Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Birkaç saniye mi, Birkaç saat mi?

U.S.A

New member
Katılım
24 Nis 2005
Mesajlar
126
Tepkime puanı
2
Puanları
0
Yaş
41
Konum
ISTANBUL
Web sitesi
www.hidayetcagi.com
BİR KAÇ SANİYE Mİ, BİRKAÇ SAAT Mİ?​

Bir tatil anı düşünün: Sonunda, iki saat süren yolculuğun ardından uzun süredir planladığımız tatile çıkmayı başardınız ve seçdiğiniz tatil köyüne vardınız. Tatil köyü çok kalabalıktı, sizin gibi tatile çıkan yüzlerce kişi vardı etrafta. Resepsiyonda tanıdık yüzlerle karşılaştınız ve hepsiyle selamlaştınız. Daha fazla vakit kaybetmeden deniz kıyısına inmek için acele etmeye başladınız. Hemen üstünüzü değiştirerek kumsala indiniz. Karşınızda harika deniz ve kumsal duruyordu. Hava ise insanı bunaltacak kadar sıcaktı. Ve sonunda denize girip yüzmeye başladınız. Fakat yüzerken bir ses duydunuz:

UYAN! SAAT 8 OLDU!

Duyduğunuz sesle bulunduğunuz ortam arasında bağlantı kurmaya çalışırsınız, fakat ilk anda başaramazsınız. Sonun gözlerinizi açıp yavaş yavaş uyanırsınız. Gözleriniz bulunduğunuz odaya alışıp da şuurunuz yerine geldiğinde rüya gördüğünüzü fark edersiniz.

Rüyanızda çok uzun bir vaktin geçtiğiniz sanmanıza rağmen tüm rüya yanlızca birkaç saniye sürmüştür. Ne kadar aksini ispat etseniz de bunun yanlızca birkaç saniyelik rüya olduğunu kabul etmek durumunda kalırsınız.

HAYAT BU KADAR KISA İŞTE...
 

Karababa

Member
Katılım
22 Şub 2005
Mesajlar
661
Tepkime puanı
10
Puanları
18
Konum
Bursa
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Huuu Erenler

Huuu Erenler

Rüya derler bir ilim vardır. Bilki oğul bende onun keşfi vardır.

Rüya berzah aleminin taa kendisidir. Sırları ile aşikar dururda bizleri oyalayanlarla avunuruz. Yolda başlarını sağa sola çevirmeden yürüyenler ancak Rablerine kavuşurlar Onlara uykuda uyanıklıkta böyledir.
Rabinsini sevenler onu sevenlerle alemi berzahta birbirlerini görüp hasbihal ederler. nede az sevenleri vardır.
 
Üst Alt