kardeşim, başka şey istemiyorum…[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Selamlar[/FONT]
[FONT=&quot]aorskaya[/FONT]

Üst Alt