Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ateİst forum macerasi

CENGÝZHAN

Üyeliði durduruldu
BİR GÜNLÜK ATEİST FORUM MACERASI

Sevgili arkadaşlar,

Bir gün Google' da termodinamikle ilgili bir konu ararken karşıma bir ataist forum çıktı. Okumaya başladım yazı oldukça bilimsel bir
üslupla yazılmışkainatın yaradılışını anlatıyordu.

Kendi kendime şu siteye girip şu yazıya bir cevap yazayım sonra
kaydımı silin derim dedim ve siteye girdim.

Sitedeki bilimsel yazı:

DOĞAL SEÇİLİM
Mevcut yapıların en karmaşığı olan canlılar da enerji ve maddenin karşılıklı tepkileşmeleri sonucu ortaya çıkmışlardır. Ne kadar karmaşık olurlarsa olsunlar biyolojik sistemler de aynı fizik kanunlarına tabidirler.

Bilinen doğal yasaların dışında ve onlarla açıklanamayan, yalnız canlılara özgün davranış biçimleri ve kanunlar yoktur. Çünkü yalnız cansız dediğimiz maddeden oluşan canlılar, cansız maddenin uyduğu ve aralarında termodinamik kanunların da olduğu bütün fizik yasalarına uymak zorundadırlar.

Canlılıkla ilgili her türlü özellikler bilinen ve kabul edilen olağan fizik ve kimya kanunları ile açıklanabilirler. Onların arasında madde enerji ilişkilerini yakından inceleyen termodinamik kanunlar da vardır. Canlılığın temel olarak kimyasal bir süreç olduğunu biliyoruz.

Evrim de temel olarak kimyasal bir süreçtir. Atom ve moleküller birleşerek giderek karmaşıklaşan bir yapı oluşturuyorlar. Big Bang sırasında enerji maddeye dönüşmüş ve ilk atomlar olan hidrojen, helyum ve az miktarda lityum ve berilyum atomları sentez edilmişlerdir.

Bunlardan yalnız hidrojen atomu basınç ve ısı altında başka elementlere dönüşebilir. Evrende mevcut her türlü maddenin varlık nedeni hidrojendir. Hidrojen olmasaydı, hiçbiri olmazdı.

Hücre de diğer bütün canlıların ortaya çıktığı ilk düzendir. 4 milyar yıl önce ilk hücre ortaya çıkmıştır. O hücre zamanla evrilerek değişmiş olsa da, devam edip durmaktadır. Hidrojenin diğer bütün elementlerin atası olması gibi, ilk ilkel hücre de bizim atamızdır...
..............
Yazı bu şekilde devam ediyordu.

Benim bu yazıya verdiğim cevap:

Kardeş,
Bu yazı tabii ki sitenizin Ateizm düşüncesinin temel öğelerini işlemektedir.Yazının temel fikri gereğince nasıl olmuşsa olmuş bingbang ,büyük patlama vuku bulmuş ( Kesin ispatlanmış bir durum değildir. !) ve evrene yayılan atomlar,gazlar ve enerji maddeleşerek yıldızları,galaksileri ,yıldız sistem ve kümelerini oluşturmuşlar..

ÖYLE Mİ.?? BURADA BİR DAKİKA DURALIM ARKADAŞ...???

Evrende büyük patlama BİNG-BANG olmuş diye başlar tüm teorileriniz... Tamam büyük patlama olmuş olmasına da... Peki patlayan ne...?? Ne patladı..?

Anlattıklarınıza göre evrende iki şey vardı, MADDE VE ENERJİ...

EĞER PATLAYAN MADDE İSE: Bu nasıl bir maddedir ki , bir patlamayla evrende MİLYARLARCA, yıldızlar,galaksiler, güneşler oluşuyor. Bu milyarlarca yıldız ve galaksiler TEK BİR MADDE HALİNDE Mİ İDİ...????

YOK EĞER PATLAYAN ENERJİ İSE: Yani evrende bir yerlerde bir enerji vardı... Bu enerli tek başına bağdaş kurmuş oturuyordu.. Yapacak hiç bi iş yok da.. CANI SIKILDI DA..SIKINTIDAN MI PATLADI..????

