Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ateist veya kendini Kafir hissedenler!

radikal

New member
Bu yazım ile sizlere hitap ediyorum.

Herhangi bir inanç gösterme konusunda zorunluluk duymanız gereksiz. Duyanlara karşı tepki göstermeniz de gereksiz. Çünkü, sizin göstereceğiniz tepki ile ne burada bulunan insanlar bu inançlarından vazgeçecek, ne de inançlarına bir zarar gelecek.

Siz, sadece inançsızlığınızın haklılığını göstermeye çalışırken, sadece ve sadece tepki alacaksınız. Ip adresiniz banlanacak, belki çok ciddi olarak tartışmayı düşünebileceğiniz fikri alış verişlerden geri kalacaksınız.

Gelin, bu konuda en azından dürüst ve samimi olarak, hakaret veya küfür etmeden düşüncelerinizi paylaşmaya çalışın. Sözümona ateistsiniz, bilgiye ve bilime önem veren insanlarsınız ! O halde inandığınız bilim adına bilimsel olarak yazın, alçak seviyelere düşmeden, karşınızdaki muhatabı da bu seviyelere çekmeden fikrinizi belirtin. İşte o zaman hakettiğiniz cevapları size verecek bir insan muhakkak bulunacaktır. Aksi takdirde alacağınız cevap sadece hakaret olacaktır. Çünkü, aynı ile mukabele etme her insanın en doğal cevap hakkıdır.

Kur'an bir müslümanın kutsalıdır. Eminim sizinde kutsallarınız vardır. Bu illa inanç anlamında olmayabilir. Sevdiğiniz bir insan da sizin için kutsallık anlamı kadar önem taşıyabilir. Sizin bu kutsal gibi gördüğünüz sevdiğinize hakareti ne kadar olağan görebilirsiniz ? Eminim ki bunun dillendirilmesi bile sizin açınızdan eziyet verir. O halde, birbirlerimizin değerlerine saldırmaktansa, bilimsel ve fikri konularda seviyeli tartışmaları önceliğimiz yapalım.

Böylesi bir mücadele daha insani ve daha bir ahlaki seviyeyi de beraberinde getirecektir.

Anlaşılmış olmak dileği ile...

sumisali

Üyeliði durduruldu
Insanlarla hayvanlar arasındaki en önemli fark akıldır.... Bunun dışında hemen her konuda eşittirler... Öyleyse insan aklıyla önce aklın niçin verildiğini sonra da kendisinin ve dünyanın niçin ve nasıl varolduğunu düşünmek zorundadır... Çünkü aklın görevi düşünmektir.... Ona görevini yaptırmamak onu yararsız hale getirmek demektir....ALLAHın öncesinin ve sonunun bulunmadığı ve her şeye gücünün yettiği de yine akılla bulunabilir bu akla sahipseniz sizi düşünmeye davet ediyorum..

bekir

sadece bir kul
İslamForum'a türlü çeşit saldırılar oluyor.

Kimisi İslam'a, kimisi müslümana, kimisi mukaddesata, kimisi ideolojisi dışındakilere, kimisi cemaati dışındakilere, kimisi bana...

Bir kısmı mesajlara müstehcen resim koyarak sabote ettiğini sanıyor, kimisi forum sakinleri ayartarak sabote etme peşinde, bazıları alanen ve bazıları da ince telden sazlar çalarak...

Bunları düşünürken Peygamber Efendimiz'in (sav) hayatı ve O'nun (sav) Allah (cc) yolunda başına gelen, yaşadığı bir sürü olumsuz hadiseler aklıma geliyor. Bir aynılık değil ama bir paralellik gibi hissediyorum. Bir yandan üzülürken, bir yandan seviniyorum.

Allah (cc) ıslah etsin diyorum...

ÝslamSever

New member
Biz nedense herkese saygılıyız yeter ki insan olma olgunluğuna gelebilsin.Zaten biz Müslümanlar Allah'ın yarattığı yüzü-suyu hürmetine herşeye saygılı ve hoşgörülüyüz.Bir ateistle asla tartışmam.Çünkü ha oduna anlatmışsın ha ona..Hiç bir farkı yoktur.Bizlerin onlarla debeleşmesine gerek yok,nasıl olsa onlar başına gelecekleri şeylerden fazlasıyla meşgul olacaklar.Allah'tan ki bu sitede sağduyu daha fazla bu da beni umutlandırıyor.Allah imanımızı kuvvetlendirsin!Amin!

ErkeklerDaglar

New member
Cok sukur musluman ve Turkum, farkli bir dinden irktan da olsaydim bunu da seve seve cekinmeden soylerdim.Ben sadece oz elestiri yapilmasi taraftariyim.

Osmanlilarin diger etnisitelere yaklasimina diyecek yoktur, tamam hosgoruluyduler.Ancak cumhuriyetten sonra o hosgorulu millet irkcilik/milliyetcilik batakligina cektirildi.

Kurt kardeslerimizin dillerinin yasaklanmasina neden ses cikarmadik, goz yumduk, neden hep uvey evlat muamelesi gormelerine ses cikarmadik, neden bunu kabul edemiyoruz?Hem milliyetcilik taslayip vatansever oluyor, vatani boldurmuyoruz, hem de kardesligimizi zedeleyici uygulamalara, dayatmalara arka cikiyoruz.

Bundan hicap duyuyorum ben.

Üst Alt