Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ALLAH Rızası mı?İnsanların Rızası mı?????

senas

New member
Katılım
9 Mar 2006
Mesajlar
16
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Bazı insanlar, açıkça yapamadıkları çirkin davranışları, açıkça söyleyemedikleri kötü sözleri, gizli yollarla birbirlerine ifade etmelerini sağlayan sinsi bir yol izlerler. Kimi insanlar içlerindeki kötülüğü açıkça ortaya koymaktan çoğu zaman çekinirler. Çünkü bu tarz davranışların açıkça yapılması, çevrelerindeki insanlardan tepki almalarına ve menfaatlerinin zedelenmesine neden olabilir. Gizliden gizliye yapıldığında ise, çok ince ve detaylı yöntemler kullanılmasından dolayı ispat edilme riskinin büyük ölçüde ortadan kalktığına inanırlar. Gerçekten de söylenmek istenenler çok açık bir şekilde anlaşılır ama içerdiği kötülüklere dair ortada delil bırakmaz ve bu sebeple de ispatı pek mümkün olmaz.

Oysa bu sadece bir aldanmadan ibarettir.Çünkü Yüce Allah her saniyemizi, her hareketimizi, kafamızdan geçirdiğimiz her düşünceyi an an bilmektedir.Bu durumda kimi kandırıyoruz?Kimin rızasını arıyoruz?Sadece etrafındaki insanların sevgisini ve rızasını kazanmak isteyen insanlar için bu sinsi yapmacık davranışlar amacına ulaşabilir oysa gerçekten Allah'ın rızasını arıyorsanız bunun hiç bir akılcı tarafı yoktur.

İnsanların bir çoğu yaptıklarının her an kaydedildiğini, bunların bir gün kendisine bildirileceğini ve hesap vereceğini ummadığı için, Allah'tan ve O'nun tehdidinden korkup sakınmadan yaşamını tüketmektedir. Bu insan, ahirete, hesap gününe ve cehennem gibi dehşet verici bir ebedi ceza yerine kesin bir biçimde iman etmediği için, yaptığı kötü işlerden ötürü korkup sakınmaz ve Allah'ın sınırlarını çiğnemekte bir sakınca görmez.Oysa kendilerine ne yarar ne de zarar sağlamaya gücü yetmicek olan diğer varlıkların rızasını kazanmak yerine sonsuz güce sahip Alemlerin Rabbi olan Allah'ın rızasını kazanmak için çalışmalıdır herkes.Çünkü bu dünya bir imtihan yeridir ve hesabını veremeyeceğimiz davranışlardan kaçınmamız gerekir.

Ey iman edenler, Allah'tan korkun.
Herkes yarın için neyi takdim ettiğine baksın. Allah'tan korkun.
Hiç şüphesiz Allah, yaptıklarınızdan haberdardır.
(Haşr Suresi, 18)


http://www.allahkorkusu.com/index.html
 

erbatan

New member
Katılım
4 Nis 2006
Mesajlar
397
Tepkime puanı
0
Puanları
0
evet haklısın kardes.bunu hiçkimse hiç birefa yapmadım diemez çok doru sölüosun tebrik ederim.ve palastıın için saol.
 
Üst Alt