Neyse OLMUŞTUR DİYELİM....

Bu arada bizim güneşimizde etrafına 9 gezegenini ve o, 9 gezegenin 70 den fazla uydularını da alarak oluşmuş...OLUŞMUŞTUR DİYELİM...

Sonra önceleri güneş gibi ,bir ateş topu olan dünyamız soğumaya başlamış ve etrafında bir kabuk,yeryüzü oluşmuş.OLUŞTU DİYELİM...

Şimdi gelelim yer yüzü kabuğunun, canlıların yaşayabilmesi için geliştirdiği TESADÜFİ oluşumlara...

Soğuyarak dağların tepelerin oluştuğu yeryüzüne nereden gelmişse gelmiş,hava dediğimiz atmosfer oluşmuş, ve %65 azot %17 si oksijen olan gazlar kaplamış TESADÜFEN..(Yaşam için bu gazlar ve bu oran gerekli).

Sonra bu atmosferin üzeri bir ozon tabakası ile kaplanmış..Nasıl olmuşsa..!! Güneşten gelen ultreviyole ışıkların engellenmesi ve yeryüzünde yaşamın oluşabilmesi için....!!

Sonra dünya güney-kuzey eksenini güneşe doğru 7 derece eğik duruma getirmiş..Mevsimlerin oluşabilmesi için...

Sonra nereden gelmişse, yığınla hidrojen atomları gelmiş ve bunların her biri ile yine nereden geldiği mechul yığınla gelen oksijen atomlarının ikisi birleserek Su meydana getirmiş ve yeryüzünü denizler,okyanuslar,göller,ırmaklar kaplamış...

Eveeet...Canlıların yaşaması için gerekli bütün bu oluşumlar TESADÜFEN (!)tamamlandıktan sonraaaa..Sıra geldi ilk yaşamın ortaya çıkmasına....

Ne diyordunuz sevgili arkadaşım : Mevcut yapıların en karmaşığı olan canlılar da enerji ve maddenin karşılıklı tepkileşmeleri sonucu ortaya çıkmışlardır.

Demek ki günlerden birgün mesela Akdenizin ortasında BİR ENERJİ (Ne enerjisi ise,bir yıldırım olabilir mi acaba ?) İLE ,BİR MADDE (Deniz suyudur herhalde ..) karşılıklı TEPKİLEŞMİŞLER ( Tekmeleşmiş de olabilirler mi acaba.?) ve ilk CANLI BİTKİSEL HÜCRE meydana gelmiş....

Çoğalmışlar,evrimselleşmişler, yosunlar oluşmuş,sonra bazı yosunlar denizde sıkılmış,karaya çıkmışlar ve tüm yeryüzünü ormanlar olarak kaplamışlar....

Sonra yine günlerden birgün,denizlerin birinde ENERJİ İLE MADDE tekmeleşmişler..Pardon tepkileşmişler,,ve bir CANLI HAYVAN HÜCRESİ meydana gelmiş.....

Sonra bu hücreler çoğalmış,evrimleşmiş deniz yıldızı,deniz kestanesi,deniz atı derken..Bir gün deniz atı ben çok hızlı yüzemiyorum..Hızlı gitmek lazım demiş..Balık oluvermiş..Hamsi, Palamut derken ,yunus , sonra da balinalar oluvermiş... Derken yine günlerden bir gün balıklardan birinin canı sıkılmış ,bıktım bu denizden ben karaya çıkacam,,demiş,,Ama karada ayak lazım..Ne yapsın o balık ta kendine gövdesinden 4 ayak çıkarıp başlamış karada sürünmeye...

Sürüne sürüne, tek tırnaklılar,çift tırnaklılar..Etoburlar,otoburlar derken , atanız MAYMUNLAAAR..... Ancak sevgili kardeşim s

Alıntı:Hidrojenin diğer bütün elementlerin atası olması gibi, ilk ilkel hücre bizim atamızdır.

Demiştiniz....!!!!

Galiba utandınız atanızın maymun olduğunu söylemeye... !!!!!

Yukarıda tüm anlatılanları matematiksel ihtimal veya olabilirlik hesabı ile sorarsak ...Olabiliği var mıdır ?...

