Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ateizmin Mantiği

Brother

New member
Katılım
19 Ara 2006
Mesajlar
54
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
47
evolution-atheism-01-darwin.jpg

Darwin

Ateizmin Temel(sizliğ)i Nedir?!

Hiçbirşey yok (!) iken; "Dur ben büyük bir patlama yapayım" demiş sn. Bigbang Ve daha sonra tesadüf bu ya; sistemler galaksiler ve çeşit çeşit gaz tabakaları demişler ki; hadi biz de yanyana duralım ve bir uyum sağlayalım da hepimiz beraber uzayda yüzelim demişler. Sonra güneş sistemini oluşturmuşlar ve o kadar matematiksel hesaplamalar yapmışlar ki; her ayrıntıyı insanın yaşaması için oluşturmuşlar ve o düzende devam sağlamayı planlamışlar; milyarlarca yıl... Sonra yeryüzünde oluşan bitkiler demişler ki; hadi bakın; Hidrojen ve oksijen arkadaşlarımız suyun formülünü bulmuşlar (H2O) biz de yeşerip toprakları örtelim demişler... Sonra da maymun -bu hayvanı dinsizler Darwin'den dolayı pek tutarlar, ataları ya!- ve diğer hayvanat hadi artık oksijen (hava) ve su oluştu, yememiz için ot da var; artık biz de saklandığımız yerden çıkalım demişler... Daha sonra insan demiş ki yahu herkes var; doğal güzellikler çıkmış eee hava var ya su var ya ekmek yapar koyun eti yer otlarla da ilaç yapar günümü gün ederim hadi ben de çıkayım demiş... Ondan sonra ölümü görmüşler ve demişler ki haydan gelen huya gider!

İşte dinsizliğin muhteşem (!) uygarlık, zenginlik ve gelişmişlik dediği zihniyetin temeli... Çok ama çok zekice hazırlanmış bir fikir tasarımı olmuş (!) değil mi mümin kardeşlerim?! İman eden kardeşlerimi çok ama çok seviyorum; akıllı ve yine akıllı oldukları için...
 

muhammedordusu

New member
Katılım
24 Ağu 2006
Mesajlar
177
Tepkime puanı
1
Puanları
0
Yaş
37
Web sitesi
www.mucadeleci.com
ateist kişilere göre Allah ainanan kişiler ahmaktır.kendilerini yormaktan ve gereksiz yere i,badet etmekten başka yaptıkları bi şey yok.bu yüzden onlara göre biz akılsızız.

bize göre ise onlar ALLAHA kul olmadıkları/ola,madıkları ve iman zevkini tatmadıkları için onlar akılsızdır.

peki hangimizi haklıyız.tabiki her iki tarafa göre de kendileri haklıdır.

ama işe tarafsız yaklaşsak bile galiba!!(kesinlikle) iman edenler haklı oluyor.çünkü bizim inancımıza göre bizizm yaptığımız onca ibadet mutlaka Allah tarafından mükafatlandırılacaktır.velev ki bunun tersini düşünsek yani haşa ALLAH DİYE BİR ZAT olmasa bile bu dünayada sadece biraz yorgunluk çekmiş olacağız o kadar.

ama eğer ki Allah var ise(kesinlikle vardır da onlar açısından olaya yaklaşıyoruz)
onlar ebediyen cehennmde kalacaklar.

sonu. olarak tarafsız olsak;yoksa biizim için bir sakıncası olmaz hepimiz toprak olacağız ama varsa onlar kesinlikle cehenneme gireceklerdir.

ve biz bütün kalbimizle iman ediyoruz inşallah.
 
Üst Alt