Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

amerikalıların batıl inanışları!

yelken06500

New member
Katılım
12 Eyl 2007
Mesajlar
772
Tepkime puanı
131
Puanları
0
Konum
istanbul
Sadece hayaletlere değil, cadılara, UFO'lara da inanıyorlar. Kimler mi?
Amerika'da Cadılar ve hayaletler, Cadılar Bayramı'na günler kala, sokaklardan önce, ekranları ve gazete sayfalarını dolaşmaya başladı.

AP haber ajansı ve Ipsos işbirliğiyle yapılan araştırma, her üç Amerikalıdan birinin, hayaletlerin varlığına inandığını ortaya koydu.

Her dört kişiden biri ise, bunlardan birini gördüğünü savunuyor. Indiana eyaletinin Syracuse şehrinde, Misty Conrad adlı bir annenin kızının, görünmeyen bir başka kızla konuştuğunu açıklamasından sonra, yerel medya, aynı evde ölen kızın varlığını gündeme getirerek, Conrad'ın kızının söz konusu kızla mı konuştuğunu tartışıyor. Yerel medyanın gündeme getirdiği tartışmalardan korkan Conrad, Virginia'ya ya taşındı. AP - Ipsos araştırmasına katılan her 5 Amerikalıdan biri, cadıların varlığına ve büyüye inandığını dile getiriyor.

Bugüne kadar bir UFO gördüğünü iddia eden Amerikalıların oranı yüzde 14 olurken, evinin damından kaynağı belirsiz esrarengiz sesler duyan Amerikalı oranı ise yüzde 30. UFO görenlerin çoğu kırsal kesimde yaşayan gelir seviyesi düşük erkekler.

Cadılara inananlar ise, şehirlerde yaşayanlar. Her 5 Amerikalıdan biri, batıl inançlarının olduğunu belirtiyor. Bunlardan en yaygını, yüzde 17 ile dört yapraklı yonca bulmak. Yüzde 13'lük kesim, düğünden önce müstakbel eşini gelinlikle görmenin uğursuzluğa sebep olacağına inanıyor. Kara kedi, kırık ayna, ters dönmüş şemsiye, 13 numara ve ayın 13'üne denk gelmiş Cuma günleri de Amerikalıların dğer popüler batıl inançları arasında.
 

ibrahim571632

New member
Katılım
3 Tem 2007
Mesajlar
705
Tepkime puanı
756
Puanları
0
Konum
Mersin
Her insan aslında bir veya birden çok batıl inancın potansiyel bir adayıdır.Ancak Hakka imanı kuvvetli olan her kul ise batılın farkında ve karşısındadır.Amerikan toplumunun bu içler acısı durumunun sebebini hayal etmek pekte zor değil elbet.Ne diyelim Allah onlara islam ile şereflenmeyi ve hakkı batıla tercih etmeyi nasibetsin.

İşte problem ve işte ilacı

Ey iman edenler! Allah'a karşı gelmekten sakınırsanız, O, size bir furkan (hakkı batıldan ayırdedecek bir anlayış) verir ve günahlarınızı örtbas eder, sizi bağışlar. Allah büyük lütuf sahibidir.
ENFAL-29
 
Üst Alt