Mutlaka vardır , ancak olabilirlik oranını hesaplamaya kalkarsak
herhalde matematikteki rakamlar yetersiz kalır.!!!

Sorun burada değil.. Esas sorun benim anlayabilmekte zorlandığım konu:

Şu yaratılış efsanesi......Kök hücre meselesi... Bir kadının (Herhangi bir hayvan da olabilir.) Rahminde döllenme oldu..Döllenme sonrası insan bebeğini yapacak olan KÖK HÜCRELER ki ben onları AMELE hücreler olarak düşünüyorum ..

Ne yapıyor bu amele hücreler... Önce aralarında gruplara ayrılıyorlar... Sonra bu gruplara emirler geliyor (Nereden geliyorsa..?)

1. Grup kendinizi kök hücre olmaktan çıkarın kemik hücresine dönüşün ve bebeğin iskeletini yapmaya başlayın..

2. Grup kendinizi et hücresine dönüştürün ve kemiklerin etrafını kaplamaya başlayın

3. Grup kendinizi sinir hücresine dönüştürün ve gövdeyi kaplamaya başlayın..

4.5.6.7... Gruplar kendinizi, akciğer,karaciğer,kalp,böbrek.pankreas,mide, göz,beyin hücrelerine dönüştürün ve bu organları yapmaya başlayın....

Buradaki soru şu: Bu amele kök hücrelerin bir ZEKASI var mı..?? Yok mu.??
Eğer tek Hücrenin zekası olamaz dersek... O zaman bu kök hücreler mesela bir bebeğin gözünü ,götürüp poposuna koyabilirlerdi... Bir kök hücrede beyin yoktur, Beyin olmayınca ZEKA olması da mümkün değil...??? Peki beyni ve zekası olmayan o kök hücreler, nasıl yapıyorlar o MUHTEŞEM BEBEK VÜCUDUNU..??? Cevap: ????????

Şüphesiz ki en önemli sorunlardan birisi de : Hani şu cahil müslümanlar '' Yumurtaya can veren Allah '' Derler ya...
Siz boş verin onları...

Ancak mesela : Bir kurufasulye tanesini alın ,kaynamış suya 1 dakika batırıp çıkarın.. Sonra o kuru fasulye tanesini bir toprağa gömerseniz filizlenmeyecektir, sebebi, ölmüştür, CAN' ını kaybetmiştir. Fasulye tanesinde fiziksel,kimyasaj hiçbir değişiklik yoktur. Sadece CAN 'lı değildir.. Bu sitedeki arkadaşlar.. Hani yeryüzündeki varlıkları ikiye ayırıyoruz ya CANLI- CANSIZ diye.

CAN'lıları CAN'lı yapan şey nedir... Nedir şu CAN... nereden geliyor bu CAN..??? Sonra nereye gidiyor bu CAN....???

Arkadaşlarımızdan biri ekzantrik bilimsel kelimelerle.. Mesela elekrokormanyetikXXXXX falan gibi, bu sitede çokça kullanılan BİLİMSEL (!) terimlerle bile olsa anlatabilir mi ACABA ...???

Eğer yukardaki sorulara mantıklı ve makul cevaplarınız yoksa ve de sizlerin tabiri ile TANRI YOKTUR diyebiliyorsanız...

Benim sizlere söyleyebileceğim tek şey olabilir... Bunu diyebilen kişinin, beyninin hani o düşünme merkezi varya...O merkezdeki beyin hücrelerinin bir kısmının DEFOLU olma olasılığı yüksektir diye düşünüyorum...

ANCAK TALEP EDİNİZ....SİZLERE...YUKARIDAKİ TESADÜFÜ DEDİĞİNİZ OLUŞUM VE SORULARIMIN DAHA YÜZLERCESİNİ GETİREYİM.......!!!. Ancak sitenizde uzun süre ikameti de düşünmüyorum...

Sizlere ALLAHIN SELAMI 'nı iletirim....

Evet arkadaşlar...

O gün bir cevap gelmedi. Ertesi gün siteye girdim baktım cevap var mı diye. Benim yazı yok...

Sorayım dedim benim yazı ne oldu diye cevap :

Foruma giriş izniniz kaldırılmıştır.

