Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ayet yazılırken H.z muhammedin kendisinin ekleme yapması konusu hk

mahmuterkan

New member
İbni İshak ve İbni Abbas’ın rivayet ettiğine göre:

Abdullah Bin Sa’d Bin Ebi Serh, vahiy katiplerindendi. Bir gün, Hazreti Peygamberimiz, Muminun Suresi’nin 12 nci Ayeti olan: “Andolsun biz insanı, çamurdan (süzülüp çıkarılmış) bir özden yarattık.”

Ayetini yazdırmak için O’nu çağırdı. “Sümme enşe’nahu halkan ahar” ve devamında

14. ayeti yazarken, Abdullah Bin Sa’d;

-Fe tebareke Allahu Ahsen Ül Halikin = Yapıp yaratanların en güzeli olan Allah pek yücedir. Dedi.

Peygamber Efendimiz de O’na:

-O söylediğini yaz, çünkü bana da öyle nazil oldu. Buyurdu.

////////////////////////////////

Arkadaşlar böyle bir durum varmış.

Bu durum gerçekmidir ? Yani H.z Muhammed kendi sözlerini Kuranı kerime ekleme yapmışmıdır ?
Bunun üzerine bu şahıs dinden çıkmışmıdır , böyle bir olay ve Abdullah Bin Sa’d adı altında böyle bir kişi varmıdır ?

Bu konuda sizin görüşleriniz nelerdir.

mahmuterkan

New member
Ateist bir sitede soruyorlar.
Benim Allah inancımı , Hz. Muhammedin Peygamber olduğuna olan inancımı 7 milyar gelse sarsamaz yemezde ,
sadece merak ettim böyle bir olay varmı ve bu kişi kim diye.

aşağıda bir linktede bu konu ile ilgili bir bilgi var.

Siz ne düşünüyorsunuz H.z Muhammed
Yapıp yaratanların en güzeli olan Allah pek yücedir

sözünü kendi sözümüdür yoksa Allahın vahy ettiği bir sözmüdür. Bir çok mealde de bu şekilde geçiyor.

Olayın hikmeti aslı astarı amacı nedir ?

Bu durumu nasıl kabullenmemiz gerekir ve içimizdeki ufak şüpheyi nasıl gidermemiz gerekir ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Ateist forum ve sitelerin türlü türlü sapkın iddiaları var. Bunları biz dikkate almıyoruz. Zira ateistlerin muradları malumdur. Bu fikriyatlarla yapılan münazaralar sadece zaman kaybıdır. Sizinde kafa yormamanızı tavsiye ederim ve bu tür konularla formu meşgul etmemeyi...

radikal

New member
Kuran kendini kainat ile ispat ediyor. Kainata bakıp da halen daha Kuran için bu tür yargılara giriyorlarsa, sizin zaten onları ikna etmek gibi bir gücünüz olamaz. Adam kainata gözlerini kapatmış, siz mi hidayet vereceksiniz.

Sorarlarsa bildiğiniz kadarını anlatırsınız, ötesine geçemezsiniz. Hidayet Rabbül Alemindendir. Kaldı ki, ateist insanların hidayet gibi bir talepleri de olduğunu sanmıyorum. Yeterli ilminiz yoksa şayet onlara takılmayın. Bu sefer sizde gümler gidersiniz. Kendinizi önce bilgilendirmeye, yetiştirmeye ve kurtarmaya çalışın. Sorduğunuz sorunun cevabı çok kolay, ama inanan insanlar için kolay.

Üst Alt