Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bu ülkede Türkler kaybederse diğerleri kazanabilecek değildir

çakýr

New member
Bir yazıya verdiğim bir cevaptır

Tayyip Erdoğan hemen hemen her konuşmasında diyor ya bu ülkede çerkez var, abaza var, kürt var,
arnavut var, laz var, rum var.... böyle hepsini söylüyor. neredeyse türk de var demeyi unutucak.

Bugün yaptığı konuşmasında şöyle bir ifade kullanıyor: 'Bizim rotamızı millet çizmiştir' diyor. Peki Zeki
bey siz cevaplayın.

Zeki bey bir kaç gün önce seçimlerle ilgili diyordunuz ya 'Bu millet tercihini yapmıştır' veya aşağıdaki
yazınızda geçen 'bu millet rengini belli etmiştir' ifadesi gibi ifadeleriniz akla hangi millet sorusunu
getiriyor. Cevaplar mısınız hangi millet? Kürtler mi ermeniler mi lazlar mı abazalar mı çerkezler mi v.b.

Eğer bu millet değil de bu ülke tercihini yapmıştır diyorsanız haklısınız ama millet dendiği zaman
hangi millet sorusu akla gelir.

Mesela şu terör müzakereleri veyahut şimdi barış girişimleri dedikleri şey kiminle kimin arasında
yapılıyor. Kürtlerle Türklerin arasındaki bir barış girişimi mi yoksa sizin bahsettiğiniz millet ile kürtler
arasında mı?
Bu görüşmelerde kürtleri bdp ve öcalan temsil ediyor. Peki türkleri kim temsil ediyor. AKP mi?

AKP Türkleri mi temsil ediyor yoksa yukarıda bahsettiğim elli türlü milleti mi? Eğer kısaca AKP bu ülkeyi
temsil ediyor derseniz hiçbir sorun yoktur ve doğru bir ifadedir.

Tayyip Erdoğan türk değildir
Beşir atalay kürt
Bülent arınç kürt
Abdullah Gül'ü bilmiyorum
Hüseyin Çelik kürt
Davutoğlunu bilmiyorum
v.b

Elbet kürt de olabilir hatta ermeni bile kanunlara göre bakan olma hakkına sahiptir. Turgut Özal da
kürt idi.

Kimseler demedi falan siyasetçi kürtdür ondan hayır gelmez demedi.....

Bir kaç hafta önce sırrı sakık şöyle birşey söylüyordu. Araştırdık ne yargıtayda ne müstaşarların içinde
bir tane bile kürt yok diyordu. Sakık o insanların hepsini türk sandığı için böyle birşey söylemiş...

Demokrasi eğer halkın yöneticleri seçmesi ise buraya kadar anlattıklarım demokrasiye aykırı olaylar
değildir. Diğerleri gibi Türkler de bizi bir yahudi veya bir gürcü yönetsin diyebilir. Kendi tercihleridir ama böyle
birşey oluyorsa veyahut olursa zennetmeyin ki bunun sebebi dindarlıktır.

Bazıları Tayyip Erdoğan'ı demokrasi peygamberi ilan etmiş. Ona ancak kafirler oy vermez diyorlar. Bazıları
bana AKP'limisin diye soruyor. Hayır dediğim zaman alay ederek bu da CHP'li diyorlar.

Hangi partiye sempati duyduğum önemli değil CHP'li değilim.

Hani bu ülke müslüman bir ülkeydi. Hani insanlarımızın yüzde 90ı bazılarıının deyişiyle yüzde 99u müslümandı.
Herkes mehdilik iddia edince demek böyle oluyor ülkenin hali. Yazık oldu ülkeye. Demokrasi peygamberi,
diyalog peygamberi, barış güvercini, v.b.

Kürtler şunu bilsin ki bu ülkeyi eğer yahudiler rumlar ermeniler yani ülke dışına bağlı insanlar yönetiyorsa
veyahut yönetirse kürtler hep zillet içinde yaşamaya mahkum olacaklardır.

Eğer bu ülkenin insanları arasından çıkmazsa yöneticilerimiz Başbakan Cumhurbaşkanı Tüm bakanlar
hepsi kürt olsa bile hiçbir nasipleri olmaz. Yanlış anlaşılmasın. Demek istiyorum ki Türklere
haklarını vermeyenler varsa o insanlar kürtlere de birşey verecek değildir.