Evet arkadaşlar böylece benim ateist site MACERAM bir gün sürdü...

selamlar...​

radikal

New member
Ama sizde çok zorlamışsınız, haklı adamlar. Onlar, ilim derken; bu kadar mantıklı soruların karşısında sunulacak ilimi kasd etmiyorlar. Onlar; salla, salla fırlat ! yapışırsa tutarsa, hah işte o ! değilse, bilim zaten bu soruların cevabını vermiş siz neyin peşindesiniz, argümanları ile sizi cahil, okumamış sınıfına indirgemeye çalışırlar. Her zamanki kısırdöngüyü bile bile yaşarlar.

Eğer bir de onlara, "hayır ! teziniz yanlış hatta ters istikamette, insanlar maymundan gelmemiştir, ama bazı maymun türleri insandan evrimleşmiştir" derseniz, ohhoo ! yandı külüm keten helva. Çık şimdi işin içinden çıkabilirsen, durumu sözkonusu yani :).

fatihbarut

New member
Merhaba,
Yaklaşımlarınızda ciddi yanlışlarınız var.
Birincisi karşınızdakine hasım olarak yaklaşıyorsunuz. Eğer inanıyorsanız siz cennete doğru gidiyorsunuz, karşınızdaki inançsız da cehenneme doğru gidiyor siz onu gittiği yoldan kurtarmaya çalışıyorsunuz. Bu bilincinizi kaybetmeyin.
Allah Firavuna giden Hz. Musa'ya "yumuşak söz söyle" diyor. Karşınızdaki firavundan şerli, siz de Hz. Musa'dan evla olmadığınız halde farklı bir yol tutmayın. Allah'ın bu emrini gözetin.

Big bang teorisi islami bir teoridir. Allah'ın Kuran-ı Kerim'de geçen "ol emri ile yoktan varettiği bilgisi" ile big bang ile ispat edilen evrenin sonsuz kütleli hacimsiz (yok) bir noktadan patlayarak meydana gelmesi tamamen uyuşmaktadır.
Karşı taraftakiler göremedikleri için big bangin arkasındaki iradeyi yani Allah'ı inkar etmektedir. Düzeltilmesi gereken bu noktadır. "Big bangin varlığı şüpheli" gibi tabirler ise belden aşağı vurmaktır. Hakkı savunan müslümanın tenezzül edeceği şeyler değildir.

: Bir kurufasulye tanesini alın ,kaynamış suya 1 dakika batırıp çıkarın diye devam eden bir örnek vermişsiniz. Bahsettiğiniz örnekte hiç bir fiziksel ve kimyasal değişim olmadığını söylemişsiniz. Olmaz olur mu? Proteinlerde irreversible denaturation- geri dönüşümsüz yapısal bozunma gerçekleşiyor. Tabiki ölüyor. Can-Ruh kavramı kolayca anlatılabilecek bir şey olsa Allah "sana ruhtan soruyorlar deki size ruh hakkında az bir bilgi verilmiştir" demez açıklardı.

Hasılı kelam şuan bilgi seviyenizi bu tür tartışmalara girmek için yetersiz buluyorum. Dikkat edin kendize de karşınızdakine de zarar versiniz. İlerde kendinizi düzeltseniz bile zarar verdiğiniz insanları düzeltme şansınız olmayabilir.

Vesselam.

Þüphe

Üyeliði durduruldu
BİR GÜNLÜK ATEİST FORUM MACERASI

Sevgili arkadaşlar,

Evet arkadaşlar...

O gün bir cevap gelmedi. Ertesi gün siteye girdim baktım cevap var mı diye. Benim yazı yok...

Sorayım dedim benim yazı ne oldu diye cevap :

Foruma giriş izniniz kaldırılmıştır.

Evet arkadaşlar böylece benim ateist site MACERAM bir gün sürdü...

selamlar...

Degerli arkadaşım bildigim kadarıyla bilim bölümünde bilim dışı yazıları kaldırabiliyorlar.
Siz isterseniz yazınızı o forumun cafe bölümüne yazabilirsiniz.Ayrıca bunu neden yaptııklarını sormuşta olursunuz.

Üst Alt