Sadece kürtler için değildir bu söylediğim. Türkiye'de yaşayan elli türlü millet için geçerlidir. Şunu bilin ki
Türkler bu ülkede her bakımdan çoğunluktur Türkler'e birşey vermeyenler ne kürtlere ne de geriye
kalan 49 millete hiçbir şey vermezler.

Bu ülkede Ermenilerin Rumların arasında önemli ölçüde dinden uzak olma vardır. Hristiyanlıktan bile
uzaktırlar. Çünkü Türkler kaybediyor. Bu ülke de araplar vardır önemli bir kısmı alevi olduğunu söylerler
ama bunların bir kısmı ateist,bir kısmı kominist bir kısmı kuran değişti diyor, v.b. çünkü Türkler kaybediyor.
Kürtler terörist olup duruyor çünkü Türkler kaybediyor. alevilerin de kürtlerin de hep
bahsettiği o hakları İnanın bana onlara türklerden başkası verecek değildir.

Tayyip Erdoğan'ın rotası nedir bilmem ama Türklerin rotasında hep kaybetmek var. Ne acı.

Biliyorum bu yazdıki ifadelerimi de birileri dötüme sokacaktır. Ne yapayım..... kader.

Adem Ö.

çakýr

New member
Düzeltme

Düzeltme

Yukarıdaki yazımın son cümlesinde 'yazdıki 'şeklinde bir ifade var 'yazdığım' olmalıydı.

çakýr

New member
bu yazdıki veya yazdığım değil bu 'yazıdaki' olacaktı. bekir bey yazıyı düzeltirmisiniz. düzelttikten sonra bunu ve bir önceki düzeltme mesajını silebilirsiniz.

sýyah_

New member
Bu mesajda değil düzeltme yapmasını saygıdeğer Bekir Bey temelli bu mesajı silmezse bende bir yorum yapmak istiyorum:
Ahmet Er Rıfai Hazretleri bir insan havada uçuyor diye ona itibar etmeyin İslami yaşayışına bakın demiştir. Buradan yola çıkarak uygulamasına bakacağız, doğu illerinde elektrik faturalarını tahsil edemeyen değil dikkatinizi çekiyorum tahsil etmeyen devlet, batı illerinde farklı bir uygulamaya gidiyorsa burada düşünmek gerekir. Ben bu güne kadar oy verirken tek geçtim başbakanımıza ama bu gün genel değerlendirme yaptığımda yine ondan başkasını düşünmüyorum fakat oda olmazsa (buda mümkün) hiç birisi benim için geçerli değildir. Başbakanımız İslam ülkelerinde sevilmekte ama İslam ülkeleri şu an niye bu durumda bu önemli bir soru dikkatinizi çekerim, önemli olan gerçektir, icraattır ve sonuçtur. Biz ülke olarak diğer birçok dünya ülkelerine nazaran refah içindeyiz, ancak bu refahlık bizim için hazırlanan Türkiyenin jeopolitik stratejik önemi yüzünden ise... Bunu fark etmek bile elinizde ülkenizdeki güç ve imkanların seviyesi kadar hareket kabiliyetine bağlıdır. Devlet doğu illerinde elektrik hizmetini ulaştırarak görevini yapıyor devletçilik ilkesine riayet ediyor, ancak halk ve millet milliyetçilik ilkesine riayet etmiyor, biz cumhuriyet ile yönetiliyorsak bu ilkeler çerçevesinde devlet geriye dönük olarak gücünün yetmediği söz söyleyemediği bir engel var demek ki burada otoritesini kullanamıyor. Saidi Nursi Hazretleri şöyle demiştir “Bunlar Osmanlı torunu yapmayın sonra tokadı yersiniz” Şimdi bakın Türkiyede yirmi milyon kürt var ve hep birlikte hareket ediyorlar. Peki Osmanlı Torunu kaç tane kaldı ? evet ? Benim Şerif dedem Çanakkale savaşında mahalleden tek sağ dönebilen insandır. Bu mesajlardan yola çıkarak benim Osmanlı torunu olmamı veya sizin Osmanlı torunu olmanızı Milliyetçi hareket Partisi tarafçısı olmaya bağlamayanı benim onlarada inancım yok. Nasıl Kürt gençleri tetikçilikte kullanılıyorsa zamanında bu memlekette sağcı solcu diye MHP li birçok genci kullanmışlardır aralarında bir fark yoktur.

Üst Alt